По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Бучач, безсумнівно, можна назвати містом зі своїм специфічним характером. Характер цей формується не тільки завдяки культурним пам’яткам, але й завдяки рельєфу місцевості. З трьох сторін Бучач оточують три гори: Замкова, Федір-гора та Нагорянка. Дивлячись на місто з будь-якої з них, здається, що Бучач розташований у ямі. До речі, по-татарськи "бучач" і є яма. Історикам невідомо, коли саме було засноване місто, але перша згадка про нього датується 1397 роком.

Фото: rbrechko.livejournal.com

Перлиною архітектурної спадщини міста є тутешня ратуша 1751 р. Жоден турист не залишає Бучач без фото цього шедевру будівничого Бернарда Меретина та скульптора Йоана-Георга Пінзеля. За скульптурним оздобленням та органічним синтезом мистецтв Бучацька ратуша не має аналогів в архітектурі України 18 ст. Ззовні магістрат прикрашають численні скульптури та новенький баштовий годинник, відновлений у 2002 році львівським майстром Олексієм Бурнаєвим. Варто зазначити, що початково ратушу прикрашали, за різними припущеннями, від 17 до 24 скульптур, що відображали біблійні образи та героїв античної міфології. На жаль, пожежі, війни та вандалізм радянської влади суттєво обмежили їхню кількість та залишили реставраторам багато роботи.

Василіанський монастир. Фото: buchachchyna.com

Ще однією з домінант міста є Василіанський монастир, гарний вигляд на який відкривається з Замкової гори. На початку 18 ст. Стефан Потоцький, чийому роду належало місто у ті часи, отримав від львівського архієпископа дозвіл на запрошення в Бучач монахів-василіан для заснування тут теологічної школи.

Василіанський монастир. Фото: yablog.org.ua

У 1753-1770 рр. у Бучачі було споруджено Великий Хрестовоздвиженський костел, який сьогодні височіє над містом. Крім храму, до складу комплексу входять два крила келій та дзвіниця. Своєю красою вражає і Успенський костел.

Успенський костел. Фото: ukrainaincognita.com

Стриманий і особливо нічим не примітний екстер’єр храму маскує справжні скульптурні скарби, які розташувалися всередині костелу. Вони теж є справою рук Пінзеля. Перший парафіяльний костел постав на цьому місці ще у 1397 році, а Успенський костел, який ми знаємо сьогодні, був зведений значно пізніше. Коштом графа Миколи Потоцького його було споруджено у 1761 – 1763 рр..  

Надзвичайним витвором мистецтва є різьблений іконостас Миколаївської церкви, першого кам’яного храму міста. Церкву було споруджено на кошти дружини Стефана Потоцького Марії у 1610 р.

На вершині Замкової гори височіють руїни замку – родового гнізда Бучацьких, яке у 17 ст. перейшло у володіння Потоцьких. При зведенні замку в останній чверті 14 ст. було використано звичний для цієї місцевості будівельний матеріал – темно-червоний камінь-пісковий, через що замок інколи називають Червоним. Частково ті укріплення дійшли і до наших часів. У 16-17 ст. Бучацький замок славився своєю неприступністю, але і його не оминула доля підкореного. Сьогодні з його руїн відкривається неперевершений вигляд на місто. 

Руїни Бучацького замку. Фото: Дмитро Бартош

Гуляючи містом, не забудьте оглянути Золоту липу, яка була свідком підписання у 1672 році ганебного для Речі Посполитої Бучацького миру з османами, за яким до турків відійшло усе Поділля. 

Золота липа. Фото: Дмитро Бартош


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook