По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна вина, кориди і фламенко

Столиця: Мадрид
Площа: 504 800 км²
Мова: іспанська. В окремих регіонах - галісійська, баскська, а також інші місцеві діалекти. Каталонська мова визнана другою державною, що використовується в засобах масової інформації, цією мовою ведуться практично всі ділові переговори та діловодство.
Валюта: євро
Рух: правосторонній
Релігія: 99% населення Іспанії - католики
Часовий пояс: GMT+1

Контакти Українського посольства:
52, Ronda de la Abubilla, Мадрид, 28043, Іспанія
Тел.: (8 10 34) 91 748 93 60
Факс: (8 10 34) 91 388 71 78
E-mail: emb_es@mfa.gov.ua
Сайт: www.mfa.gov.ua/spain/

Важливі номери телефонів:
Пожежна служба - 080
Швидка допомога - 061
Національна поліція - 091
Місцева поліція - 092
Європейський екстрений номер - 112
Червоний Хрест - 22-22-22

Іспанія - не звичайна країна, вона не лише вщерть наповнена історичними пам'ятками, настільки, що може вважатися справжнім музеєм. До того ж, не таким музеєм, де експонати ховаються за стінами і замками. В Іспанії історія оживає також в традиціях та ритуалах, таких як, наприклад, паломництво до собору Сантьяго-де-Компостела - "шлях Якова", а всілякі помідорні бої, корида, втеча від розлючених биків, пасхальні ходи у химерних високих ковпаках - це не шоу, а частинки життя іспанців, які гостро і  щиро проживають все те, чим займаються.

Фото: Manuel González Olaechea y Franco / Wikipedia.org

Складно розповісти про всі пам'ятки та цікаві місця, які обов'язково необхідно побачити, коли їх безліч, але досвід багатьох поколінь мандрівників показує, що для поціновувачів історії та архітектури, найцікавішими об'єктами стануть Мадрид та околиці, неперевершена Барселона, а також Валенсія і Севілья. Щоправда, існує можливість того, що захоплений мандрівник більше ніколи не захоче повернутися до рідного дому, так і блукатиме власним "шляхом Якова" з відкритим ротом до кінця свого життя...

Фото: marcp_dmoz / Flickr

Усе більшу популярність серед туристів здобувають приморські курорти Іспанії: демократичне узбережжі Коста-Брава, елітні Канарські острови, Коста-дель-Соль, острів Ібіца тощо. Чисті та мальовничі пляжі приваблюють туристів з усього світу, а історичні пам'ятки та яскраві іспанські свята закохують мандрівників у цю чарівну країну назавжди.

Коли найкраще їхати

Північні регіони країни, такі, як Країна Басків, Астурія, Галісія, Кантабрія відрізняються мяким та дощовим кліматом. Тому саме в Барселону та Малагу, а також на Балеарські острови варто тікати від спеки південних та центральних регіонів країни в липні та серпні. 

Фото: Fixeche / Flickr.com

У Мадрид, Саламанку, Толедо найкраще приїздити пізньої весни або ранньої осені. Звісно, саме на цей час і припадає пік туристичного сезону в Іспанії, але країна настільки велика та багата пам'ятками, що місця вистачає всім охочим побачити її красу та торкнутися до старовинних каменів її середньовічних міст.

Особливості отримання візи

Для відвідування Іспанії громадянам України необхідно отримати візу. При  тривалості поїздки до 90 днів, необхідно отримати короткострокову візу в Візовому центрі.

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:

Заява на отримання візи. Повинна бути заповнена у двох екземплярах та підписана заявником (у випадку, якщо заявник не досяг повноліття, один із батьків/опікун повинен підписати візову заяву від імені дитини) Анкета заповнюється виключно латинськими літерами.

- Нещодавно зроблені фотографії паспортного формату.

- Закордонний паспорт з мінімальним терміном дії більше трьох місяців з дати повернення. А також ксерокопія всіх сторінок. Паспорти з продовженим терміном дії прийматися до розгляду не будуть.

- У випадку, якщо заявник має більш ніж один закордонний паспорт, потрібно надати Оригінал іншого закордонного паспорту(ів) разом із ксерокопією всіх сторінок та копії попередніх Шенгенських віз.

- Внутрішній паспорт та ксерокопія всіх сторінок.

- Медичний страховий поліс, що діє в усіх країнах Шенгенської зони з мінімальним покриттям 30 000 євро. Медичний страховий поліс має покривати: Невідкладну медичну допомогу, Невідкладну госпіталізацію, Репатріацію.

- Довідку з місця роботи від роботодавця з зазначенням суми заробітної плати за останні 6 місяців АБО довідку з місця навчання АБО свідоцтво про реєстрацію компанії

- Надання заявником фінансових документів, що підтверджують наявність засобів існування в розмірі вище 561,60 євро за проживання до 9 днів в Іспанії. Ця сума буде збільшуватися на 62.40 євро за кожну додаткову добу. Фінансове забезпечення можна підтвердити, надавши наступні документи: баланс банківського рахунку (з інформацією про всі банківські операції мінімум за останні 3 місяці); або - дорожні чеки; або - копія обох сторін кредитної картки разом із чеком з банкомата, на якому вказаний баланс на рахунку); або - підтвердження проведення валютно-обмінної операції гривня-євро.

- Бронювання готелю чи іншого житла, оформлений на фірмовому бланку (з ідентифікаційним кодом NIF або CIF), підписаний компетентною особою, із зазначенням повної адреси і контактних даних місця проживання в Іспанії

- Підтвердження бронювання квитків на літак чи на інший транспортний засіб

Документи, що підтверджують мету подорожі для туристів:

Виїзди, організовані туристичними фірмами: Ваучер чи лист від туристичної фірми, що підтверджують резервацію готелю та повинні містити наступну інформацію: термін резервації, прізвища та імена осіб, якими була зроблена резервація, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати. Резервація готелю повинна бути частково або повністю оплаченою (оригінал чи факс), план туристичної подорожі. перелік акредитованих туристичних агенцій знайдете на сторінці.

Для індивідуальний туристів Бронювання готелю чи іншого житла, оформлений на фірмовому бланку (з ідентифікаційним кодом NIF або CIF), підписаний компетентною особою, із зазначенням повної адреси і контактних даних місця проживання в Іспанії та підтвердження бронювання квитків на літак чи на інший транспортний засіб

Процес подачі документів:

1. Підготуйте візову анкету та необхідні документи. 

2. Призначте дату та час запису на подачу документів. Забронювати дату співбесіди можна на сайті або зателефонувавши до колл-центру за телефонами (+38) 0 44 594 96 18 та (+38) 0 50 117 90 03. Подайте заповнену візову заяву та необхідні документи до Візового центру.

Прийом документів та видача паспортів: 
- 8.30 - 15.30 (з понеділка по п'ятницю, окрім днів офіційних вихідних) 

- Акредитовані агенції з 08:30 - 12:00 без попереднього запису

Адреса Візового Центру в Києві: Київ, вул. Фрунзе, буд. 60 (вул. Заводська, буд. 8), найближча станція метро: "Тараса Шевченка"  або трамвай 19, 12; або автобус 219, 451, 587)

Адреси інших візових центрів: http://www.espvac-ua.com/ukrainian/contactus.html.

3. Оплатіть консульський збір у розмірі 35 €, який сплачується у гривнях по курсу плюс заявники, що подають документи через сервісний центр сплачують сервісний збір за послуги Візового Центру у розмірі 25.20 €. Окрім того ви можете замовити кур'єрська доставку паспорта та смс послугу про стан готовності вашої візи. Зауважте:  Всі збори, перераховані вище, не повертаються та сплачуються готівкою в національній валюті (гривнях) в касі Візового Центру. 

Стандартний термін розгляду: 5 робочих днів за умови подання повного пакету документів. 

Національна кухня

Іспанці полюбляють смачну та поживну їжу, але культу з неї не роблять. Поблизу від морського узбережжя можна куштувати страви з морепродуктів, на півночі країни майже не використовують гострих спецій, але всюди, якщо готують якісь страви з рису, морепродуктів або овочів, роблять це з величезною кількістю оливкової олії. Так само, по всій країні можна скуштувати традиційний хамон - сирокопчений свинячий окорок. Майже у кожному кафе в країні можна побачити як ці великі шматки м'яса мальовничо та смачно звисають над прилавками.

Фото: Kent Wang / Flickr.com

Є іспанські страви, які відомі нам з книг та фільмів, з розповідей тих, хто в Іспанії побував, страви, які не можна не скуштувати. До таких можна віднести: тортілью - запечений з обох боків омлет з яйцями, картоплею і цибулею; гаспачо - холодний помідоровий суп з перцем; паелью - запечений у сковорідці рис або маленькі макаронні ріжки, з рисом, овочами, морепродуктами, або м'ясом птиці, а також із додаванням великої кількості духмяних трав.

Фото: www.weheartfood.com

Бари та ресторани в Іспанії завжди переповнені, але ви не зустрінете там надто багато огрядних людей - енергійні іспанці не так їдять у всіх цих закладах, як спілкуються. Звісно, під час гарної балачки варто пити гарне вино, чим іспанці дуже полюбляють займатися, а до вина приносять традиційні тапас - маленькі закуски, від чіпсів, креветок, горішків, канапок, до мисочок з салатом та загорнутого в хамон фініка. Тапас часто бувають безкоштовними, в інших випадках  - коштують 1-1,5 євро.

Фото: davidhardinq / Flickr

Яка ж Іспанія без вина - його і самі іспанці п'ють і туристи не можуть оминути. Вино буває трьох видів: тінто - червоне, бланко - біле і росадо - рожеве. Після іспанського вина не болить голова та і смакує воно дуже добре.

Освіжатися в Іспанії можна задопомогою сангрії - червоного вина з льодом, фруктами та спеціями.

Традиції

Значна частина іспанців - дуже релігійні люди, майже 99% жителів країни є католиками, вони часто беруть участь в релігійних святах, а деякі, навіть, є членами релігійних братств.

Іспанці азартні, вони полюбляють грати в футбол і вболівати за свої улюблені футбольні команди. Практично ніде у світі немає такої божевільної та гарячої атмосфери на стадіоні, як, наприклад, під час матчу Реалу та Барселони.  Іспанцям дуже подобається корида і свята загалом. Небагато знайдеться країн, де так часто, масово та гучно святкують з будь-якого приводу.

Фото: Andreas Rolfer / Flickr 

Іспанські жінки традиційно грають значну роль як в сім'ї так і в суспільстві. Ще у часи Середньовіччя жінки та чоловіки мали однакові права на спадок та власність, вони могли вільно поводитися з своїм майном, продавати та дарувати його. Іспанські жінки рідко змінюють прізвище, вийшовши заміж, часто зустрічаються подвійні прізвища.

Фото: Julia Lillqvist / Flickr

Якщо весілля в Іспанії особливо не відрізняється від такої ж події у решті Європи, то розлучення - тривалий і не простий процес. Часто він може тривати 5 і більше років.

Іспанці мають "гарячу кров" і розмовляють голосно, активно жестикулюючи. Причому, зростання тону розмови не свідчить про якусь агресивність, місцеві жителі зазвичай дуже привітні та доброзичливі, просто голосна розмова є традиційним способом комунікації в цих краях. Думки та почуття іспанці виражають відкрито та бурхливо, до цього потрібно звикати деякий час. В Іспанії майже не існує звертання на "ви", місцеві жителі легко заговорюють з незнайомцями, а у невеличких населених пунктах існує традиція вітатися на вулиці.

Фото: sfPhotocraft / Flickr

Зустрічаючись на вулиці іспанці можуть кілька хвилин яскраво демонструвати радість з приводу цієї події, розмовляти голосно галакаючи, плескати одне одного по плечах. А от викривати сум або негативні емоції тут не прийнято.

При зустрічі та прощанні чоловіка та жінки, або між двома жінками, тут прийнято цілувати в обидві щоки, але не насправді - лише робити вигляд поцілунка, цілуючи повітря.

Під час спілкування з іспанцями варто уникати двох тем - смерті та кориди. Перша табуйована через релігійність суспільства, в іншій легко здатися невігласом.

Фото: www.magda-tomek.com

В Іспанії не прийнято запитувати про вік не лише в жінок, але і в чоловіків.

Не варто критикувати або погано висловлюватися стосовно Королівського дому Іспанії, адже місцеві жителі дуже шанобливо ставляться до правлячої сім'ї. Не варто торкатися релігійних тем і футболу - ці питання настільки заплутані, що в них практично неможливо розібратися, але можна випадково образити. Так само не варто заводити розмови на політичну тематику.

Іспанці дуже вічливі люди, особливо на публіку, тут завжди поступаються місцем у транспорті і часто притримують двері. Але, з іншого боку, іспанець може ігнорувати чергу, якщо йому здається, що він може це робити.

Найяскравіші національні свята та події

Тамборрада

20-21 січня

Фото: Donostia-San Sebastian 2016 / Flickr.com

Проходить у  місті Сан-Себастьян на площі Конституції. Упродовж свята в місті звучать барабани, по вулицях марширують дорослі і діти в костюмах наполеонівських солдатів або хлебопекарів і водовозів. За однієюз версій, свято походить від легенди, котра стверджує, що місцеві жителі передражнювали солдатів Наполеона, гуркочучи в імпровізовані бочки-барабани.

Фальяс (Las Fallas)

15-19 березня

Фото: orvalrochefort / FLickr.com

У Валенсії щороку в березні проходить іспанська масниця-карнавал, свято піротехніки і вогню, де замість опудала зими спалюють дерев'яні фігури, по одній від кожного міського району. Найкращу фігуру за результатами народного голосування поміщають в музей Фальяс (Plaza de Monteolivete, 4).

Страсний тиждень

Тиждень перед Пасхою

Фото: fernand0 / Flickr.com

Найяскравіше Страсний тиждень проходитьв  Севільї. Там по вулицях, від храму до храму ходять багатотисячні колони чоловіків - членів релігійних братств (cofradias) - одягнених у просторі балахони та гостроверхі ковпаки з прорізами для очей - одяг покаяння. У цей же час жінки одягаються в чорне. Чоловіки несуть хрести і важкі платформи з скульптурним зображенням страстей Христових і Діви Марії.

Корида

Квітень

Фото: Manuel González Olaechea y Franco/ Wikipedia.org

Криваве свято, яке багато хто вважає знущанням над тваринами. Найкраща арена - "Plaza de toros de la Real Maestranza" - знаходиться в Севільї. В Іспанії традиційно знущалися над тваринами, причому не лише над биками, але і над свиньми та півнями. Биків кололи піками, скидали з дахів, ганяли по вулицях, підпалювали їм роги. З іншого боку, предтечами кориди вважаються гладіаторські бої. 

Корида - це не просто шоу, на якому мають замордувати бика. Це, перш за все, свято і естетика, ціла вистава, де є свої актори першого і другого плану і благородна жертва - чорний бик, якому, найчастіше, доводиться померти від головного персонажа вистави - матадора. Проте, в історії кориди бували випадки, коли особливо хоробрі та вправні бики виживали і ставали почесними пенсіонерами.

Битва маврів з християнами

22-24 квітня

Фото: spiraltri3e / Flickr.com

Щороку в квітні у містечку Алькой відбувається свято, яке нагадує іспанцям про битву 1276 року, коли напад маврів, начебто, вдалося відбити завдяки втручанню св. Георгія. На честь цієї перемоги жителі Алькоя влаштовують грандіозне костюмоване свято, реконструкцію битви. Сценарій битви розписується на три дні, усі учасники повинні досконало знати свої ролі, які, до речі, передаються у спадок. Вулицями крокують величезні яскраві армії, а під час штурму фортеці канонада гарматних залпів може оглушити.

Фестиваль квітів в Жироні

11-19 травня 

Фото: calafellvalo / Flickr.com

У травні містечко Жирона перетворюється на одну величезну суцільну клумбу. В двориках, на сходах, на вулицях і площах проходять десятки квіткових виставок. У зелені потопає все - фасади і балкони будинків, арки та храми. Флористи створюють з квітів гігантські композиції. Під час фестивалю можна вільно потрапити у будь-який куточок Старого міста Жирони.

Музичний фестиваль "Сонар"

20-22 червня

Фото: PixelManiatiK / Flickr.com

Один з найбільших фестивалів електронної музики та мультимедійного мистецтва "Сонар" проходить в Барселоні в червні. Програму фестивалю формують упродовж кількох місяців і тримають в таємниці. Фестиваль "Сонар" - це наче сотні танцювальних клубів водночас, з найкращими ді-джеями та музикою. 

Вдень "Сонар" проходить неподалік від бульвару Рамбла, головної пішохідної вулиці Барселони, на площі поруч з Музеєм сучасного мистецтва (Museum of Contemporary Art, MACBA) та Центром сучасної культури (Center of Contemporary Culture, CCCB), а вночі перебирається на пляжі, ближче до моря. Вартість квитків: 160 євро - повний квиток, 40 євро - денний, 60 євро - нічний.

Ніч Святого Хуана

З 23 на 24 червня

Фото: Fernando Cuenca Romero / Flickr.com

Іспанський аналог нашого Купала святкують упродовж найкоротшої ночі у році. Особливо яскраво це відбувається в містечку Тосса-де-Мар. Вночі на пляжах запалюють велетенські багаття, запускають феєрверки, влаштовують святковий парад по головній вулиці, встеленій свіжими квітами і випивають ціле озеро сангрії. Вважається, що в цю ніч над містом пролітає відьма, котра разом із димом спалених на вогнищах непотрібних речей, забирає в іспанців всілякі біди та халепи. Як і у ми, іспанці стрибають через вогнище тричі, але - щоб очиститися від нещастя та клопотів.

Свято Тіла Господнього

23 червня

Фото: @albertodsd / Flickr.com

Одне з найважливіших свят Іспанії - Свято тіла та крові Христа проходить особливо яскраво. Міста та регіони змагаються між собою у тому, хто проведе його з особливою пишнотою. У Гранаді проходять паради з велетенськими дерев'янми фігурами, які символізують гріхи, в селищі Кастільо-де-Мурсія дорослі чоловіки стрибають через немовлят, у Барселоні в фонтани кидають яйця з висмоктаною серединою, аби ті танцювали на струменях води. Але чи не найяскравіше це свято проходить у Сітжесі, Коста Дорада: бруківки міста перетворюються на квіткові килими - художники-дизайнери готують малюнки, а всі жителі міста потім викладають їх пелюстками квітів різних кольорів. Після того, як всі помилуються квітковими бруківками, жюрі обирає найкращих дизайнерів і починається яскрава і мальовнича карнавальна хода, котра закінчується феєрверком.

Винна баталія (Batalla del Vino)

29 червня

Фото: Marianne Perdomo / Flickr.com

Винна битва "Batalla del Vino" влаштовується в містечку Аро з давніх давен. З самого ранку городяни ошатно вдягаються, йдуть на гору і влаштовують винне побоїще - обливаються вином ріоха, котре виробляють в цих місцях. Особливо вправні бійці потрапляють потоками вина до рота суперників.

Сан-Фермін

6-14 липня

Фото: Getty Images News

Популярність до втечі від биків у містечку Памплона прийшла після роману Ернеста Гемінгвея "Фієста". З того часу туристи приїздять сюди аби подивитися на сміливців, котрі втікають від розлючених тварин по вузькій вулиці, або ж ризикують і також беруть участьу  забігові. 

Найяскравіша подія - це втеча від биків по вулиці (її називають "енсьєрро"), яка триває заледве 25 хвилин. Під час забігу учасники можуть отримати серйозні поранення. Крім бігу з биками, у Памплоні проводиться також корида, карнавальна хода та вуличні вистави. А ввечері - концерти та вражаючі феєрверки.

Свято декораторів кварталу Гарсія в Барселоні (Fesa Major de Gracia)

14-20 серпня

Фото: Hector Garcia / Flickr.co

Жителі кварталу Ґарсія в Барселоні сам собі вигадали свято. Упродовж одного тижня у серпні вулиці кварталу змагаються між собою в тому, хто краще прикрасить їх. Після того, як вулиці прикрашені, на них розпочинаються концерти та вистави, піротехнічні шоу, а також різноманітні дегустації та інші забави.

Томатіна

28 серпня

Фото: RenoTahoe / Flickr.com

Щороку в місті Буньоль відбувається славнозвісне томатне побоїще - тисячі людей виходять на вулиці щоб знищити сотню тон помідорів, розбивши їх об голови, а також інші частини тіла решти учасників забави.

Свято Богородиці Мерсе

24 вересня

Фото: SeraTJ / Flickr.com

Улюблене свято жителів Барселони, у цей день прощаються з літом. У цей день на вулицях влаштовують святкові паради у карнавальних костюмах і на ходулях, відбувається конкурс "живих" замків, які формуються з людей, що стоять одне в одног она плечах, а також вогняне шоу - коррефок, яке відбувається ввечері.

День іспанської нації

12 жовтня

Фото: Francesc_2000 / Flickr.com

День народження спільноти народів, які спілкуються іспанською мовою святкується в Барселоні. Його пов'язують із відкриттям Америки Христофором Колумбом. У цей день на вулицях Барселони звучить музика, відбуваються театральні вистави, влаштовують паради велетенських ляльок, а також різноманітні змагання та конкурси.

День Святого Фоми

21 грудня

Фото: Donostia-San Sebastian 2016 / Flickr.com

Історично склалося так, що у цей день фермери приходили в Сан-Себастьян сплачувати мито за землю і закупалися продуктами на зиму. Тепер у цей день в місті проходить величезний ярмарок, де полюбляють смакувати сидр та копчені ковбаски в лаваші.

Місця, які варто побачити

Розповідати про місця, які варто побачити в Іспанії - невдячна справа, бо майже кожний будинок, двір, вулиця, храм середньовічних іспанських міст та містечок мають що розповісти очам та серцям мандрівників. Ми спробували коротко окреслити бодай невеличкий список місць, які можуть дати уявлення про Іспанію, її красу та принади...

Мадрид

Фото: felipe_gabaldon / Flickr.com

Найбільш іспанське місто країни, строгі будівлі, бруківки, Мадрид не зачаровує і не розчаровує, але безумовно закарбовується у пам'ять. Тут варто прогулятися по Гран віа, побачити символ міста - ведмедя під суничним деревом на Пуерта дель Соль. Пошукайте в сплетінні провулків площу Пласа Майор, від неї рукою подати до Королівського палацу, садів Сабатіні, єгипетського храму Дебод, подарованому Іспанії Египтом.

Фото: Eduard Gimenez / Flickr.com

Варто також відвідати: Центр Королеви Софії, Палац Буен Ретіро, Королівська фабрика гобеленів, башта храму Сан Педро ель В'єхо, музей Прадо та картинні галереї.

Детальніше про Мадрид

Барселона

Фото: Pedro Kok / Flickr

Столиця провінції Каталонія, чия мова - каталонська є другою офіційною в Іспанії. Барселона знаходиться між горами та морем і її жителі не уявляють, як можна жити де-ін-де. Це одне з найкрасивіших, найяскравіших і найбурхливіших міст світу. В Барселоні більш, ніж де-ін-де, варто пам'ятати, що доведеться повератися назад, а там дуже складно пам'ятати про зворотній рейс. А ще Барселону називають містом кохання і закоханих, адже її жителі вважаються дуже вільними у питаннях стосунків та любові.

Фото: Redigo.ru

Сучасне обличчя, архітектурний вигляд і багатство Барселони значною мірою завдячують таланту та творчості своєрідного архітектора - Антоніо Ґауді, адже таких будівель, які подарував його геній цьому місту, не побачиш більше ніде у світі. 

Фото: Diliff / Wikimedia Commons

Варто побачити та відвідати: готичний квартал з древнім собором, собор Саграда Фаміліа, палац і парк Гуель, будинок Міла, музей Пабло Пікассо, Хуана Міро, музей каталонського мистецтва, Монумент Колумбу, великий парк розваг Порт Авентура, будівлі архітектора Антоніо Ґауді, серед яких виділяється Собор Святого Сімейства.

Детальніше про Барселону

Валенсія

Фото: andifrangi / Flickr.com

Це місто заснували ще у ІІ ст. до нашої ери, тож годі дивуватися величезній кількості старовинних будівель на її вулицях. Валенсія знаходиться біля моря і має чудові пляжі з мілким піском, а на дні висушеної річки побудували унікальне футуристичне Місто науки та мистецтва.

Фото: surfzone™ / Flickr.com

Варто побачити: відомі вежі Серрано і Кварт, площу-ансамбль де ла Вірхен із собором Пресвятої Діви, башту Мінгелете, Палац Музики, рибну біржу Лонха.

Детальніше про Валенсію

Севілья 

Фото: peribanyez / Flickr.com

Севілья - це Іспанія традиційна, де все місто збирається по вечорах за столиками кафе, а потім починають танцювати фламенко. Найцікавішою пам'яткою Севільї є лабіринт вуличок Старого міста, де обов'язково слід спершу заблукати, а потім знайтися. А ввечері треба пантрувати, куди йдуть місцеві, і прилаштуватися за ними - так ви побачите найкраще в своєму житті фламенко і відчуєте життя справжніх іспанців.

Сантьяго-де Компостела

Фото: elena.tejedor / Flickr

Столиці осбласті Галісія - Сантьяго перепала роль третьої за значенням святини у християнському світі, після Єрусалиму та Риму. У місті знаходиться кафедральний собор, у якому зберігаються мощі одного з апостолів - святого Якова. Попри релігійність, у цьому місці панує дух чарів та безшабашності, завдяки тому, що тут знаходиться один з найбільших європейських вузів - університет Сантьяго-де-Компостела.

Фото: ANDROS images / Flickr

Паломники з усієї Європи приходять в Сантьяго по легендарному "Шляху Якова", щоб вшанувати християнські цінності і відбути певне покаяння.

Країна Басків

Фото: Redigo.ru

Ця область Іспанії знаходиться на півночі країни, її населяють горді і незалежні люди, а найцікавішими місцями тут є модний Сан-Себастьян, який має гарні пляжі, сучасний, переповнений музеями та ресторанам Більбао, а також портові містечка та пейзажі в Коста Баска. А кухня тут вважається однією з найсмачніших в країні.

Крім того, Країні Басків може похвалитися великою кількістю сучасних архітектурних об'єктів, які за своєю химерністю не лише не поступаються Барселоні, але й, часом, випереджають її. Подивитися на це можна у фотогалереї.

Сонячна Іспанія завжди була і досі залишається безпрограшним варіантом пляжного відпочинку. Звісно, ціни на готелі тут вищі, ніж на "народних" курортах Туреччини та Єгипту, але і якість відповідна - чисті пляжі, безпечні ресторани і гарні автомобільні дороги. В Іспанію можна поїхати з дітьми, з коханою людиною або з веселою компанією друзів. Головне - правильно вибрати курорт.

Найкращі курорти Іспанії знаходяться на островах - Канарських, Балеарських, а також у Валенсії та Каталонії.

Фото: Roger Quayle / Flickr.com

Детальніше про кращі курорти країни читайте у матеріалі: Курорти Іспанії: путівник для новачків  

Іспанія багата на пам'ятки, котрі входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пропонуємо помилуватися ними у фотогалереї: Найцікавіші місця Іспанії: версія ЮНЕСКО 

Як пересуватися Іспанією

Іспанія - це Стара Європа, а отже - ідеальні автошляхи і дуже зручне залізничне сполучення. Автобусних перевізників в Іспанії також більш, ніж досить, і вони значно дешевші за потяги, але потяги - швидші та дуже зручні.

Фото: Marlis1 / Flickr

Більшістю залізничних шляхів займається национальна залізнична компанія RENFE, її потяги швидкі та комфортабельні, проте поїздки на них не дешеві. Якщо ж купувати квитки зазделегідь, то можна підшукати собі тариф зі знижкою.

Фото: Marlis1 / Flickr

Між Мадридом та Ґвадалахарою ходить "Середньовічний поїзд", де пасажирів розважають виставами на історичну тематику, пригощають солодощами а на кінцевій, у Ґвадалахарі, ще й влаштовують екскурсію по місту. Поїздка у ньому коштує близько 27 євро.

Інша залізнична компанія - FEVE - спеціалізується на унікальних потягах-готелях: "El Transcantabrico" та "El Expreso de La Robla" скидаються на славнозвісний "Східний експрес" і підходять для повільної подорожі невеличкими ,проте мальовничими та затишними містечками країни.

Ще один подібний експрес - легендарний п'ятизірковий поїзд-готель "Tren Al-Andalus" ходить за маршрутом Севілья – Кордова – Лінарес – Баеза – Убеда – Гранада – Ронда – Кадіс – Херес – Севілья, зупиняючись в кожному місті для огляду історичних та архітектурних пам'яток. Така поїздка триває 6 днів, і коштує починаючи з 900 євро за одну людину у тримісному номері.

Фото: José Francisco_(Fuen446) / Flickr

Іспанія має північноафриканські анклави Сеута та Мелілья, дістатися на які можна поромами компаній Trasmediterranea, Naviera Armas. Пороми компанії Fred Olsen ходять виключно на Канарські острови.  

Іспанією зручно подорожувати автомобілем. Хоча більшість доріг та проїзд всіх тунелів тут є платним, всі вони мають ідеальне покриття. Орендувати авто можна практично з будь-якого пристойного готелю, у безлічі прокатних компаній і, навіть, з України - через інтернет.

Для цього необхідно мати водійські права, 18 років (у Барселоні - 21), кредитну картку. Вартість прокату: від 20 до 120 євро.

Бензин буває дешевшим по вівторках та середах, можна також моніторити актуальні і найбільш вигідні ціни на бензин на сайті.

Оплата доріг здійснюється відповідно до пройденої відстані, розраховувати її можна на офіційному сайті іспанських доріг.

Правила дорожнього руху

Рух в Іспанії правосторонній. 

Обмеження швидкості: у населеному пункті - 50 км/год, поза населенними пунктами - 90 км/год, на автомобільній дорозі - 100 км/год, на автомагістралі - 120 км/ год. Мінімальна швидкість на автобані - 60 км/год.

На автошляхах Іспанії встановлено велику кількість відеокамер контролю швидкості. Деякі з них обладнані таким чином, що можуть попереджати найближчого офіцера дорожньої поліції про перевищення швидкості. Полісмени отримують фото автомобіля-порушника, мають право зупинити його і накласти значний штраф, який необхідно одразу сплатити. У випадку несплати цього штрафу, авто можуть затримати.

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові 0.5 ‰, для водіїв зі стажем водіння менше 2-х років, рівень алкоголю в крові має бути не вищим за 0.3 ‰. Штраф за перевищення рівня алкоголю - 500 євро, штраф за відмову пройти тест на рівень алкоголю в крові - 500 євро.

Ближнє світло вдень обов'язкове лише під час проїзду через тунелі.

Дітей до 3-х років, а також старших трьох років, але таких, що мають зріст до 135 см, необхідно перевозити у спеціальних дитячих кріслах. Дітей, вищих за 135 см, можна перевозити використовуючи лише ремені безпеки. До речі, використання ременів безпеки обов'язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф за невиконання цих правил - 200 євро.

Співробітники дорожної поліції мають право приймати оплату штрафів безпосередньо на дорозі і зобов'язані видати квитанцію про сплату. Якщо іноземці сплачують штраф на місці, то отримують 50% знижку, але втрачають право на його оскарження.

В авто необхідно мати: знак аварійної зупинки, запасне колесо та світловідбивальний жилет. Штраф за відсутність будь-якого з перерахованих предметів - 200 євро.

Важливо знати

В Іспанії забороненено палити у  більшості закритих громадських місць, окрім тих, котрі обладнані місцями для курців. Штраф за паління - 1000 євро. Проте, проблем з палінням на вулиці немає.

Під час спілкування з іспанцями варто уникати двох тем - смерті та кориди. Перша табуйована через релігійність суспільства, в іншій легко здатися невігласом.

В Іспанії не прийнято запитувати про вік не лише в жінок, але і в чоловіків.

Не варто критикувати або погано висловлюватися стосовно Королівського дому Іспанії, адже місцеві жителі дуже шанобливо ставляться до правлячої сім'ї. Не варто торкатися релігійних тем і футболу - ці питання настільки заплутані, що в них практично неможливо розібратися, але можна випадково образити. Так само не варто заводити розмови на політичну тематику.

Фото на головній з Flickr (by castillerozaldívar)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook