По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Село з багатою історією, Підгірці, розкинулося зовсім недалеко від траси Київ-Львів, та є частиною знаменитої Золотої підкови замків Львівщини. Це місце було відоме ще в XIV столітті завдяки поселенню Пліснесько, котре згадувалося в Слові о полку Ігоревім. Згодом на цьому місці з подачки польських вельмож виріс відомий на всю Європу підгорецький замок, якому більше пасує назва палац. 

Саме завдяки йому Підгірці набули слави не тільки в Україні, але й у всьому регіоні, адже тутешній замок являє собою чудове поєднання мальовничого палацу у стилі ренесансу та фортифікаційних укріплень XVII століття. Навколо замку раніше возвеличувались два неймовірні парки - у французькому та італійському стилях. За наказом засновника замку, гетьмана Конецпольського, на північні стороні замкових володінь було споруджено традиційний для Італії парк у три тераси, котрий можна було повністю споглядати з майданчику на укріпленнях замку. Симетричність, абсолютна витонченість та насиченість різноманітними архітектурними елементами робили парк одним з кращих на території сучасної України. На жаль, ця краса до нашого часу не збереглася.

Загалом Підгірці набули своєї слави за часів польського панування у середині XVIII століття - при Жевуських тут не замовкали свята та веселощі, одного разу навіть зупинявся сам Оноре де Бальзак. Хоча з часом, міняючи господарів, будівля палацу почала занепадати, з приходом радянської влади всі коштовності були втрачені, а в середині XX століття замок у Підгірцях став жертвою великої пожежі. Хоча кількадесят років по тому будівлю все ж вдалося відновити.

Цікаві Підгірці туристам і завдяки костелу Св. Йосифа, якого, здавалося б, поважний вік не старить, а робить, навпаки, більш могутнім та красивим. Шикарні колони, могутній купол, та по-красивому обшарпані часом стіни милують око туристів одразу на шляху до замку. Цікаво, що коли після приходу радянської влади в замку облаштували диспансер для хворих на туберкульоз, то директор цього закладу вирішив використовувати храм в якості гаражу. Для тих, хто особливо цікавиться історичною спадщиною Підгірців, цікавим буде відвідати також дерев'яну церкву XVIII століття і монастир василіан з церквою Св. Онуфрія.

Маленьке село  з населенням менш ніж півтори тисячі людей завдяки такому історичному набору уже давно стало туристичним центром. В наш час, коли замок реконструюється і збирає туристів з усієї країни, Підгірці хоча і не змогли повернути колишньої краси, але назавжди потрапили в історію завдяки славі «Галицького Версалю»


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook