По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Білгород-Дністровський

Україна, Одеська область
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Неподалік від Одеси, на території сучасного Білгород-Дністровського близько 2500 років існувало грецьке місто Тір. Тут, начебто, побував свого часу легендарний поет Овідій, проте, цей факт навряд чи можна вважати достеменним. Але пізніше, коли у фортеці побував Пушкін, він написав вірш "К Овидию", та і одну з башт фортеці досі називають баштою Овідія.

Фото: Віталій Мілевич, dcfc-lad.livejournal.com

Історія людських поселень на цьому місці не була простою. Грецький Тір упав під натиском готів, а потім гунів. Тут мешкали даки і анти, слов'яни і болгари. Історики вважають, що Білгород входив до складу Київської Русі, потім потрапив під владу Угорського королівства, перебував у складі Галицько-Волинського князівства. 

Коли саме з'явилася фортеця, котру ми можемо бачити зараз точно не відомо. Але, знову ж таки, за припущеннями вчених, вона з'явилася завдяки всюдисущим генуезцям десь у ХІІІ - ХV ст.ст. 

Місто належало туркам, але заправляли в ньому генуазці, які активно займалися торгівлею, а могутня фортеця контролювала вхід з Чорного моря в Дністровський лиман.

Білгород-Дністровська фортеця має площу у дев'ять гектарів. А її стіни в довжину досягають майже два кілометри. Висота оборонних стін - від 5 до 15 метрів, ширина - від 1,5 до 5 метрів. Аккерманська фортеця оточена досить широким ровом (до 14 метрів). За формою будівля фортеці нагадує неправильний багатокутник.

Фото: Віталій Мілевич, dcfc-lad.livejournal.com

Коли у XIV ст. фортеця потрапляє під владу Молдовського князівства, її називають Четятя Албе (Біле Місто), адже розбудовується вона з місцевого вапняка, такого ж, яким пізніше будували Одесу. 

Наприкінці XV століття турки захоплюють місто і перейменовують його в Аккерман ("біла фортеця"). На території колишньої молдавської фортеці вони знищують православну церкву і зводять мечеть. Аккерманська фортеця служить важливим форпостом Османської імперії і входить до її складу аж до XIX ст.

Фото з Flickr (by jandudas)

Фортеця складається з чотирьох частин: цитаделі або генуезького замку північного (гарнізонного), південного і портового дворів. Найбільш давньою є цитадель, споруджена в другій половині XIII - першій половині XIV ст.

Фото: Роман Маленков, ukrainaincognita.com

Раніше фортеця мала у своєму складі 34 башти, до нашого часу вціліли 26 з них. Башти ці мали власні назви: Придвірна (північно-східна), Комендантська (південно-східна), Темниця (південно-західна) та Скарбниця (північно-західна). Нині башта Скарбниця напівзруйнована, решта ж перебувають практично у відмінному стані. Площа двору цитаделі - 300 квадратних метрів.

У фортеці є багато приміщень та розгалужена мережа підземних ходів. Підземні ходи, на жаль, практично не досліджені. Колись у цитаделі містився комендантський палац. 

Фото: Роман Маленков, ukrainaincognita.com

Башта Овідія знаходиться ліворуч від головної брами - на розі південної і східної оборонних стін. Легенда стверджує, що римський поет Овідій потрапив у немилість до імператора Августа і був зісланий у східну провінцію в місто Тір. Деякий час Дністровський лиман називали Овідовим озером, а на протилежному від фортеці його боці з'явилося поселення Овідіопіль.

Білгород-Дністровська фортеця (Аккерманська) - найбільша фортифікаційна споруда, які збереглися на території України і варто сказати, що збереглася вона дуже добре. Тут проводять інсценовані вистави, пісенні фестивалі, а ще фортеця часто служить знімальним майданчиком для історичних фільмів.

Фото: Віталій Мілевич, dcfc-lad.livejournal.com

Як дістатися до фортеці

Дістатися до Білгород-Дністровського можна на власному авто (віддаленість від Одеси - 80 км.) по трасі Е87. 

Від Одеського залізничного вокзалу (праворуч від будівлі вокзалу, якщо дивитися від центрального входу) в Білгород-Дністровський ходять маршрутки, або ж можна доїхати електричкою Одеса - Білгород-Дністровський.

Фортеця знаходитися у 25 хвилинах пішого ходу від автовокзалу. 

Фото на головній з snap.com.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути більшу мапу

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook