По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Буковець

Україна, Івано-Франківська область, Верховинський район
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Писаний Камінь - унікальний витвір природи, розташований за 5 км від Буковецького перевалу у Верховинському районі Івано-Франківської області. Колись давно тут знаходилося язичницьке святилище, де горів священний вогонь. Свого часу тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський.

Гора Писаний Камінь являє собою величезні брили пісковика, які починаються на північному заході з каменів висотою 2-3 м і тягнуться ланцюгом (близько 80 м) на південний схід, виростаючи у масивні моноліти висотою до 20 м. Верівки каменів утворюють горизонтальну площину, на якій можна відпочити, помилуватися навколишньою природою, прийняти сонячні та повітряні ванни.

Існує легенда, що в старовину навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, схожі на міфічних титанів, котрі були наділені надзвичайною силою. Саме вони прикотили сюди ці камені, бажаючи увічнити пам'ять про своє перебування. Закопавши свої скарби на місці сьогоднішнього Писаного каменя, карпи накрили їх каменями. З того часу люди ходять сюди, наче у Мекку, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків.

Назву Камінь отримав завдяки петрогліфам, найдавніший з яких відноситься до епохи Київської Русі. Власне, на ньому можна побачити знаки, символи, які й сьогодні використовуються у гуцульських орнаментах. Камінь є цікавим об'єктом як в історичному, так і в геологічному сенсі.

З Писаного Каменя відкриваються чудові краєвиди на села Косівщини, Коломийського та Верховинського районів (Білоберізка, Верхній Ясенів, Криворівню, Верховину, Бистрець), а також на Говерлу і Чорногірський хребет.

Як дістатися?

Спершу потрібно потрапити на Буковецький перевал, туди можна доїхати з Косова або Верховини рейсовим автобусом. З цього перевалу підніймайтеся по грунтовій дорозі, яка розпочинається від автобусної зупинки і йде на схід. Підйом місцями доволі стрімкий, а місцями - пологий. Приблизно через 4 км виходите в ліс на привершінну діляну Копілаш. У цьому місці стежка траверсом заглиблюється в ліс.

Від Копілашу рухайтеся по дорозі орієнтовно в південно-східному напрямку. Минувши сідловину, траверсом обходьте з півночі через ліс ще одну невисоку вершину, а вже далі - схили гори Писаний Камінь (1221 м). Стежка приведе до обжитої хатини на північному схилі. Неподалік знаходиться джерело з питною водою. Від цього джерела проходьте ще 100-150 м і різко повертайте праворуч, виходячи до величезної брили піщаника - Писаного Каменя.

За матеріалами UAfacts.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Переглянути більшу мапу

Теги: туризм, фото

Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx