По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Одне з найстаріших міст України, колиска цивілізації в лоні природи, місто Кам'янець-Подільський в наш час - туристичний центр країни, який кожного дня відвідують сотні туристів. Існує декілька версій заснування міста, хоча навіть приблизна дата цієї події залишається предметом дискусій.

Є відомості про згадку поселення у вірменських джерелах ще у XI столітті. Дві сотні років по тому фортеця фігурує і як адміністративна одиниця у складі Галицько-Волинського князівства.

А уже з XV століття починається продумана забудова оборонних споруд та формування величного образу неприступного замку, замкнутого каньйоном річки Смотрич та вдалим розташуванням на пагорбі. Варто зазначити, що наприкінці XVI століття у Кам'янці проживало більш ніж 10 тисяч людей, в то й час як Києві 15 тисяч, а у Львові - 18.

Цікавим є і той факт, що за всю довговічну історію Кам'янця, фортеця була взята тільки двічі - одного разу через зраду, а іншого - через те, що війська противника перевищували кількість захисників замку в більш ніж п'ятдесят разів.

Існує легенда про неприступність замку. На початку XVII століття, за кількадесят років до того, як туркам все-таки вдалося взяти Кам'янець, фортецю хотів захопити султан Осман II.

Після взяття Хотина, Осман разом зі своїм двохсоттисячним військом оточили Кам'янець, що мав стати останнім серйозним опорним пунктом на шляху захоплення Європи. Але, коли загарбники побачили величність фортеці разом з її бастіонами та вежами, а також роботу шлюзної системи Руських та Вірменських воріт, котрі змусили вийти з берегів річку Смотрич, дивуванню турків не було меж.

Потім Осман спитав у яничар: "Хто зміг побудувати таку фортецю?". "Тільки сам Бог (Аллах), міг таке зробити", - відповіли вони. "Якщо так, то нехай Бог і бере її!", - сказав падишах. Після цього турецьке військо відступило від Кам‘янця.

Найважчі часи для міста настали за турецького панування наприкінці XVII століття, коли більшість будинків старого міста були зруйновані, а населення міста різко скоротилося. Більш ніж через сто років місто відійшло Російській імперії, і до початку XX століття розвинулося до сорокатисячного промислового і наукового центру.

Тяжких ударів Кам'янцю завдали обидві Світові війни, як у плані демографічного так і архітектурного ресурсу. Тільки у другій половині XX століття місто почало відновлюватися і розвиватися як туристичний центр.

Сам замок був збудований в XII-XIII столітті на місці староруської оборонної споруди із дерева, котра, ймовірно, існувала ще з X століття. Навколо замку - більш ніж з десяток веж, кожна з яких має власну назву та історію.

Окрім того, вони сполучені між собою підземним переходом. Артерією між старим містом і замком служить старовинний кам'яний міст, котрий називається Турецьким, адже був збудований під час панування в місті турків.

Але, окрім того, цікаві історичні пам'ятки та природні краєвиди міста. Так, на ринковій площі в центрі старого міста збереглася старовинні ратуша та вірменська криниця. Цікаво, що після того, як була викопана більш ніж п'ятдесятиметрова криниця, виявилося, що вода в ній непридатна для пиття через підвищений рівень солі.

Між іншим, в підземеллі ратуші знаходиться надзвичайно цікавий музей тортур, після відвідин якого стає дійсно моторошно.

Окрасою ж площі Ринок служить Кафедральний костьол Петра і Павла, котрий за радянської влади використовувався як приміщення заводу, а зараз, завдяки реконструкції, став обов'язковим місцем для відвідин туристами.

Нелегка доля кидала старовинний костьол і у руки туркам, котрі у XVII столітті зробили з нього мечеть, добудувавши височенний мінарет. Коли басурмани покинули місто, християнам повернули костьол, але, згідно мирного договору, мінарет зносити було заборонено.

Тому згодом у Гданську було замовлено витончену скульптуру Діви Марії, котра була виконана у стилі бароко, і опісля встановлена на верхівку уже колишнього мінарету. Зараз Свята Марія з висоти майже 30 метрів споглядає на захід, опираючись на скульптури землі та півмісяця.

Але найкрасивішим витвором мистецтва тут є Лаура - виконана із білого мармуру у стилі римського класицизму скульптура, від якої буквально неможливо відірвати очей. Вона була виготовлена в пам'ять передчасної смерті дочки польських магнатів Пшездецьких наприкінці XIX століття.

Зараз Кам'янець-Подільський - не тільки туристичний, а й науковий та промисловий центр, населення міста варіює біля відмітки в сто тисяч людей. Загалом, місто - беззаперечна перлина Поділля, твердиня української замкової архітектури.

Окрім розмаїття історичних пам'яток, тут також можна милуватися невимовної красою природи - Смотрицьким каньйоном.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx