По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Урич

Україна, Львівська область, Сколівський район
Невелике село Сколівського району Львівської області. Датою заснування називають 1369
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Музей історії Тустані
с. Урич, Сколівський р-н, Львівська обл.
+380676713345

Державний історико-культурний заповідник „Тустань“
м. Львів, вул. Чайковського, 17, 3-й пов.
+38 (032) 261-37-80

Фестиваль української середньовічної культури "Ту Стань!":
Інфоцентр: Мар'яна Данилиха-Максимів
tustan.infocenter@gmail.com
+38(097)752 88 80
+38(063)728 21 09

Графік роботи:
щодня з 10:00 до 18:00 (квітень-жовтень)
та з 09:30 до 17:00 (листопад-березень)

Графік проведення екскурсій

Тустань – пам’ятка природи та археології національного значення, яка не має аналогів у Європі. Урицьким скелям – 55 мільйонів років. 

У IX-XVI століттях тут існувало наскельне місто-фортеця Тустань. 

Дерев’яні укріплення були споруджені на скельних комплексах Камінь, Острий Камінь та Мала Скеля. Для кріплення дерев’яних конструкцій у камені довбалися пази та вруби, у які вкладалися колоди. Фортеця Тустані проіснувала включно до XVI ст., проте сьогодні дослідники за викарбуваними наскельними слідами відтворили вигляд дерев’яної забудови Тустані.

Могутній дерев'яний дитинець був побудований племінною знаттю білих хорватів. Центральна частина укріплень перебувала на скельній групі Ямненського пісковика. Тустань поєднувала в собі дві функції: митниці та міста-фортеці.

Тустань була важливим стратегічним пунктом. У свій час вона входила в єдину систему Карпатської лінії оборони південно-західних рубежів Київської Русі, а потім і Галицько-Волинського князівства.

Цікаво, що це місце було священним і важливим для місцевих жителів з давніх-давен. Відомо, що близько І тис. до н.е. тут існувало язичницьке святилище одного з фракійських племен. Вірогідно, що саме з тих часів і збереглися 270 петрогліфів на скелі Камінь.

У 1241 році місто Тустань було знищено монголо-татарами. Тоді вціліло тільки село та неприступна фортеця на скелі з одноіменною назвою.

У 1539 році фортеця перейшла у власність магната-поляка Бліцинского. За умовами дарчої грамоти, його спадкоємці зобов'язані були відновити і підтримувати фортецю.

Приблизно у той же час фортеця повністю втратися своє значення пункту митного контролю і оборонної споруди, оскільки опинилася далі від кордонів, котрі могла б ослуговувати і поступово занепала.

Окрім петрогліфів, на скелях Тустані можна побачити більше 4000 пазів та врубів, які використовувалися для підтримки дерев'яних конструкцій. Саме завдяки їм існує можливість практично повного відтворення дерев'яної забудови фортеці.

У наш час наскельна фортеця Тустань занесена до переліку видатних пам'яток історії та культури, які вимагають першочергової реконструкції.

У селі Урич знаходиться Музей історії Тустані, який відкритий для відвідувачів щодня.

З 2006 року, кожного літа, на галявині під скелями Тустані відбувається Фестиваль української середньовічної культури "Ту Cтань!", який присвячений культурі українського Середньовіччя. Щороку програма фестивалю доповнюється різноманітними атракціями: історичні бої реконструкторів, майстерні з боротьби на мечах, стрільби з лука і стройової підготовки, середньовічні танці, музика, ярмарок ремесел, фестиваль вуличних музик, вистави від веселих скоморохів та багато інших забав.

Всі фото з www.tustan.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.


Подивитися на мапі більшого розміру

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook