По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Збираючись у дорогу, не забудьте перечитати “Тараса Бульбу” Миколи Гоголя, адже одним з місць подій, описаних у повісті, є Дубенський замок. Саме він і є основною пам’яткою міста. Достеменно відомо, що перша фортеця з’явилася тут ще у 1492 році, коли князь Костянтин Острозький звів на місці давньоруських укріплень свій замок. З роками його неодноразово перебудовували, і в 16 ст. тут було споруджено родинний палац Острозьких.

Дубенський замок. Фото: skyscrapercity.com

У 17 столітті замок набув двох бастіонів з вежами, а у 18 ст. тут з’явився іще один фамільний палац - палац Любомирських, який теж зберігся до наших днів.

Палац Любомирських. Фото: io.ua

Сьогодні, окрім власне старих споруд, на території замку можна оглянути ряд різноманітних виставок, серед яких своєю оригінальністю вирізняється виставка мініатюр.

Фото: ilevchenko.wordpress.com

Ще однією цікавинкою Дубна є Луцька брама, що отримала свою назву завдяки своєму розташуванню: колись, дорога, на якій вона розташована, вела з Дубна до Луцька. Збудована на межі 15-16 ст. Луцька брама відігравала роль в’їзних воріт та оборонної вежі. Сьогодні її ніяк не назвеш брамою, адже проїзду через вежу немає. Його було замуровано у 1785 році. 

Луцька брама. Фото: ukrcenter.com

Поряд із Луцькою брамою розташована ще одна визначна історична пам’ятка міста – костел колишнього монастиря бернардинів, закладений 1614 року. Протягом своєї історії костел встиг послужити і католиками, і православним, і, на жаль, радянській владі, за якої в його стінах знаходився склад. Сьогодні відомий своїми фресками 18 століття костел належить православній громаді і носить ім’я Свято-Миколаївської церкви.

Свято-Миколаївська церква. Фото: www.trkdubno.com

Мандрівникам буде цікаво знати, що, підземелля костелу колись було усипальницею засновників монастиря, а також світських та духовних осіб. У 2000 році тут були проведені археологічні дослідження, внаслідок яких було впорядковано крипти та перепоховано останки. Цікавим, але, на жаль, зовсім занедбаним історичним об’єктом є будинок Великої синагоги, збудований у 1784 р.

Будинок Великої синагоги. Фото: wikimapia.org

В’їжджаючи у місто зі сторони Рівного, перш за все варто оглянути комплекс колишнього монастиря кармеліток 1686 р. Побудований у стилі раннього бароко він вирізняється своєю відкритою аркою-гелереєю. До слова, кармелітки жили за суворими правилами: вони ходили босими, їли стоячи, спали у трунах. Сьогодні більша частина колишнього монастиря належить онкодиспансеру. 

Монастир кармеліток. Фото: ogo.ua

Залишаючи місто, не забудьте оглянути ряд світських будівель 18 – поч. 20 ст. в центрі, костел Св. Яна Непомуки 1830 р., Свято-Іллінську церкву 1908 р. та розташовану на острівці Кемпі Спасо-Преображенську церкву 1643 р. 

Фото на головній: kolokray.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx