Ак-Кая (Біла скеля)

Вертикальна скеля білого кольору височіє над долиною річки Біюк-Касу. До 1948 року скеля називалася Ак-Кая, що в перекладі й означає "Біла скеля". Її висота над рівнем моря становить 325 метрів.

Ця природня пам'ятка з'явилася в результаті ерозії і вивітрювання вапняків і пісковиків. У верхній частині скелі сформувалися гроти і овальні ніші.

У 1960-1970 роках, під час розкопок, біля підніжжя скелі були знайдені стоянки первісної людини. Серед цінних знахідок опинилися стародавні крем'яні гостроконечники, ножі, скребла. Саме тут - вперше в Криму - знайдений уламок черепа дорослого неандертальця.

Встановлено, що колись біля підніжжя Білої скелі жили сармати. Також відомо, що на її вершину піднімався Богдан Хмельницький. А в 1777 році тут знаходився штаб Суворова.

Неодноразово біля підніжжя і на вершині скелі велися зйомки фільмів. Зокрема, цю місцевість можна побачити в картинах "Людина з бульвару Капуцинів", "Вершник без голови", "Чиполліно".

Про Ак-Каю ходить чимало цікавих легенд. Одна говорить, що колись тут жив Змій, який хотів зустріти по-справжньому добру людину. Але, вже і сам на камінь перетворився, а так і не зустрів людину, чиє серце не підвладне злу. Інша легенда свідчить, що колись Біла Скеля була храмом.

У 1981 Ак-Кая набула статус пам'ятки республіканського значення.