Одеса

Одеса - найбільший морський порт України. Розташований він на березі Чорного моря, що робить місто надзвичайно привабливим для туристів.

Одеський порт. Фото: maklerok.od.ua

Одеса була заснована у 1794 році. У ХІХ столітті місто успішно розвивалося, як торговий порт.

Його назва, ймовірно, походить від назви давньогрецької колонії "Одессос". Залишки цієї колонії були виявлені під нинішнім Приморським бульваром.

Також є кілька неофіційних назв: Перлина Чорного моря, Одеса-мама, і Південна Пальміра. Останнє походить від поетичного порівняння з Пальмірою - містом дивовижної краси.

Одеса славиться не тільки архітектурою і мальовничими краєвидами. Окремо варто сказати про місцевих жителів, які жартують на кожному кроці. Щорічно, 1 квітня, тут проводиться традиційна Гуморина - справжнє свято сміху та гарного настрою.

Місто надзвичайно багате на різного роду пам'ятки. Обов'язково варто побувати на легендарних Потьомкінських сходах. Їхнє будівництво велося з 1837 по 1841 рік.

Якщо ви підніметеся по сходах (а це - 192 сходинки!), то опинитеся прямо на Приморському бульварі. Тут добре видно мальовничу панораму порту. 

Сьогодні бульвар є найпопулярнішим місцем міста. Хоча, мабуть, так було завжди. Приморський бульвар приваблює багатьох одеситів та гостей міста чудовим поєднання вишуканої архітектури та зелених насаджень. Платани, каштани, клени та липи, висаджені вздовж бульвару, додають затишку та водночас радують око, то тут, то там пропускаючи крізь свою листву сонячні промінчики.

Приморський бульвар. Фото: otdyhaem.com.ua

Південну частину Приморського бульвару прикрашають декілька визначних будівель. Це будинок Міської думи та готель "Лондонський". Будинок Одеської міської думи, а раніше – Купецької біржі, був побудований у далекому 1834 році. Цікаво те, що за зразок при його будівництві була взята середня частина Олександрівського палацу під Санкт-Петербургом. Оглядаючи будинок, зверніть увагу на скульптури Церери, Меркурія та дві жіночі фігури - День та Ніч.

Міська Дума. Фото: brusentsov.com

Поряд із Міською Думою неможливо не помітити 250-пудову чавунну гармату, спрямовану у бік моря. Вона слугує живим нагадуванням про події Кримської війни 1853-1856 рр.Одразу поряд розташований пам’ятник О.С. Пушкіну, зведений на кошти городян у 1888 році. За своєї портретною схожістю одеський пам’ятник вважається одним з найкращих пам’ятників великому російському поету, драматургу та прозаїку у світі.

Пам'ятник Пушкіну. Фото: ledokolkiev.blogspot.com

Рухаючись вздовж бульвару, невдовзі опиняєшся на широкій площі, утвореній двома напівциркульними будівлями, звідки вниз, в сторону морського вокзалу, збігають найвідоміші сходи України – Потьомкінські! Посеред площі гордо стоїть бронзовий пам’ятник першому одеському градоначальнику Арману Емманюелю дю Плессі, більше відомий як пам’ятник Дюку. 

Пам'ятник Дюку. Фото: imturist.com

На іншому кінці бульвару розташувалася одна з найвизначніших пам’яток Одеси – Воронцовський палац, споруджений у 1824-1827 рр. Свого часу ця велична споруда принесла своєму архітектору Франсу Боффо найбільшу популярність, хоча Франс Карлович подарував перлині понад морем більше п’ятдесяти архітектурних творінь. Вишуканий у своєму художньому оздобленні Воронцовський палац являє собою ансамбль з декількох корпусів. Кожен з них виконаний у своєму окремому, особливому стилі. Ансамбль палацу доповнюється елегантною колонадою, що складається з десяти пар колон.

Воронцовський палац

Гуляючи Приморським бульваром, пройдіться до моста закоханих та почепіть на ньому символічний замочок, як це роблять весільні пари. Тещин міст, а саме так він називається насправді, був збудований у 1968 році і сьогодні з’єднує бульвар Приморський з бульваром Жванецького. Цікавим міст є не тільки завдяки місцевій традиції завішувати його замочками кохання, а й завдяки своїй гнучкій конструкції, яка дозволяє відчути на собі явище резонансу. Пострибайте на середині моста у якості експерименту.

Тещин міст. Фото: ru.fotoalbum.eu

Перед візитом до Одеси обов’язково навідайтесь на сторінку Одеського національного академічного театру опери та балету в інтернеті, аби вибрати у поточному репертуарі щось до душі. Похід до одного з найкрасивіших оперних театрів Європи може бути приємним сюрпризом вашій другій половинці. 

Одеська опера. Фото: russian.my.eye.org

Сучасна будівля театру була зведена у 1887 р. за проектом віденських архітекторів Ф. Фельнера та Г. Гельмера. Мало хто знає, що на урочистій церемонії відкриття театру біля підніжжя дзеркала на центральних білих сходах була замурованана металева скринька із символічним позолоченим ключем, офіційним актом про введення будівлі в експлуатацію, газетами того дня, афішами та програмою спектаклю.

Одеська опера. Фото: odessa-life.od.ua

Вхід до театру, збудованого у стилі віденського бароко, прикрашає скульптурна група, що зображає музу Мельпомену, а з боків її можна побачити Трагедію та Комедію. Всередині театр оздоблений не гірше, ніж ззовні. Колони, арки, свічники, дзеркала, скульптури, багата ліпнина, позолота – одеський оперний театр вражає своєю красою!

Одеський оперний театр всередині. Фото: iloveukraine.com.ua

Блукаючи вуличками старої Одеси, завітайте до Міського парку, щоб оглянути дерево кохання. Бронзова скульптура являє собою дерево з сердечками, на яких різними мовами написано слово "любов". По вечорах парк збирає багато відвідувачів, які приходять подивитися на шоу музики та світла у виконанні тутешнього світло-музичного фонтану.

Дерево кохання. Фото: pangorod.ru

В Одесі є знаменита вулиця - Дерибасівська. Це - одне з улюблених місць для піших прогулянок.

Однією з головних прикрас Одеси є місцевий Пасаж, побудований більше століття тому. Візит сюди задовольнить як шопоголіків, так і поціновувачів вишуканої архітектури. Прикрашений численними скульптурами та мозаїками, Пасаж нагадує справжній музей мистецтв.

Пасаж. Фото: photographers.com.ua

У його внутрішньому дворику варто оглянути так звану стіну характерів. Подейкують, що перший персонаж, який впаде вам у вічі на тій стіні буде відображенням того, як до вас ставиться ваша друга половинка.

Пасаж. Фото: photographers.com.ua

Іще одним відомим парком Одеси є парк Шевченка. Тут в першу чергу варто відшукати джерело Інсурен. За легендою, молода дівчина прийшла сюди, щоб набрати води для коханого. Однак у цей момент його вбили, і серце дівчини, яке відчуло трагедію, перетворилося на камінь. Згодом з цього каменю полилося невичерпне джерело любові. Окрім джерела, парк Шевченка пропонує своїм гостям поглянути на Одесу з висоти пташиного льоту, піднявшись на крайню точку оглядового колеса. Звідти очам відкриється прекрасний вигляд на місто та море!

Парк Шевченка. Фото: www.nice-places.com


Якщо Ви плануєте закуповуватися - радимо побувати на легендарному "7-му кілометрі". Цей ринок, розташований неподалік від Одеси - один з найбільших у всій Східній Європі.

Місто є важливим культурним центром. Крім усіляких гумористичних фестивалів, тут часто проводяться заходи, присвячені кінематографу. Одна з найяскравіших подій культурного життя міста - Одеський міжнародний кінофестиваль.

Одеса - прекрасний морський курорт. Уздовж усього берега Чорного моря знаходяться санаторії, будинки відпочинку, водолікарні, туристичні бази. Враховуйте: у період з червня по серпень ціни тут досить високі. А ось в "оксамитовий" сезон можна відпочити за помірними цінами.