По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Базальтове

Україна, Рівненська область, Костопільський район
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Подейкують, що цю унікальну місцину неподалік Костополя у Рівненській області було знайдено цілком випадково. За однією з версій, десь у XVII ст. місцевий селянин порався на городі і зламав об каміння лопату. Це каміння виявилося базальтом, який можна було використовувати, наприклад, на фундамент для хат.

Інша, більш романтична історія, стверджує, що десь у цих краях загубив дуже коштовного персня польський король Ян Казимир, а коли стали шукати, то відкопали базальтові кам'яні стовпи.

Фото: 7chudes.in.ua

Щільні ряди базальтових колон-багатогранників вражають монументальністю і геометричним досконалістю. Базальтові стовпи - це магматична порода, розбита тріщинами на характерні для базальту стовпчасті утворення. У розрізі стовпи мають форму чотиригранників або багатогранників, що робить цей матеріал зручним для будівництва бруківок.

Фото: UAfacts.com

Саме тому тут видобували каміння, яким потім мостили майдани Парижа та Відня, Брюсселя та Варшави. Цим базальтом викладена і Червона площа у Москві.

Фото: 7chudes.in.ua

Місце, де можна помилуватися базальтовими стовпами знаходиться неподалік від сіл Берестовець і Базальтове (раніше називалося Янова Долина). Базальтові стовпи виглядають як багатогранні колони. Вони мають від 0, до 1,2 м завтовшки і від 3 до 30 заввишки. Ці стовпи мають цікаву властивість - вони розколюються дуже рівно.

Фото: snap.com.ua

Зараз це місце є геологічним заказником і кар'єром, адже базальт там добувають досі. Добувають його відкритим способом за допомогою вибухівки, тож можна потрапити на дуже ефектний момент. Деякі кар'єри затоплені і у поєднанні з синьою прозорою водою ці кам'яні колони виглядають особливо мальовничо та велично. Наймальовничіший з таких затоплених кар'єрів знаходиться поруч з селом Базальтове. Посеред води утворився невеличкий острівець, котрий називають "Островом кохання". 

Фото: UAfacts.com

Окрім мальовничих залишків діяльності доісторичних вулканів - базальтових стовпів, тут можна прогулятися по невеличкій вузькоколійці. Залізниця починається біля села Кам'яна Гора і закінчується поруч з кар'єром.

Як дістатися до Базальтових стовпів

Дістатися до геологічного заказника "Базальтові стовпи" можна з Рівного автобусом або автомобілем. Потрібно доїхати до міста Костопіль (35 км), а звідти – до сіл Базальтове або Берестовець (20 км). У селах накраще запитати в місцевих жителів, де ліпша, або коротша дорога до базальтових стовпів.

Фото: snap.com.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути більшу мапу

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook