По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Берестовець

Україна, Рівненська область, Костопільський район
Унікальних геологічний заказник “Базальтові стовпи”
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Унікальне природне творіння "Базальтові стовпи" - геологічний заказник у самому центрі Рівненщини. Щільні ряди колон-багатогранників вражають свою монументальністю та геометричною досконалістю. Виглядають же ці кам'яні гіганти надзвичайно красиво.

 

Базальтові стовпи – це результат горотворчих процесів, застигла магма вулкану, який діяв 650 мільйонів років тому. У розрізі такі стовпи, розбиті тріщинами, мають форму чотиригранника або багатогранників, що робить матеріал зручним для будівництва. Товщина цих стовпів сягає понад 1метр, а висота – близько 30 метрів.

Згідно з місцевими переказами, ще в козацьку добу один із місцевих мешканців докопався до цього каменю, роблячи криницю, і використав його для зведення фундаменту свого будинку. Цікаво також те, що колись із базальту тамтешніх кар’єрів викладали бруківкою майдани Москви, Варшави, Відня, Парижа, Берліна, Брюсселя та інших європейських міст. В наші дні  ж на цієї породи виготовляють теплозахисне покриття для космічних кораблів, а також для застосовують для виробництва турбореактивних двигунів.

Продовж останніх декількох десятків років внаслідок активного виробництва кар'єри почали виснажуватись. Не так давно один із кар'єрів заказника навіть заповнило водою, що утворило таким чином прекрасне водне плесо. А посеред цього водяного кар'єру з базальтових порід утворився невеликий острівець, який місцеві жителі назвали Островом кохання.

 

 Мандруйте Україною та відкривайте для себе нові захоплюючі місця! А відновити сили під час мандрівки Ви можете в мережі ресторанів  "A la minute". З нами не лише смачно, а й по-справжньому затишно!

 "A la minute" - найкраще місце для відпочинку в дорозі!

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Подивитися Базальтове на карті великого розміру

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook