Польский ринок

Польський ринок - це одна з чотирьох досить спокійних площ Кам'янця-Подільського. Колись це місце було центром торгівлі та громадського життя міста. Тепер же масштабні події - фестивалі або Козацькі забави - проходять буквально пару раз на рік.

Коли Кам'янець-Подільський отримав статус столиці Польського воєводства, місто стали облаштовувати польським магістратом і майданом навколо нього.

Польський ринок розташувався в центрі Старого міста. Заснована площа була в XV ст., Але суперечки про точний час заснування точаться досі.

У різний час на території площі були виявлені останки жилищ, фрагменти стін первісних будинків. За однією з версій, на місці ринку міг існувати військовий табір.

На центральній площі ринку в свій час існувало близько 70 будинків. Цікаво, що кожна сторона площі мала свою назву. Південна іменувалася Біржею, західна - Шарлотка, північна - Журавлівка, і східна - Суконкою. Від площі відходять кілька вулиць, одну з якої називали Рибною - тому що тут завжди можна було купити свіжу рибу.