По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Це невелике село Прилуцького району, в якому зараз живе близько 150 осіб, отримало свою назву від густих дубових лісів, які зростають в окрузі.

Густиня виникла у 1600 році, коли монахи з гори Афон Йоасаф та Афанасій з благословення настоятеля Києво-Печерської Лаври прийшли сюди для усамітнення.

Вони заснували на острові в заплаві річки Удай чоловічий монастир. Обитель освятили на честь Святої Трійці.

Монастир опікав князь Михайло Вишневецький. Він подарував монахам земельний наділ: острів та навколишні ліси. До обителі йшли козаки доживати віку, і Густиня поступово перетворилася в один з найбільших козацьких монастирів.

У 1623-1627 роках в монастирі було створено Густинський літопис. Цей документ містить історію України з часів Київської Русі до 1597 року.

Однак в історії монастиря були трагічні сторінки. Пожежі 1625 та 1636 років знищили майже всі будівлі обителі. У 1636 році монастир згорів до тла.

Ченці вирішили відбудувати монастир на новому місці, біля гаті, що вела через Удай до Роменського шляху.

У 1648 році монастир зруйнували повстанці. Але гетьман Богдан Хмельницький взяв обитель під свою протекцію та забезпечив її земельні володіння.

Унікальною пам'яткою бароко, яку можна побачити у Густині, є кам'яний Троїцький собор. Він був зведений у 1674-1676 роках на кошти гетьмана Івана Самойловича.

На 1670-1680 роки припадає найбільший розквіт Густині. Обителі всіляко допомагали гетьмани Самойлович та Іван Мазепа, прилуцький полковник Лазар Горленко. У ті часи монастир було обнесено високим оборонним муром, який на кутах прикривався наріжними баштами.

Донині у монастирі збереглися дві унікальні надбрамні церкви - Петропавловська та Миколаївська.

Ще однією святинею монастиря є Воскресенська церква. Її почали зводити у 1636 році, але сучасного вигляду вона набула у 1844 році.

Також на території обителі є ще одна церква - Святої Варвари. Вона була зведена 1719 року і є частиною будинку настоятеля.

У кінці 18 століття Святотроїцький монастир у Густині був одним із найбагатших в Україні. Але 1793 року російська імператриця Катерина II його ліквідувала.

Більше ніж півстоліття монастир простояв пустим. Знову він відкрився 1844 року. А другий раз обитель закрили вже за Радянської влади - у 1920 році.

У стінах монастиря спочатку облаштували колонію для малолітніх злочинців, а потім психоневрологічну лікарню, яка проіснувала до 1991 року. У 1993 році монастир знову відкрився, але як жіночій.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook