По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна посмішок та вільних людей

Столиця: Бангкок
Площа: 514 000 км²
Мова: тайська. У містах та туристичних центрах добре розуміють англійську.
Валюта: бат (THB). 1 USD ~ 30 THB. Чим менша купюра - тим нижчим курс обміну.
Релігія: буддизм. Крім того, тайці дотримуються ідеї свободи совісті та віросповідання і толерантно ставляться до будь яких релігійних течій.
Рух: лівосторонній.
Часовий пояс: випереджає київський на 5 годин взимку, на 4 години влітку. На літній час в Таїланді не переходять.

Контакти Українського посольства:
87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Бангкок, 10330
Телефон: (8 10 662) 685 32 16
Факс: (8 10 662) 685 32 17
Пошта: emb_th@mfa.gov.ua, ukremb@thailand.truemail.co.th

Важливі номери телефонів:
Поліція - 191, 123
Туристична поліція - 1155, 1699
Надзвичайні ситуації - 191
Пожежна охорона - 199
Швидка допомога: 252-217-15
Довідка (англомовні оператори): 13

Є на планеті країни, доля яких відрізняється від інших. Таїланд посідає особливе місце серед своїх сусідів, а й серед інших екзотичних та привабливих для туристів країн також - на відміну від них, це королівство ніколи не було колоніальним володінням. Можливо, саме ця відсутність багатовікового трагізму так вабить туристів зі всього світу у цю країну, де кількість та різноманітність туристичних атракціонів майже не має обмежень, а місцеві жителі завжди усміхнені.

Таїланд (раніше - Сіам) - "земля вільних людей", живе і процвітає завдяки трьом основним принципам: повазі до Короля, поклонінню Будді та гордості за власну країну, котра ніколи не була колонією.

Тут можна зустріти слонів, які грають у футбол або малюють, орхідеї на квіткових ринках Таїланду коштують як соняшникове насіння у нас, пляжі - ідеально білі майже так само, як ідеально чистою є вода.

Фото з Flickr (by Pixneo Foto)

Відпочинок у Таїланді здатний подарувати вражаючу суміш справжньої екзотики з неземної краси природою та високим рівнем туристичнх послуг. Саме у Таїланді знаходиться один з найбільших дайвінг-центрів світу - острів Пхукет. На території цього мальовничого райського острова можна знайти безліч дайв-клубів, взяти наприкат спорядження, винайняти досвідченого інструктора. Крім дайвінгу, тут грають у гольф та теніс, вирушають у водні та піші мандрівки.

В Таїланді можна спробувати легендарний тайський масаж, побачити величезну кількість архітектурних пам'яток (лише буддійських храмів тут понад 30 000), покататися на слонах, навідатися до колоритних плавучих ринків, насолодитися неповторними стравами тайської кухні тощо.

Фото з Flickr (by balcer17)

Надсучасні хмарочоси тут сусідять з екзотичними розвагами, країна не раз і не двічі потрапляла у кінофільми, а одна зі скель, що знаходяться в Таїланді, навіть стала прообразом літаючих скель у кінофільмі "Аватар".

Коли найкраще їхати

В Таїланд можна їхати у будь-яку пору року. Проте, виділяються три яскравиї кліматичних періоди: спекотний - з березня по травень, коли температура майже не опускається нижче 30 градусів тепла, мусонних дощів - з червня по жовтень (зазвичай, дощі йдуть ввечері і приносять трохи прохолоди, але можуть тривати 5 годин і більше) та прохолодний - з листопада до початку березня - у цей час в країні сухо та не надто спекотно. Тож найкращим часом для відвідин Таїланду є проміжок з грудня по червень. На півдні Таїланду ситуація з погодою трішечки інша, а найкращим для туристів є сезон з жовтня по квітень.

Особливості отримання візи

Якщо термін перебування у Тайланді менше 15 днів, віза відкривається безпосередньо в аеропорті по прильоту в Таїланд. 

Список необхідних документів для здобуття візи менше, ніж на 15 днів: 
 - Паспорт (дійсний не менше 6 місяці в планованої дати в'їзду до країни);  
- 1 фотографію (3х4) (зроблену не раніше, ніж за 6 місяців до оформлення візи); 
- Копію квитка ( міграційні служби перевіряють дату зворотного вильоту);
- Міграційну картку (видається, вже заповнена, разом з основним пакетом документів);  
- Візову анкету - анкета заповнюється туристами самостійно, від руки. Анкета видається міграційними службами аеропорті Бангкоку, а також анкету можна заповнити завчасно до вильоту;

Також міграційна служба аеропорту Бангкок може попросити туристів, що прилітають, показати готівку або банківські картки, як доказ платоспроможності (500 USD на людину).

Вартість візи 1000 бат (близько 30 дол. США).  Якщо термін перебування у Тайланді понад 15 днів, необхідно звернутися за візою у Консульство Таїланду в Україні.

Для дітей до 18 років обов'язково додається копія свідоцтва про народження (навіть для тих, хто подорожує  у супроводі обох батьків).

Для неповнолітніх, які подорожують без супроводу батьків, необхідно надати свідоцтво про народження і доручення від батьків.  

Національна кухня

Фото з Flickr (by Charles Haynes)

Тайці не особливо переймаються приготуванням їжі у власних домівках, адже навколо так багато невеличких кафе та ресторанчиків, де можна смачно і недорого поїсти, що шкода витрачати на це час. У туристичних місцях можна натрапити на англомовне меню, але переважна більшість закладів пишуть про свій асортимент тайською. Якщо не боятися незнайомої мови, то можна пообідати за $3-4, а от у місцях, розрахованих на іноземних туристів, буде вдвічі дорожче. 

Тайці люблять гостру їжу, чим більше пекучого перцю покладуть до страви, тим більше вона смакуватиме корінному тайцю, тож варто спробуват порозумітися з офіціантом і будь-яким способом донести до нього меседж про те, що великої кількості перцю ваш організм не потребує.

Найчастіше тайці їдять рис, а м'ясо, овочі, рибу та різноманітні соуси навіть так і називають "те, що їдять з рисом".  

Тайські традиційні страви вражають як смаком, так і виглядом: том ям кунг - місцевий "борщ" з помідорами, креветками, грибами, гангалом (якийсь родич імбиря) та лимонною травою; кхао пат гай - смажений рис з куркою; се тей - невеличкі шашлички, котрі готують на грилі; пат тхай - лапша з капустою і пророщеними зернятами, креветками, арахісом, перцем, рибним соусом; салат "сом-там" - шинкована соломкою зелена папайя, морква, помідори черрі, паста з креветок і молоті горішки кеш'ю, а на десерт - зварений у кокосовому молоці клейкий рис з соковитими шматочками манго.

Фото з redigo.ru

Традиції

Тайці дуже гостинні, а ще доброзичливі та урівноважені. Вони мають дуже розвинене відчуття власної гідності, яке проявляється в зовнішності і поведінці (це дуже помітно у сфері сервісу). Тайці послужливі, але ця послужливість ніколи не доходить до самоприниження.

Фамільярне поплескування по плечу, дружні обійми або підвищення голосу можуть викликати у жителя Таїланду відчуття дискомфорту.

Фото з Flickr (by Eric Lafforgue)

Таїланд називають країною посмішок. Тайці посміхаються, коли показують, що вони щасливі або дякуючи за невеликі послуги, посміхаються, коли вітають дітей, а також коли хочуть загладити різні дрібні незручності. А от свої проблеми тайці не виставляють напоказ і не люблять про них говорити. А ще тут чомусь не говорять про спеку.

Фото з Flickr (by Araleya)

У Таїланді будь-яка голова вважається священною, вони вірять, що саме у голові знаходиться дух, який охороняє життя людини. Тому, торкаючись до чужої голови (навіть, погладити симпатичну дитину по голівці) означає безпричинно образити людину. Непристойним також є перебування понад головами інших людей: чемний таєць обов'язково вклониться, проходячи повз сидячу людину. 

Не можна переступати через будь-які частини тіла іншої, так само як не можна штовхнути когось ногою. Сидіти, схрестивши ноги, абсолютно неприпустимо: це буде сприйнято як образа усіх, хто знаходиться навколо.

Як справжі буддисти, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його сім’ї вважаються священними особами. Придворний етикет вчить, що до короля не можна торкатися. Так само не можна погано про нього висловлюватися або публічно ображати.

У храми буддистів, не можна заходити в шортах та міні-спідницях. Перед входом в храм необхідно роззутися. Належить роззуватись перед входом не тільки в храм, але і входячи у приватне житло.

Жінки не повинні торкатися до ченців, передавати або брати від них будь-які речі. 

Фото з Flickr (by)

Перебуваючи в Таїланді, не варто цілуватися та обійматися на очах у людей.

Найбільш яскраві національні свята

День народження Короля

3-5 грудня

Фото з snowtheartist.com

Пхумипон Адульядет або король Рама ІХ вважається батьком всього тайського народу. Його день народження святкується як національне свято і має назву - День Батька. 3 грудня Національна гвардія Таїланду урочисто підтверджує свою присягу королю, а вся країні прикрашається квітами та ілюмінацією. Вночі, 5 грудня, у небі над Великим Королівським Палацом у Бангкоку спалахують тисячі феєрверків.

Фестиваль квітів у Чіангмаї

Перша п'ятниця лютого

Фото з Flickr (by deevaugn)

Фестиваль починається у першу п'ятницю лютого у місті Чіангмай, котре називають "трояндою півночі"  і триває три дні. До цього яскравого свята готуються протягом всього року. Для молодих дівчат цей день э особливим, адже одну із них виберуть королевою квітів, тож уявіть собі як вони готуються. У цей день вулиці міста наповнені усміхненими людьми в яскравих національних костюмах, мільйонами кольорових квітів, всюди відбуваються святкові ходи та вистави.

Свято вогнів Loi Krathong

17 листопада

Фото з Flickr (by Jagdey)

Чи не найулюбленіше свято тайців. На маленьких човниках з бананового листя - картонгах, тисячі свічок вирушають в плавання. Разом зі свічками люди "прикріпляють" до човників свої страхи, печалі та невдачі і слідкують за тим, як вони відпливають: чим далі відпливе човник, тим щасливіший буде наступний рік. Крім того, в цей день вибухають феєрверки, люди  апускають у небо китайські ліхтарики та всіляко розважаються.

Місця, які варто побачити

У Тайланді можна зустріти безліч цікавих історчних пам'яток та вражаючих архітектурних шедеврів. А починати знайомство з країною варто з її столиці та серця  - Бангкоку.

Бангкок

Фото з Flickr (by iprahin)

Трохи більше 200 років тому на місці теперішнього величезного мегаполіса знаходилося невеличке село Банг Кок, назва якого означала "місце, де ростуть сливи" - сюди заходили торгові кораблі для оформлення митних формальностей, перед тим як відвідати величну столицю Королівства Сіам - Аюттхайю. Після того, як бірманці зруйнували Аюттхайю, столицю було перенесено на правий берег річки Чао Прайя - тепер це один із районів сучасної столиці Таїланду. Тайці називають своє головне місто Крунг Тхеп, що означає - Місто Янголів, іноземці ж вперто продовжують звати його Бангкоком.

Великий Королівський Палац

Фото з redigo.ru

Резиденція королів Таїланду стоїть в оточенні храмів та різноманітних державних інститутів та установ, утворюючи величезний квартал на березі річки Чао Прайя. Велетенський палацово-храмовий комплекс відкритий для туристів лише частково, але побачити головну релігійну реліквію Таїланду - нефритову статуетку Будди, котру називають Смарагдовим Буддою, туристи можуть. Вона знаходиться у Храмі Смарагдового Будди, поруч з Великим Королівським Палацом. Статуетці більше 2 тисяч років. 

На територію комплексу не пустять у шортах або відвертому одязі, режим роботи - з 8:30 по 15:30, вартість вхідного квитка - 400 бат (~ $13).

Храм Лежачого Будди

Фото з Flickr (by krishan85)

Wat Pho, або Храм Лежачого Будди знаходиться поруч з Великим Королівським Палацом і відомий, перш за все, тим, що є старішим за сам Бангкок, принаймні, на 200 років. Будда дійсно зображений лежачим і це одне з найбільших його зображень у світі - воно має 45 метрів завждовжки і 15  - у висоту. Поруч зі статуєю стоять чаші для пожертвувань, біля яких не втихає дзвін монет - вважається, що кинувши монетку в чашу, можна загадати бажання, яке обов'язково збудеться. Храм відчинений з 8:00 до 18:00, а вхідний квиток коштує 100 бат (~ $3).

Ват Арун

Фото з Flickr (by hans zwitzer)

Цей храм здалеку вражає своїм виглядом. Він знаходиться прямо навпроти Великого Королівського Палацу названий на честь бога ранкової зорі Аруна. Центральна будівля храму - величезна ступа 80 м заввишки - є найвищою в Таїланді. На верхньому ярусі ступи знаходиться оглядовий майданчик, звідки можна побачити вражаючий краєвид Бангкока загалом і комплексу Велкого Королівського Палацу зокрема. Відчинений з 7:30 до 17:30, вартість входу - 10 бат (~ $1/3 ).

Також, обов'язково слід покататися по тому, що у Тайланді називається - кхлонг. Але треба вважати на те, що це не просто водні артерії, з колоритними плавучими ринками, переповненими усміхненими тайцями, це також і каналізація, купи сміття та всіляких відходів, які потрапляють у річку Чао Прайя. Проте, видовище хоч місцями і неприємне, але вражаюче. Човника для прогулянки можна орендувати за $20-30 за годину. 

Фото з 360travel.ru

Після столиці сучасної вартує податися у столицю стародавню - Аюттайю.

Аюттайя

Фото з Flickr (by Maria Tza)

Місце народження легендарного індійського аватара бога Вішну - Рами, а також столиця Сіамської імперії - величезний мегаполіс Середніх віків. Наприкінці XVIII ст. Аюттайю зруйнували бірманці, залишивши після себе величезну кількість химерних руїн однієї з найвеличніших колись столиць світу. До падіння в Аюттайї налічувалося 400 храмів, 3 палаци, 12 км. кріпосної стіни, 17 невеликих фортець і 100 міських воріт. Пізніше столицю Сіаму перенесли на 80 км південніше, а Аюттхайя стала містом-музеєм, велетенським музейним комплексом під відкритим небом і увійшла в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Чіангмай

Місто художників, письменників, монахів та студентів Чіангмай, знаходиться на півночі країни, за 696 км від столиці. Воно було засноване на 500 років раніше за Бангкок. В околицях Чіангмай знаходиться більше 300 монастирів та храмів. Звідси можна податися в мандрівку джунглями або сплавитися гірською річкою, а можна навідатися в гості до малих народів - хмонгі, лаху, лісу, карен - вони живуть в лісах, подалі від цивілізації. Народність карен відома у всьому світі своїми довгошиїми красунями.

Фото з bambooclub.ru

Національний парк Khao Yai

Знаходиться на висоті 800 метрів над рівнем моря і займає велетенську площу. Там живуть слони, тигри, ведмеді, гігантські птахи-носороги та інші звіри. Під час прогулянки парком можна зустріти безліч всіляких квітів, дерев та водоспадів.

Острів Пхукет

Фото з Flickr (by konstantynowicz)

Пляжна столиця Таїланду. Пляжів тут безліч, вибирати є з чого. Основні пляжі знаходяться на західному узбережжі острова і всі вони різні: Патонг - для еселощів і спілкування, Бангла-роуд - для бурхливого нічного життя, за серфінгом варто їхати на пляж Карон, а за спокоєм і затишком - на Камалу. Найкращий час для того, щоб відпочивати на пляжах Пхукета - листопад-квітень.

Острів Самуї

Фото з Flickr (by tassell_peter)

Порівняно молодий пляжний острів, його у 70-х роках відкрили для туристів з усього світу декілька випадкових мандрівників. Зараз Самуї - ідеальне місце для відпочинку з дітьми, хоча є тут і пляжі для любителів нічного життя. У гірській чатсині острова знаходяться дуже симпатичні водоспади, дістатися до них можна на слонах. А біля храму Ват Кунарам вже кілька десятиліть сидить муміфікований буддійських монах.

Острови Пі-Пі

Фото з Flickr (by roofgarden)

Стали всесвітньо відомими після виходу фільму "Пляж" з Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Заселеним є лише острів Пі Пі Дон, інший - Пі Пі Ле, відвідують на човнах з екскурсійною програмою. Тут можна зайнятися дайвінгом, альпінізмом, сноркелінгом, риболовлею і покататися на каное. 

Крабі і скелі з "Аватару"

Фото з yvision.kz

У провінції Крабі знаходяться найчистіші в Таїланді пляжі. Тут можна побачити надзвичайну лазурного кольору воду, химерні скелі і знайти безліч потаємних місць для затишного відпочинку. Тут знаходиться Храм печери тигра, де, за легендою, зберігся відбиток ноги Будди, а на пляжі Тонсай, у раю для скелелазів, можна побачити скелі, котрі, імовірно, булиджерелом натхнення для творців блокбастера "Аватар".

Паттайя

Фото з Flickr (by clayirving)

Шокуючий і неоднозначний курорт. Тут не зовсім чисте море, а європейці гуляють з футболками, прикрашеними надписами "хороші хлопці потрапляють в рай, а погані - в Паттайю" обіймаючи за талію молоденьких тайок (і тайців). Сюди приїздять за гострими відчуттями та сексуальними розвагами.

Як пересуватися країною

Авіатранспорт

Головний аеропорт Таїланду - це Don Muang в Бангкоку. Крім нього, є ще аеропорти в Пхукеті, Чіангмай, Самуї, Хат Йяї, Утапао та ін. З усіх, хто вилітає з країни міжнародними рейсами, зтягується збір 400-500 батів (~ $12-15), внутрішніми - 30 батів (~ $1). 

Залізничний транспорт

Загальна довжина залізничних шляхів Таїланду - 3,8 тис. км. Потяги бувають швидкі та пасажирські. У перших - вагони трьох класів, у других - лише сидячі місця третього класу. Їздити на потягах дешевше ніж, наприклад, автомобільним транспортом, але ходять вони нерегулярно і майже завжди переповнені.

Автомобільний  транспорт

Рух на дорогах Таїланду лівосторонній. У країні гарно розвинена мережа автодоріг, дістатися ними можна практично до будь-якого куточка Таїланду. Усі дорожні покажчики дубльовані англійською мовою. Рух транспорту на дорогах переважно хаотичний, адже водії майже не дотримуються правил дорожнього руху.

Містами курсують дешеві автобуси, вартість проїзду в яких невисока - 2,5-3,5 бати. Розрізняють автобуси за кольорами: зелені та блакитні беруть по $0,1 за поїздки до 10 км, червоні - по $0,14, а поїздки понад 10 км коштують близько $0,2 на всіх автобусах. 

Таксі в Бангкоку діляться на дві категорії: звичайні, де про вартість потрібно домовлятися з водієм заздегелідь і Taxi-Meter - з лічильником.

Крім того, можна пересуватися по місту і на вельми екзотичному транспорті, який називається "тук-туком". Це місцева назва вело або моторикші з деренчливими і курними двигунами.

Фото з Flickr (by B℮n)

Можна також орендувати авто - міжнародні компанії, які надають авто в прокат працюють в найбільш популярних туристичних центрах країни - в Бангкоку, Патайї, на островах Пхукет та Самуї. Вартість оренди джипа коштуватиме близько $100 на добу.

Якщо орендуєте авто без місцевого водія, то майте на увазі, що місцеві жителі можуть навмисно влаштовувати аварії, аби збити з вас гроші за розбиту фару або погнутий бампер. Такі інциденти призводять до тривалих розборок із "постраждалим" на узбіччі або у поліцейському відділку.

Водний транспорт

Пересуватися по Бангкоку можна і розгалуженою мережею каналів річки Чао Прайя - у години пік такий транспорт може бути швидшим та зручнішим, ніж наземний.

Правила дорожнього руху

В Таїланді - лівосторонній рух.

Перш ніж брати напрокат авто, варто взяти до уваги декілька важливих моментів: рух на дорогах країни дуже насичений та хаотичний, крім того, у потоці автомобілів постійно рухається величезна кількість велосипедів, мопедів, тук-туків та інших, часом доволі химерних транспортних засобів. Увесь цей потік живе за своїми власними, відомими лише корінним жителям законами. 

Фото з Flickr (by Sarah Marston)

Якщо під час руху по трасі ви бачите авто, яке летить прямо на вас, краще поступитися йому дорогою - найчастіше такі водії йдуть до кінця і не зупиняться навіть під страхом аварії. Особливо якщо зважити на те, що інцидент буде розбирати дорожня поліція, і саме вона буде вирішувати, хто відшкодовуватиме збитки. Певно кожному зрозуміло, що вся фінансова відповідальність ляже на іноземного туриста, в якого, імовірно, має бути "купа грошей".

Щоб їздити дорогами Таїланду вам має бути не менше 23 років, а водійський стаж повинен складати щонайменше 3 роки. Крім того, необхідно мати водійське посвідчення міжнародного зразка.

Важливо знати

Дуже важливо пам'ятати, що ввезення (вивезення) будь яких наркотиків на (з) територію Таїланду карається дуже суворо - смертною карою або дуже тривалим ув'язненням. Тому в жодному разі не варто погоджуватися взяти чийсь багаж - це може закінчитися доволі трагічно. Всі інші митні правила цієї країни досить вторинні.

У Таїланді працює туристична поліція - її представників можна упізнати за синіми або жовтих нашивками на рукавах уніформи. Як правило, співробітники туристської  поліції говорять англійською. 

Фото з wikimedia.org

Гроші і цінні речі краще зберігати у сейфах - вони є у кожному готелі. Ця послуга безкоштовна. У переповнених автобусах може бути чимало кишенькових злодіїв.

Медичне обслуговування в Таїланді платне. У всіх туристичних центрах є лікарні і клініки з добре навченими лікарями і медичними сестрами. 

Фотографувати можна все і скрізь, окрім деяких залів Національного музею, а для фото-та відеозйомки у Великому Королівському Палаці та у Храмі Смараглового Будди необхідно мати спеціальний дозвіл.

Важливо пам'ятати про вже згадані вище культурні особливості та традиції тайців і намагатися їх дотримуватись.

І боронь Боже погано відгукнутися про тайського монарха або Будду - наслідки можуть бути непердбачуваними.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook