По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Рік заснування: 1375
Площа: 12 км2
Населення: 18 872

Вперше це місто сучасної Тернопільської області згадується у 1375 році як давньоруське поселення. Воно привілеєм князя Опольчика було передано у власність бояринові Васькові Тептуховичу.

1530 року польський король Сигізмунд І передає Бережани руському воєводі Миколі Синявському. Тоді ж місто отримало Магдебурзьке право. Разом з цим місту додалося право на проведення ярмарків і торгів.

У Бережанах стоїть один з найвідоміших замків України. Він був збудований для оборони міста саме за часів Синявських - у 1534-1554 роках. Цей замок вважають найвизначнішою захисною спорудою епохи Ренесансу і ще у 17 столітті його іменували Східним Вевелем.

Бережанський замок будували італійські та українські майстри. У 1619-1622 роках італійці його перебудували за системою Ґійома де Боплана.У його дворі зберігся взірець архітектури 16-17 століття - каплиця Святої Трійці. Вона слугувала усипальницею роду Синявських.

На жаль, зараз замок перебуває у не найкращому стані. У травні 2011 року частина замкового муру завалилася.

Повертаючись до історії варто зазначити, що після смерті останнього представника дому Синявських - Адама-Миколи - замок переходить у власність Софії Синявської та її чоловіка Олександра Чарторийського.

З 1726 року замком володіла родина Чарторийських. А вже з другої половини 18 століття укріплення опинилося у руках Любомирських. У 1816 році замок перейшов до відомої родини Потоцьких.

З 1772 Бережани належали Австрійській імперії. Від 1789 в місті діяла гімназія


Загалом архітектурна система Бережан складалася протягом чотирьох століть. Вона формувалася згідно із європейськими містобудівними канонами.

Центральну частину міста формує ансамбль площі Ринок. Саме там знаходиться міська ратуша.


У різні часи місто відвідували різні видатні особистості - королі, імператори, гетьмани, лідери революцій. Зокрема, це Ференц Ракоці, Август ІІ, Ян ІІІ Собеський, Петро І, Іван Мазепа, Франц- Йосиф, Симон Петлюра, Роман Шухевич.

Великих руйнувань місто зазнало у часи Першої світової війни. Поблизу міста легіон Українських січових стрільців стримував наступ російської армії.

Після війни й до 1939 року Бережани були під владою Польщі. А потім місто відійшло УРСР. Вже за часів незалежної України місто отримало статус державного архітектурного заповідника.

У місті можна побачити цілу низку житлових будівель, які є цікавим виразником стилю ампір. Вони мають мансарди та пухкі колони. Час їх появи припадає на кінець 18 - початок 19 століття.

Крім знаменитого замку, у Бережанах збереглися численні пам'ятки архітектури. Зокрема, це парафіяльний костел Петра і Павла, Миколаївська церква, вірменська церква Святого Георгія, комплекс монастиря бернардинів.

На жаль, зараз монастир бернардинів знаходиться на території колонії для неповнолітніх, і потрапити туди неможливо.

Був у Бережанах і цілий єврейський квартал. Там і зараз можна побачити залишки синагоги, збудованої ще 1718 року. За радянської влади вона використовувалася як склад, що й добило споруду.

У місті діють 4 музеї - Бере­жанський краєзнавчий музей, Бережанський музей книги, Меморіальний музей Богдана Лепкого, Бережанський музей переслідуваної церкви.

Також неподалік від міста знаходиться село Рай. Там колись розташовувалася заміська резиденція Синявських. Розповідають, що Микола Синявський полюбляв упрягатися в сани й возити всіх охочих у Рай.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook