По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Є в Україні одне місто, відоме не своїми архітектурними пам’ятками, промисловими об’єктами, природними скарбами чи побудованими на крадені гроші дачами політиків, а завдяки надрукованій тут першій, повній Біблії церковнослов’янською мовою. Запрошуємо до Острога!

Про перші століття існування міста істориками відомо не так багато. Вперше згаданий у Іпатіївському літописі під 1100 роком Острог, як і більшість руських міст, важко відновлювався після татаро-монгольської навали.

У 1341 році Данило Острозький розпочав будівництво місцевого замку, а вже через два століття Острог став одним з найважливіших міст України. 

Острозький замок. Фото: lifeglobe.net

Місто розвивалося як центр науки, освіти на культури. У 1570-х рр. в Острозі було засновано слов’яно-греко-латинську школу, майбутню Острозьку академію, першим ректором якої став Герасим Смотрицький.

Академія мала великий вплив на розвиток педагогічної думки та організацію шкільництва в Україні: за її зразком діяли пізніші братські школи у Львові, Луцьку, Володимирі-Волинському. Вихованцями школи були відомий учений і письменник Мелетій Смотрицький, гетьман Петро Конашевич Сагайдачний та багато інших видатних особистостей.

Острозька Академія. Фото: uk.wikipedia.org

Окрім академії, в Острозі було також засновано типографію, якою завідував Іван Федоров. У 1578-1581 рр. в ній було надруковано Буквар, Новий Заповіт із псалтирем та першу, повну, перекладену церковнослов’янською мовою Біблію. Сьогодні на згадку про ту типографію в Острозі облаштований музей книги та книгодрукування.

Музей книги та книгодрукарства. Фото: www.stejka.com

Але історія не завжди була прихильною до Острога. Після згасання роду Острозьких та зруйнування міста козаками під час Національно-визвольної війни українського народу золотий вік міста дійшов свого кінця.

Острозький замок. Фото: uk.wikipedia.org

Набагато пізніше, у 1981 році, в Острозі було створено Державний історико-культурний заповідник, до складу якого увійшли Острозький замок, перебудована у 1886-1889 рр. Богоявленська церква 16 ст. та фрагменти міських укріплень.

Фото на головній: ua.ukrainecityguide.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook