По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Перша згадка про місто Золочів датується 1423 роком. Однією з найстаріших пам'яток міста є золочівський двір, мурований із каменю будинок місцевого господаря, котрий вже у XVII столітті після того, як був переданий парафіяльному костелові став будинком для убогих. Відомий Золочів і своїм замком, котрий славиться більше власною історією, аніж теперішнім виглядом.

Як і деякі інші замки Львівщини, золочівський замок бере свій початок від давньоруських укріплень, що існували тут раніше. Протягом XV-XVI століть місто активно розвивається - споруджуються нові мури та будинки, змінюються власники. Уже на початку XVII завдяки полякам Собеським було реконструйовано палац: додано усі важливі на той час оборонні споруди - бастіони, рів та таємний вхід.

Згодом, в XIX столітті, з приходом австрійців, замок використовувався як казарма, потім як тюрма. Палац був відреставрований у вісімдесятих роках, завдяки покровителю замків Львівщини, директору Львівської галереї мистецтв Борису Возницькому. Перед початком другої світової війни тут були катівні НКВД, що стало приводом для відкриття експозиції в одній із кімнат теперішнього музею.

В наш час палац у Підгірцях - частина Золотої підкови Львівщини, а в його приміщеннях свої експонати виставляє відділення Львівської картинної галереї.  І хоча сама будівля замку може здатися не дуже красивою для рядового туриста, то китайський палац поруч - справжня знахідка у вигляді ротонди з прибудовами, котра разом із замком утворює ренесансний ансамбль. Китайський палац був побудований Яном III для своєї дружини. Таких палаців є тільки трійко у всій Європі. 

Окрім того у Золочеві є старовинна церква Святого Миколая, збудована в XVI столітті та перебудована сотнею років пізніше. Окрім чудового іконостасу стіни церкви прикрашали мальовничі розписи. Цікаво, що старовинний іконостас був майже повністю знищений за часів радянської влади,котра облаштувала тут музей атеїзму. Але уже на початку XXI століття ці пам'ятки вдалося відтворити. Існує й цікава історія про часи австрійського панування: після приходу імперії влада закрила дві церкви латинського обряду, котрі згодом були віддані польській та українській общинам. Але після цього відбувся обмін між поляками та українцями, і парафіяльний бароко-костел став українською церквою, а монастир - костелом. Так є і досі, про що нагадує працюючий годинник на костелі Успіння Св. Богородиці.

Окремо варто згадати про місцевість біля села Саси в десяти кілометрах від Золочева. Так, за часів Австро-Угорщини тут були відомі на всю імперію водолікарні, куди приїжджали лікуватися такі відомі особи як імператор Франц-Йосиф. А за радянських часів тутешня дорога була проблемною для проїзду простим смертним, адже тут знаходилися навігаційні об'єкти оборонної мережі СРСР, про що подорожнім нагадують уже непрацюючі велетенські космічні антени.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx