По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Зарічне

Україна, Рівненська область, Зарічненський район
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Посеред густих заболочених лісів Полісся, між забутими богом і рештою цивілізації селами ходить невеличкий потяг, який місцеві жителі називають "Поїздо́к". Ще одна назва цього маленького дизеля, котрий має завдовжки від 2-х до 4-х вагонів - "Кукушка". Кажуть, що ця назва з'явилася завдяки старим тепловозам із серією "КУ".

Фото: polissya-tourism.com

Більш-менш нормальних автомобільних шляхів через поліські болота так і не проклали, тож для десятків поліських сіл ця вузькоколійка є чи не єдиним зв'язком з цивілізацією і, якоюсь мірою, "дорогою життя".

Фото: all-ukraine.livejournal.com

Вузькоколійка Антонівка-Зарічне має 106 км завдовжки і вважається однією з найдовших вузькоколійок в Європі. Початок будівництва залізниці припадає десь на 1895 рік. Вузькоколійку вирішили прокласти місцеві купці, для того, щоб зручніше було вивозити з поліських лісів деревину, глину та пісок і завозити товари, створені цивілізацією.

У 30-х роках минулого століття була проведена залізнична гілка до віддаленого села Кухотська Воля і лише в 60-х роках вузькоколійку довели до села Зарічне - саме після цього довжина її перевалила за сотню кілометрів.

Фото: all-ukraine.livejournal.com

Окрім того, що Поліська вузькоколійка проходить через мало попсовані діяльністю людини місця, через дрімучі ліси та болота, повз мальовничі озера, річки та колоритні села, її можна вважати музеєм залізничної справи під відкритим небом.

Фото: polissya-tourism.com

Потяг, який ходить по вузькоколійці, складається з дизельного тепловоза та кількох вагонів (від 2-х до 4-х). По середах, коли у цій місцевості "базарний день", до потяга чіпляють два додаткові вагончики. "Кукушка" рухається зі швидкістю, 25-40 км/год, це дозволяє досхочу помилуватися навколишніми пейзажами. Зупиняється потяг у селах, котрі трапляються по дорозі, а також на прохання пасажирів - туристів, грибників, рибалок.

Фото: UAfacts.com

Загалом під час руху "Поїздок" проходить через 17 населених пунктів і перетинає унікальний дерев'яний міст. Він знаходиться на перегоні між селами Біле і Млинок та допомагає потягові перебратися через річку Стир. Це єдиний великий дерев'яний залізничний міст в Україні та найдовший дерев'яний залізничний міст в Європі. Його довжина - 153 м. Міст побудували на початку минулого століття і його опори досі ті самі, які були встановленні спочатку. Та і по всій залізниці рейоки та більша частина шпал є справжніми музейними експонатами, адже їх вік - понад 100 років.

Фото: all-ukraine.livejournal.com

Графік руху потягів

Потяг по вузькоколійці ходить двічі на день, спершу з Антонівки у Зарічне, потім - у зворотньому напрямку.

З Антонівки потяг відправляється о 7:00 і прибуває у Зарічне об 11:07. З Зарічного потяг вирушає о 14:03 і прибуває в Антонівку о 18:05.

Як дістатися?

Автобусом: з Рівного та Луцька можна доїхати до Зарічного або Антонівки автобусами, котрі ходять майже щогодини.

Потягом: до Антонівки ходять приміські поїзди з Сарн та Ковеля, відправляючись о 06:09 та 03:35, відповідно, та тричі на тиждень (по п'ятницях, суботах та неділях) зі Львова о 17:49 відправляється потяг №612, котрий прибуває в Антонівку о 01:03. З Антонівки до Львова потяг ходить по суботах, неділях та понеділках, відправляючись о 2:28 і прибуваючи о 10:06.

Фото на головній з UAfacts.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути Поліська вузькоколійка на мапі більшого розміру

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook