По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Рік заснування: 1431
Площа: 1 км2
Населення: 8 000

Вперше це містечко на річці Збруч згадується 1431 року. Історія засвідчила бої поблизу Гусятина між поляками та литовцями.

У 1559 році Гусятин отримав Магдебурзьке право, а заразом й статус міста, дозвіл проводити три ярмарки на рік та щотижневі торги.

Тодішній Гусятин, розташований по обидва боки Збруча, був королівським містом. Однак у 1574 він перейшов у власність польського магната Мартина Калиновського.

До наших днів збереглася пам'ятка часів Калиновських - Онуфріївська церква. Єдиної думки з приводу періоду її зведення немає. Одні дослідники вважають, що церкву почали зводити ще в кінці 16 століття. Інші вважають, що храм був побудований у першій половині 17 століття.

Також існує думка, що спорудження церкви успадковує риси румунських укріплених храмів, що будувалися в період 14-15 століть.

Цей храм відрізняється лаконізмом архітектурних форм. Його будівля сувора у своїй зовнішності і позбавлена декоративних прикрас. У початковий період своєї історії храм був додатково укріплений зовнішньою оборонною стіною.

У 1672 році містечко відійшло Осяйній Порті, яка захопила все Поділля. Гусятин став особистою власністю намісника турецького султана, і в той час Онуфріївська церква була перетворена на мечеть.

Втім 1683 року місто знову опинилося під владою Польщі.

Також зберігся у Гусятині католицький храм Різдва Пресвятої Діви Марії. Цей костел був заснований ще 1610 року. Тоді перший дерев'яний храм передали братам бернардинцям.

10 років потому майбутній коронний гетьман Мартин Калиновський почав будівництво кам'яного храму в стилі бароко і двоповерхового монастирського корпусу. Однак у 1648 році монастир зруйнували татари.

Відновлення монастиря закінчили тільки у 1728 році. За радянської влади храм був закритий. Відродження почалося у 1991 році зусиллями братів францисканців.

Крім того, у Гусятині жив один з найвідоміших персонажів української історії - Северин Наливайко.

Саме він у 1594-1596 роках очолив селянсько-козацьке повстання. Наливайко мав у місті хату і невеличку ділянку землі. Повстанці Наливайка розгромили у Гусятині маєток магната Калиновського.

У 1655 році місто оточило військо Богдана Хмельницького і гарнізон Гусятина вимушений був здатися.

1772 року західна частина Гусятина опинилася під владою Австрії. Водночас східний Гусятин був приєднаний до Росії.

Також це місто відомо тим, що поблизу нього у 1848 році у річці Збруч був знайдений відомий Збручанський ідол. Він має вигляд високого чотирирядного стовпа із зображенням у верхній частині чотирьох облич. В даний час зберігається в Краківському Історичному музеї.

На початку 19 століття містом володіли шляхтичі Голуховські. На превеликий жаль, не пережив Першої світової війни замок графа Адама Голуховського. Він був зведений у стилі баварських замків короля Людвіга ІІ.

Після Першої світової Гусятин був під владою Західноукраїнської народної республіки, а потім - Польщі. 17 вересня 1939 року місто зайняли радянсь­кі війська.

Також Гусятин мав значну хасидську громаду. Так було з 15 століття аж то німецької окупації 1941 року.

Теперішній Гусятинський краєзнавчий музей розташований у приміщенні синагоги, побудованої ще у середині 16 століття. Вона була зруйнована під час війни. Однак згодом радянська влада її відреставрувала і влаштувала там музей.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
SVINS29 _ 11.02.2012 20:55
Музей у синагозі давно занедбало місцеве бидло-населення...
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook