Стара Прилука

Село Стара Прилука, розташоване на північ від Вінниці, відоме своїм садибним будинком-палацом  - копією Маріїнського палацу в Києві. Хоча називати його копію не зовсім вірно, явна схожість між ними простежується неозброєним оком.

Точно не відомо, коли і ким було збудовано цей палац. За однією версією, його на початку 20 століття спорудив відомий підприємець Сергій Мерінг у якості свого садибного будинку. За іншою версією, палац було збудовано ще у 18 ст., і за Мерінга він лише отримав свій сьогоднішній вигляд – подобу Імператорського палацу в Києві.

Садибний будинок-палац Мерінга

Сумніву не підлягає той факт, що від оригіналу палац у Старій Прилуці взяв немало. Хоча в своєму плані палаци не ідентичні, у садибного будинку Мерінга можна вгледіти практично ту ж саму систему фасадного декору, що й на одній з найвизначніших пам’яток української столиці. На жаль, сьогодні численні шари фарби приховують від відвідувачів палацу у Старій Прилуці істинну красу місцевої ліпнини.

Садибний будинок-палац Мерінга. Фото: vospitatel.at.ua

Окремої уваги вартий і інтер’єр садиби-палацу. Ви будете здивовані, але він оформлений у мавританському стилі, що створює неабиякий контраст із зовнішнім оформленням будинку.

Інтер'єр. Фото: www.uafacts.com