По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Асканія-Нова

Україна, Херсонська область, Чаплинський район
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
Адреса: Херсонська область, Чаплинський район, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе, 13
Тел/факс (05538)6-12-86; моб. 0996562344
E-mail: askania-zap@mail.ru
Офіційний сайт: www.askania-nova-zapovidnik.gov.ua

Екскурсійний сезон: з 1 квітня по 10 листопада
Каса заповідника працює з 8-00 до 17-00 години без вихідних.
Ціна квитків без супроводу екскурсовода: дорослий - 20 грн, дитячий - 12 грн

На території заповідника проводяться піші екскурсії, а екскурсії на мікроавтобусі та у кінному екіпажі.

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" - це не лише зоо- та дендропарк, це, перш за все, унікальна ділянка абсолютно заповідного степу, який ніколи не оброблявся і де підтримується максимальне невтручання людини в життя природи. 

На території "Асканії-Нової" зібрано величезну кількість найрізноманітніших рослин, птахів та тварин з усіх куточків світу - від африканських зебр до американських бізонів.

Фото з UAfacts.com

З'явилася ця унікальна пам'ятка природи завдяки Фрідріхові Фальц-Фейнові, котрий ще в 11-річному віці виступив на захист та збереження тих видів диких тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Спершу були встановлені вольєри для тварин, у 1887 році тут було засновано ботанічний сад, а у 1898 - оголошено про відкриття приватного заповідника. На той час це був перший у світі природний заповідник такого типу.

У наш час "Асканія-Нова" носить ім'я свого засновника та є найбільшим в Європі степовим заповідником з площею 33 307,6  га,  11 054 га з яких - ніколи не оброблялися людьми. 

Фото з Flickr (by tryzub724)

Заповідний степ складається з трьох масивів: Північний, Південний, Великий Чапельський під, а також перелогів, де з 1966 року вивчаються процеси відновлення природної рослинності.

Рослинний світ заповідника складається з майже півтисячі видів рослин, значна кількість яких занесена в "Червону Книгу України", а деякі, навіть, входять до міжнародних червоних списків.

Фото з iloveukraine.com.ua

Рослинність "Асканії-Нової" змінює своє забарвлення упродовж всього року: у квітні тут палахкотять тюльпани та півники, у травні- цвіте ковила, влітку степові трави утворюють справжнє зелене море, а восени починає скидатися на яскравий та мякий різнобарвний килим. 

Тваринний світ тут також багатий та різноманітний і налічує більше тисячі видів тварин, серед яких членистоногі та плазуни, ссавці і майже 300 видів птахів.

Фото з Flickr

Одним з найцікавіших складників заповідної зони є Великий Чапельський під. Тут рівень ґрунти нижчий порівняно з іншими ділянками заповідника приблизно на 9 метрів, звідси і така назва - "під", тобто низовина. Саму тут мешкає майже 1000 різних копитних тварин з різних континентів, котрі більшу частину року перебувають на вільному випасі: бізони, сайгаки, лань європейська, коні Пржевальського, туркменські кулани, благородні олені, кафрські буйволи, а також антилопи канна, гну та нільгау, зебри та гаяли. 

Фото з Flickr (by 2bpatchett)

У заповідних травах зустрічається безліч мишей, ховрахів та тушканчиків, а також - невеликі хижаки - лисиці, ласки та горностаї.

Заповідник охороняється ЮНЕСКО, входить до списку 7 Чудес України, а у всесвітньому голосуванні за 7 природних чудес планети "Асканія-Нова" посіла 14 місце. 

Як дістатися до біосферного заповідника "Асканія-Нова"?

Автобусами з автовокзалу Херсона о 8:40 та 11:45 або на власному авто. Поруч з заповідником знаходиться кемпінг для автомобілістів, де вартість одного місця починається від 70 гривень. Також при вході в зоопарк знаходиться платна автомобільна стоянка.

Щоб побачити цвітіння трав або табуни копитних тварин у степу, потрібно замовляти виїзну екскурсію. Є два види: в кінному екіпажі й на мікроавтобусі. Остання дешевша (50 гривень з людини, група мінімум з 10), але не така захоплююча: автобус їде лише второваною дорогою. Кінний екіпаж обійдеться у 150 гривень з особи (група 4-8), але дітей до 7 років, згідно з технікою безпеки, у групу не допускають.

Фото з kherson.pro


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути мапу більшого розміру

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook