Берестовець

У Костопільському районі Рівненської області є одне село. Сам по собі Берестовець, а саме про нього і йде мова, нічим не відрізняється від тисяч інших українських сіл, проте його околиці цікавлять багатьох мандрівників.

А вся справа в тому, що поблизу Берестовця розташувався унікальних геологічний заказник “Базальтові стовпи”, які сьогодні використовується як в промислових, так і у туристичних цілях. За розповідями місцевих жителів, поклади базальту відкрив тут дехто Корейчук, коли вирішив викопати у себе на городі криницю. Однак, історія замовчує, як саме звали цього Корейчука та коли він жив, тому її можна вважати, скоріше, легендою, аніж історичним фактом. 

Фото: nikon-club.com.ua

На українському Поліссі базальти залягають у вигляді лавових потоків. Так, це дивує, але і тут колись проходила вулканічна активність, внаслідок якої на рівнинній місцевості утворилися базальтові скелі, складені із тисяч багатогранників.

Фото: www.uafacts.com

У поперечному розрізі базальтові стовпи Берестовця мають форми чотирьох-, п’яти-, шести-, семи- і навіть восьмигранників. Їхня товщина коливається в межах 0,5-1,2 метри, а висота сягає 30 метрів! У 2008 році заказник “Базальтові стовпи” увійшов до 20-ки природних чудес України.

Фото: www.uz.zero.wikipedia.org

Окрім, власне, базальтових стовпів, Берестовець цікавий також і тим, що тут по сьогоднішній день збереглася дійсна вузькоколійка, кінцевою зупинкою якої, до речі, є вищезгаданий кар’єр.

Фото: uz.zero.wikipedia.org