"Донбас Арена"

Фото donbass-arena.com

Місткість – 51 504

Місць для неповносправних – 196

Паркомісць – 986

Відкриття – 29 серпня 2009 року

"Донбас Арена" увійшла в історію як перший стадіон класу "Еліт" у Східній Європі. Крім того, її першою з усіх стадіонів Євро-2012 здали в експлуатацію. Наприкінці серпня 2009 року тут відбулася грандіозна церемонія відкриття з концертом американської R&B-співачки Бейонс. 

Стадіон споруджували протягом трьох років (з 2006-го по 2009-й). Над його дизайном попрацювала компанія "АрупСпорт", яка свого часу створила стадіони "Манчестер Сіті" (Англія), "Альянц Арена" (Німеччина), "Сідней" (Австралія). 

З-поміж інших європейських топ-стадіонів "Донбас Арена" вирізняється овальною формою, а також повністю скляним фасадом. Дах стадіону нахилений у напрямку з півночі на південь, повторюючи контури ландшафту, що посилює природне освітлення та провітрювання поля. Зовнішнє підсвічування фасаду дозволяє стадіону в темний час доби сяяти, наче діамант. 

Окрім вимог  УЄФА до сучасних стадіонів, що відповідають негласному правилу трьох "S": safety (безпека), security (охорона), service (сервіс), замовники будівництва "Донбас Арени"  додали ще одне правило «S» – special atmosphere (особлива атмосфера), встановлюючи новий рівень комфорту та сервісу для глядачів. Це відчуття виникає завдяки стовідсотковій видимості футбольного поля з будь-якої точки глядацьких трибун. 

Унікальними є інноваційні технології арени. По-перше, світлодіодні екрани на південній і північній трибунах, площа кожного з них складає 92 м кв. По-друге, система інфрачервоного обігріву трибун, за допомогою якого можна збільшити температуру в чаші стадіону на 12–14 градусів, порівняно з температурою поза чашею, що забезпечить більший комфорт відвідування матчів у холодну погоду. 

На стадіоні розміщено 53 фаст-фуди, фан-кафе, 4 "срібних" бари, 3 ресторани ("Діамантовий", "Платиновий" та "Золотий"), медіа-кафе та лаунж-бар. Усі ці заклади харчування зможуть загалом прийняти 1830 гостей. 

"Донбас Арену" потенційно розглядають як стадіон для проведення фіналів Ліги чемпіонів та Ліги Європи. На Євро-2012 арена прийме 5 матчів: 3 поєдинки групи D, два з яких відбудуться за участі збірної України, а також ігри чверть- та півфіналу євротурніру. 

Офіційний сайт стадіону "Донбас Арена" - donbass-arena.com