По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Невеликий острів у Чорному морі, острів Зміїний, справляє дуже сильне враження. Незважаючи на начебто незначні розміри, потужність цієї твердині просто неймовірна. Острів нагадує спину велетенського кита Левіафана, що випірнув з дна моря і тисячоліттями чинить опір ударам хвиль і поривам вітру.

Це єдиний в Чорному морі справжній острів, про який складали легенди в Древній Греції і за природні ресурси якого Румунія конфліктує з Україною. Тут є все, про що можна мріяти, - море і прісна вода, земля і рослинність, золото і нафта...

Фото з UAfacts.com

Острів Зміїний розташований приблизно за 35 кілометрів на схід від узбережжя на широті дельти Дунаю. Острів має хрестоподібну форму, а його площа становить 20,5 гектара (відстань між крайніми точками - 615 і 560 метрів). Найближчий населений пункт на узбережжі - румунське місто Суліна. Найближчий населений пункт України - місто Вилкове. Незважаючи на незначні розміри Зміїного, на ньому також є крихітний населений пункт - селище Біле.

Фото з UAfacts.com

Зміїний є улюбленим місцем відпочинку перелітних птахів, які заглядають сюди під час сезонних міграцій. У весняний період на Зміїному спостерігаються до 234 видів птахів. На острові водяться вужі, яким він і зобов'язаний своєю назвою. 

Острів утворений міцними гірськими породами і має скелясті береги, висота  яких сягає 4-5 м у північно-східній частині і 25 м в південно-західній. Максимальна висота берега - 41,3 м над рівнем моря. На острові є ущелини і гроти, що йдуть від моря у глибини материкової скелі. Це природні розлами, обумовлені заляганням порід. Узбережжя острова переважно скелясте, але має чотири пляжі: "Дамський", "Деркач", "Золотий" і "Бандитський".

Фото з UAfacts.com

Згідно давньогрецької легенди, острів підняла з дна моря богиня Фетида для свого сина Ахілла. Перша згадка про Зміїний зустрічається в джерелах кінця VII століття до н. е., де він називається Левку (Білий). Острів згадується в записах Овідія, Страбона і Геродота. На Зміїному був споруджений, а пізніше зруйнований храм Ахілла. Руїни храму були знайдені і описані в 1823 році, а в 1843 році значна частина будівельних матеріалів від цих руїн була використана для будівництва на острові маяка.

Фото з UAfacts.com

Ахіллу та іншим загиблим героям, душі яких нібито теж відправлялися сюди після смерті, моряки, котрі пропливали повз, привозили дари - золоті монети, коштовності і різні страви. Біля берегів і навіть прямо на пляжах Зміїного археологи виявили величезну кількість античних і середньовічних амфор і навіть назвали ці місця амфорними полями. А на так званому Золотому пляжі одна з експедицій знайшла великий скарб із золотих монет. Однак більша частина скарбів, за припущенням учених, досі захована в печерах і гротах острова. Доступ до них поки не знайдено.

Фото з UAfacts.com

У 1980-х роках на шельфі біля Зміїного було виявлено значні родовища нафти і природного газу, що стало причиною претензій з боку Румунії на адресу України і вимог про нове розмежування територіальних вод.

Статус Зміїного мав важливе значення при розгляді у Міжнародному суді ООН територіальної суперечки між Україною та Румунією про делімітацію континентального шельфу і виняткової економічної зони, багатої на запаси нафти і газу. 3 лютого 2009 було винесено рішення, згідно з яким Зміїний визнано островом, а не скелею, що намагалася довести Румунія. На жаль, за рішенням суду більша частина шельфу разом з чималими запасами нафти і газу відійшла Румунії.

Фото з UAfacts.com

Як потрапити на острів Зміїний

Дістатися на острів, який знаходиться за 35 кілометрів від берега, можна на приватному вертольоті або на катері з селища Вилкове Одеської області - спочатку по руслу Дуная, а потім по морю.

За матеріалами UAfacts.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути більшу мапу

Теги: туризм, фото

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx