По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

На початку 18 ст. м. Тульчин перейшло у власність до одного з найбагатших родів Польщі – Потоцьких, і, як належить, скоро тут постав розкішний двоповерховий палац – символ величі та багатства своїх власників.

Палац Станіслава Потоцького було збудовано у 1782 році за проектом французького архітектора Ля Круа, а внутрішні роботи виконував голландець Меркс.

Фото: www.tutbuv.com 

Окрім головного корпусу, до палацового комплексу входили два бокових корпуси, з’єднані із головним заскленими галереями. Вхід до палацу був прикрашений 10 колонами з 8 пілястрами. Довкола парку було розбиту прекрасний, доглянутий парк "Хороше", автором проекту якого був Міллер. Оздобою парку були фонтани, мармурові скульптури та розкішні купальні. Тут часто звучала класична музика, лунали італійські опери, організовувались танці та інші розваги.

Фото: www.mr-brut.livejournal.com 

Всередині, окрім житлових та господарських приміщень, знаходилася картинна галерея, яка складалася з полотен видатних європейських художників, бібліотека на 17000 друкованих та рукописних робіт, колекція рідкісних античних монет, срібних сервізів, скляних кубків тощо.

Боковий корпус. Фото: www.mr-brut.livejournal.com

Одночасно із палацом у Тульчині з’явився і домініканський костел, також збудований на кошти графа Потоцького. Зведений у 1780 р. у стилі раннього класицизму костел постав на місці старого католицького храму, який був окрасою Тульчина з 1636 р.

Колишній домініканський костел. Фото: www.mr-brut.livejournal.com

Саме у новозбудованому костелі Потоцький обвінчався з легендарною Софією, у подарунок якій пізніше було збудовано парк “Софіївка” в Умані. У 1831 р. костел перебудували на православний храм, і сьогодні він відомий більшості тульчан як Кафедральний собор Різдва Христового.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook