По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна вишуканої архітектури та райської природи

Столиця: Любляна
Площа: 20 273 км²
Мова: словенська, а у прикордонних з Угорщиною та Італією областях, угорська та італійська мови мають офіційнй статус, більшість словенців знають англійську мову
Валюта: євро
Рух: правосторонній
Релігія: Католики становлять 57,8% населення, православні - 2,3%, протестанти - 0,8%, мусульмани - 2,4%
Часовий пояс: GMT +1

Контакти Українського посольства:
Теслова 23, 1000, Любляна, Словенія
Тел.: +386 (1) 421 06 04
Факс: +386 (1) 421 06 03
E-mail: emb_si@mfa.gov.ua, ukremb@ukremb.si
Сайт посольства: slovenia.mfa.gov.ua

Важливі телефони:
Пожежна служба і швидка допомога - 112
Поліція - 113
Довідкове бюро - 981
Допомога на дорогах (Автомобільний клуб Словенії) - 987

Словенія входить до числа найменших країн Європи, але кількість та краса її архітектурних пам'яток і природних багатств просто вражає.

Фото: www.slovenia.info; Photographer: Tomo Jeseničnik

Кому тільки не належали ці землі з багатою історією - римлянам і варварам, венеційцям та австро-угорцям, нарешті, у XX ст. Словенія увійшла до складу соціалістичноїї Югославії і змогла вирватися звідти у 1991 році. 

Дивовижно, як на такій невеличкій території помістилося стільки цікавих місць - і мальовничі Альпи з гірськолижними спусками, і чарівне узбережжя Адріатичного моря, і карстові печери і чисті гірські озера і затишні міста з чудовою архітектурою.

Дахи Любляни. Фото: Andrej Trnkoczy/Flickr

Коли найкраще їхати

Клімат Словенії можна назвати досить помірним. Взимку тут не особливо холодно, температура майже не опускається нижче нуля. А влітку рідко буває вищою, ніж +20. 

Бажаєте покататися на лижах - приїздіть з грудня до березня. Хочете погуляти мальовничими горами, покупатися в кришталево чистих озерах або теплому мору - вибирайте для подорожі "класичне" українське літо - з травня по вересень.

Фото: Ferry Vermeer/Flickr

Особливості отримання візи

Словенія є членом Шенгенської угоди, тож громадянам України для поїздки в цю чарівну країну необхідна віза. Вона оформляється в Консульському відділі Посольства Словенії в Києві.

Загальні вимоги до всіх категорій віз: 

- 1 Анкета (повністю заповнена і підписана). 

- 1 недавня кольорова фотографія, як на паспорт 

- Закордонний паспорт, підписаний і дійсний щонайменше три місяці після останньої запланованої дати виїзду з території держав-членів ЄС, паспорт повинен містити щонайменше дві порожні сторінки (для візи) і повинен бути виданий протягом останніх 10 років; 

- Всі діючі закордонні паспорти в оригіналі і ті що закінчилися, якщо такі є в наявності. Посольство/Консульство може попросити копії паспорта(ів); 

- Внутрішній паспорт - оригінал і копія. Натомість, Посольство/Консульство може запросити завірену копію внутрішнього паспорта; 

- Поліс медичного страхування для подорожуючих (термін дії повинен на 15 діб перевищувати термін запланованої подорожі). 

- Довідка з місця роботи із зазначенням посади, заробітної плати за останні 6 місяців, дати прийому на роботу, та терміну відпустки. Для приватних підприємців: свідоцтво пр реєстрацію; останні податкові звіти. Для пенсіонерів: пенсійне посвідчення. Для студентів: довідка з університету чи іншого навчального закладу (залікова книжка).

- Підтвердження достатніх фінансових коштів: витрати можуть бути покриті приймаючої стороною, якщо витрати не покриваються в такий спосіб, тоді підтвердження достатніх фінансових коштів повинне бути надане в формі: виписки з банківського рахунка за останні від 3 до 6 місяців; дорожні чеки, на ім'я заявника, належним чином підписані, представлені в оригіналі та копії; додатково, інші докази фінансової спроможності, такі як підтвердження володіння нерухомістю чи автотранспортом.

- Резервування квитків або підтвердження використання іншого виду транспорту. За умови поїздки на особистому автомобілі: копія посвідчення водія міжнародного зразка + технічний паспорт автомобіля.

У разі організованого туризму (через акредитовані туристичні агентства): підтвердження бронювання організованої поїздки від приймаючої компанії (наприклад ваучер). У разі якщо підтвердження бронювання не містить підтвердження попередньої оплати; консульства можуть вимагати додаткові докази попередньої чи після-оплати. 

У випадку індивідуального туризму: підтвердження бронювання житла, так само як передплата за проживання, а також план подорожі країною.

Національна кухня

Однією з найбільш відомих словенських страв вважаються ковбаски з хріном (kranske klobase), найсмачніше їх готують неподалік від кордонів з Австрією. На іншому боці країни, неподалік від Угорщини, варто скуштувати курячий паприкаш зчервоним соусом, а на півдні, ближче до балканських країн, чудово готують пиріг "бурек".

Фото: www.slovenian-alps.com

Особливе місце в словенській кухні посідають трюфелі, готують їх вишукано та смачно, найчастіше їх можна зустріти в закладах неподалік від Сежани.

Ще одна фірмова страва - кльоцки, вони бувають найрізноманітніших видів та смаків. Найчастіше зустрічаються горіхові та сирні. Подають кльоцки з супами.

Найсмачніші супи: яловичий бульйон, ячмінний суп зі свининою, істрійський рибний суп тощо. На друге варто скуштувати гуляш (бограч).

Словенські десерти: палачинка - млинці з горіховою начинкою, потіца - горіховий рулет, трапляється і австрійський штрудель, який в Словенії отримав назву "завітек". КАву найчастіше готують по-турецькому, а чаєм називають відвари з трав та шипшини. 

Не залишаються поза увагою і алкогольні багатства Словенії: вина - "Теран", "Цвічек", "Птуйське місьце вино", фруктові настоянки та лікери і пиво - "Елаторог", "Уніон", "Гамбрінус".

Цікаво виглядає найвідоміший із місцевих спиртних напоїв – лікер "Плетершка грушка". Це груша, вирощена безпосередньо у пляшці й настояна на бренді. Лікер виготовляють монахи-картезіанці.

Фото: sea-star.com.ua

Традиції

Словенці справляють враження доброзичливих, але дуже скромних людей. У той же час вони вважаються серйозними і працьовитими. Словенці трепетно ​​ставляться до сім'ї, вміють розділяти суспільне і особисте життя. Крім того, місцеве населення відрізняється патріотизмом і намагається зберегти свої культурні традиції.

Словенська народна музика походить на музику баварців і австрійців, але по запальною вона ближче до спільнослов'янської. Улюбленими в народі танцями вважаються полька, вальс і мазурка.

У Словенії незнайомі люди часто вітаються між собою, це вважається нормою ввічливості. А от розмов на теми з гострих політичних питань словенці намагаються уникати.

Обійматися та цілуватися на людях у Словенії не прийнято. Та і загалом, у громадських місцях краще поводитися скромно та стримано.

Словенія вважається емансипованої країною, тому спроба заплатити за жінку в ресторані може її образити.

У країні заборонено палити в громадських місцях, за порушення накладається значний штраф. Палити можна лише у спеціально відведених місцях.

Найбільш яскраві національні свята та події

День Прешерна (День словенської культури)

8 лютого

Фото: kewing/Flickr.com

День смерті найвідомішого словенського поета - Франце Прешерна. Іменем цього поета-романтика названа головна площа в Любляні, його зображення можна побачити на монеті номіналом у 2 євро, а його вірш "Здравіца" став національним гімном Словенії.

У цей день музеї та кінотеатри відчиняють для відвідувачів свої двері не беручи плати за вхід, проводяться численні виставки та концерти.

Фестиваль мистецтва "Друга Годба"

З 30 квітня по 21 травня

Фото: letsfeelslovenia.wordpress.com

Цей фестиваль мистецтв проходить у Любляні в театрі Крижанке.  Тут грають фолькльор та джаз. "Друга Годба" - не лише музичний фестиваль. На його території можна відвідати майстер-класи, які проводять художники, режисери та композитори, подивитися кіно та анімаційні фільми і навіть взяти участь в політичних дебатах.

Фестиваль солі в Пірані

З 7 по 8 травня

Фото: www.sivash.de

Завдяки розташуванню на узбережжі Адріатичного моря, упродовж століть словенські міста жили та процвітали завдяки торгівлі сіллю. 7 травня у містечку Піран відкривається традиційний ярмарок, де можна побачити та придбати твори місцевих майстрів та скуштувати словенські делікатеси. А 8 травня, у День Святого Георга, у місті влаштовують святкову ходу в яскравих національних костюмах.

Місця, які варто побачити

Завдяки місцезнаходженню на перехресті культур, торгових шляхів та інтересів великих імперій, Словенії дісталися у спадок вражача архітектура і якась невловима аристократичність буття. Чого варті лише палаци столиці - Любляни та фешенебельний курорт Блед.

Блед

Фото: bled.si

Фото цього надзвичайного місця бачили, мабуть всі. Більше того, найчастіше сама картинка Бледського озера виринає з пам'яті при згадці про Словенію у більшості тих, хто про неї, принаймні, хоч щось чув. Відпочинок у бледі має історичне коріння. Ще у середні віки сюди приїздили відпочивати аристократи та вищі церковні чини. Після останніх у Бледі залишилася резиденція єпископа, у котрій зараз знаходиться історичний музей. Ті турсти, які грошей не шкодують, можуть спробувати пожити в колишній резиденції правителя соціалістичної Югославії Йосипа Броза Тіто - зараз там знаходиться розкішний готель Vila Bled.

У Бледському озері, попри його льодовикове походження, влітку можна сміливо купатися, адже вода прогрівається до +24. Ну а взимку у Блед приїздять покататися на лижах - це один з наймальовничіших гірськолижних курортів світу.

Любляна

Фото: www.ipernity.com

На місці теперішньою Любляни знаходилося римське поселення. Подальші сліди в історії міста залишали австрійці та італійці, угорці та німці. Цим містом добре гуляти, милуючись старовинними палацами, заглядаючи у антикварні крамнички, спостерігаючи за розміреним побутом місцевих жителів, вслухаючись у словенську мову і намагаючись впізнати зрозумілі українському вухові слова.

Люблянський замок (Ljubljanski Grad)

Фото: www.slovenia.info; Photographer: D. Wedam

Люблянський Град  - замок, який знаходиться на пагорбі над столицею. Піднятися до нього можна пішки - по вузьких старовинних вуличках - або на фунікулері. Перші згадки про замок відносяться до ХІІ ст, коли він належав династії Габсбургів, пізніше з найвищої вежі замку попереджали про пожежі і наближення гостей. А у XIX ст. тут знаходилися казарми та в'язниця. До середини ХХ ст. у Люблянському Граді жили звичайні люди, лише в 60-х роках минулого століття замок відреставрували і відкрили для туристів. Квиток у замок коштує 6-10 євро. На пагорб варто піднятися не лише зарази Люблянського замку, краєвиди міста з його висоти викликають щире захоплення будь-якого спостерігача.

Драконів міст

Фото: www.slovenia.info; Photographer: Arhiv ZTL

Раніше тут був звичайний собі міст через річку Любляницю, але  він був зруйнований під час сильного землетрусу. Новий міст побудували з залізобетону і прикрасили бронзовими драконами - по два з кожного боку. Місцеві жителі кажуть, що дракони дуже полюбляють цнотливих дівчат і махають крилами, якщо така давчина самотньо проходить повз них. 

Собор Святого Миколая

Фото: www.slovenia.info; Photographer: B. Kladnik

Собор святого Миколая - покровителя рибалок - будували 50 років, починаючи з 1700. До того часу на цьому місці з XII ст. знаходилася невеличка базиліка. Зводив собор італійський архітектор Адріано дель Поццо. Поруч з собором знаходиться будинок, де, пдейкують, свого часу зупинявся Наполеон Бонапарт. Купол цього храму видно практично з кожного куточка Любляни.

Палац Семінарії

Фото: www.slovenia.info; Photographer: Arhiv ZTL

Поруч з Собором Святого Миколає знаходиться Палац Семінарії, який був побудований італійцем Карло Мартинуцці у XVIII ст. Палац вражає архітектурним оздобренням, розписом стін та стелі та унікальною колекцією старовинних книг.

Крім того, цікавими у Любляні є замок Фужине і Палац Грубера, площа Прешерна, численні храми, музеї, театри та чарівна архітектура старовинних вуличок.

Піран

Фото: B℮n/Flickr

Місто Піран – перлина Адріатичного узбережжя – розташоване на півострові Істра. Воно нагадує італійські середньовічні міста. Зрештою, це зовсім не дивно, адже з X століття воно було одним із міст Венеційської республіки.

Порторож

Фото: www.slovenia.info; Photographer: Arhiv Hotelov Morje

Передмістя Пірана називають "Портом троянд" або "Трояндовим портом". Це дуже популярний СПА-курорт Словенії і всього Адріатичного узбережжя. Для лікування тут викоростивують природні багатства - сланець, різноманітні солі, лікувальні грязі та термальні води.

Марибор

Фото: www.slovenia.info; Photographer: Matej Vranič

Це невеличке місто вважається культурною та економічною столицею Словенії. Тут є замок і стровинна водонапірна башта, величні храми, термальні води і велетенські за розмірами винні льохи. А неподілік від Марибора знаходиться гірськолижний регіон Мариборське Похор'я.

Бохінь

Фото: Progikon Stúdio/Flickr

Це місто знаходиться на березі найбільшого в Словенії озера, котре має таку ж назву. Влітку тут купаються в кришталево чистих водах озера, а взимку катаються на гірських лижах, адже поруч знаходяться декілька відомих гірськолижних курортів - Вогел, Кобла і Сорішка Планина. Сніговий покрив тут тримається часто аж до травня, а ціни потішать українських поціновувачів гірськолижного відпочинку. Білети на підйомник тут коштуватимуть у середньому $20–25. Абонемент на тиждень – $100–150. Разовий прокат лиж – до $10.

Замок Пред'ямськи Град

Фото: Ptujec/Flickr.com

Цей замок знаходиться неподалік від містечка Постойна на скелі висотою 123 метра. Свого часу він належала різноманітним князям, баронам та... розбійникам. Останні використовували неприступні укріплення для того щоб переховуватися від праведного гніву пограбованих ним людей. За легендою, один із ватажків розбійників - барон Еразм, довго переховувався у замку під час тривалої облоги, все необхідне постачалося у замок завдяки розгалуженій мережі таємних підземних ходів. Але барона зрадило оточення, ортецю взяли підкупом, а барона вбили, коли він знаходився у вбиральні.

Постойнська Яма (Печери Постойни)

Фото: Sebastian Bergmann/Flickr.com

Словенія - країна гірська і має багато печер, але Постойнська Яма - найбільша з них і найзагадковіша. Її лабіринти мають більше 20 км завдовжки. Роботу над печерою розпочала природа, а зараз продовжують люди. В печері побудована залізниця і є безліч залів, які вражають своїм виглядом. Дуже мальовничо вигладяють зали із сталактитами та сталагмітами. У одному з залів раніше влаштовували бали. 

У печері живе славнозвісна земноводна тваринка - європейський протей, словенці вважали його колись дитинчам дракона і чомусь називають "риболюдиною".

Ідрія

Фото: moncay/Flickr.com

У цьому містечку знаходяться найдівніша в Європі ртутна копальня. За легендою, місцевий житель одного разу пішов до криниці по воду, але відро виявилося дуже важким - там було повно ртуті. Невдовзі на цьому місці вже знаходилося шахтарське містечко. На терторії замка Геверкенег знаходиться один з кращих в Європі технічних музеїв, а у сусідньому містечку Церкно - гірськолижний курорт.

Міст капуцинів (Шкоф'я-Лока)

Фото: Husond/Wikimedia Commons

Один з найстіріших мостів Європи - Міст капуцинів у містечку Шкоф'я-Лока, був побудований у XIV ст. місцевим єпископом Леопольдом. Але так сталося, що одного разу кінь єпископа спіткнувся на мості і впав у річку разом з вершником, котрий так і загинув. У XIX ст. міст відреставрували і утримують в ідеальному стані.

Як пересуватися Словенією

У Словенії гарно розвинене автобусне сполучення. Квитки можна купувати безпосередньо в автобусі, але наприкінці тижня автобуси зазвичай переповнені, тому плануючи подорож по країні, краще бронювати їх зазделегідь. Проїзд у автобусах по місту коштує близько 3-4 грн, незалежно від відстані. У Словенських містах можна гуляти допізна, автобуси часто починають ходити о 3-й ночі, а закінчують - після 24:00.

За допомогою залізничного сполучення також можна дістатися у будь-який куточок країни.

Фото: Denis Sarkic/Flickr

Авто можна взяти в оренду поруч на кордоні з Австрією, а залишити - на якомусь іншому, наприклад - з Угорщиною.

Країну перетинають дві основні магістралі: "Словеніка" - від Італії на південному заході, до Австрії та Угорщини на північному сході та "Іллірика" - від Австрії на північному заході до Хорватії на південному сході. 

Правила дорожнього руху

Рух у Словенії правосторонній. Обмеження швидкості - 50 км/год в населеннихз пунктах, 90 км/год - за містом і 130 км/год на автомагістралі. 

Словенія - гірська країна, тому якщо відчуваєте себе невпевнено на гірських серпантинах, за кермо краще не сідати. 

Їздять в Словенії досить жваво, часто порушуючи правила дорожнього руху.

Ближнє світло обов'язкове 24 години на добу упродовж всього року. Штраф - € 40. За рух без світла вночі штраф складає - € 120.

Використання ременів безпеки обов'язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф - € 120 за кожного не пристебнутого пасажира.

Разовий проїзд автобаном на легковому авто коштує приблизно 7 євро, тижнева картка обійдеться у 15 євро, а річний абонемент – всього у 95 євро. Але є й альтернативні дороги з безкоштовним проїздом. Проїзд через тунель Karawanken також платний - € 6.50. Розрахуватися за проїзд по магістралі, або через тунель можна в будці дорожньї служби - вони весь час трапляються по дорозі. 

Обладнання, яке необхідно мати в авто:

- Знак аварійної зупинки - не є обов'язковим для мотоциклів. При наявності причепа необхідно 2 знаки.

- Світловідбиваючий жилет - світловідбиваючий жилет є обов'язковим для будь-якої особи, який виходить зі свого автомобіля, вдень або вночі в разі зупинки або аварії на шосе. Жилет повинен знаходитися всередині автомобіля, а не в багажнику. Штраф - € 100.

- Аптечка першої допомоги

- Зимові шини (M + S) - обов'язково з 15 листопада по 15 березня (мінімальна глибина протектора 3 міліметри).

Важливо знати

Дозволено безмитне ввезення сигарет - 200 шт, міцних напоїв - 1л, сухого вина - 2 л; парфумерії, продуктів харчування та ювелірних виробів - у межах особистих потреб. Ввезення зброї, предметів мистецтва, виробів з дорогоцінних металів може бути можливий тільки з дозволу компетентних органів.

Ввезення і вивіз місцевої валюти обмежений: не більше 50 тис. доларів (у перерахунку). Іноземної валюти - в межах, зазначених у декларації при в'їзді.

За новими законами Міністерства Закордонних Справ Республіки Словенія, громадяни України при в'їзді на територію цієї країни повинні мати при собі суму (готівкою або на картці) не менше 85 євро на кожну добу перебування в Словенії.

Фото на головній з Flickr (by astrowatch)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Iurii Zaika _ 05.03.2013 21:02
Шикарні фотографії країни-казки!
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook