По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Візитною карткою Вінниці є побудована у 1912 році цегляна водонапірна вежа, колишня основа міського водопроводу. Сьогодні в її приміщенні квартирує музей, присвячений пам’яті воїнів-афганців. Зі своїм годинником та вечірньої підсвіткою водонапірна вежа є справжньою прикрасою міста!

Водонапірна вежа. Фото: zabytki.in.ua

Ще однією визначною пам’яткою міста є Преображенський кафедральний собор, збудований у 1758-1765 рр. і розташований в історичному центрі. Насправді собор будувався як частина домініканського монастиря, який у свою чергу входив до комплексу старих фортифікаційних споруд трьох монастирів, відомих сьогодні під назвою “Мури”. За радянських часів тут знаходився зал органної музики.

Преображенський собор. Фото: www.odigitriya.com.ua

Безперечно, вартим уваги є і костел Діви Марії, що прикрашає місто з 1745 року. Храм побудований у стилі тосканського бароко і сильно виділяється за своєю архітектурою на фоні інших пам’яток міста. Відомо, що у 19 ст. тут знаходилися військові казарми, але храм богослужіння не припиняв.

Костел Діви Марії. Фото: uk.wikipedia.org

Одним із найцікавіших та найвідоміших місць Вінниці є історико-архітектурний комплекс "Мури", до складу якого входять укріплення єзуїтського монастиря з його костелом, колегіумом та конквітом (гуртожитком). Так само, як і сусідський домініканський монастир, побудований у 1610-1624 рр. монастир єзуїтів від самого початку свого існування входив до комплексу вінницького замку. Про оборонне значення монастирських стін свідчать не тільки їхня товщина у півтора метри, але й чимала кількість маленьких бійниць та три потужні контрфорси, які можна побачити з боку річки. 

Вінницькі Мури

У колишніх келіях сьогодні розташовується експозиція Вінницького обласного краєзнавчого музею, колекція якого налічує понад двохсот тисяч експонатів. Тут можна побачити і предмети сарматського та скіфського періодів, і скелет древнього мамонта, знайдений археологами на території області, і багато інших цікавих виставок.

Монастр єзуїтів. Фото: zamkovyi.livejournal.com

Поза “Мурами” цікавим для туристів гарантовано здасться садиба-палац Грохольських. Дворянську садибу польських магнатів, що розташувалася посеред великого парку, заклали на околиці міста ще у 18 столітті. Сьогодні тут розміщується поліклініка та ендокринологічний диспансер, тому відвідування пам’ятки частково обмежене. Проте оглянути палац ззовні ніщо не заважає! 

 Фото: pizzatravel.com.ua 

Окремої уваги вартий музей-усипальниця видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова, який став засновником атласу топографічної анатомії людини, засновником військово-польової хірургії та першим почав використовувати анестезію при оперативних втручаннях. 

Садиба Пирогова. Фото: uk.wikipedia.org

Садиба “Вишня”, в якій жив легендарний хірург, була придбана ним в 1859 році. Сьогодні тут, поряд із музеєм та меморіальним кабінетом, працює музей-аптека. До складу садиби-музею також входить збудована у 1885 році Миколаївська церква-усипальня, де у заскленому саркофазі, власне, і знаходиться забальзамоване тіло великого вченого. До речі, під час Другої світової війни саркофаг довелося зарити в землю, тому згодом він потребував реставрації, а тіло забальзамували повторно.

У 2011 році кондитерською корпорацією “Рошен” Вінниці було подаровано один з найкрасивіших в Україні світломузичних фонтанів. Вінницький фонтан є по істині унікальним, адже він розташований прямо у Південному Бузі, і водозабір відбувається безпосередньо із річки. Вражають і його характеристики. Розмір платформи фонтану “Рошен” складає 93,8 на 7.5 метрів, а кількість форсунок — 40 штук. Висота центральної струї досягає 70 метрів, а фронтальній розліт струї – 140 метрів!

Фото: www.uafacts.com 

Щовечора жителі та гості міста мають можливість насолодитися вражаючим світло-музичним шоу. Проекційне обладнання фонтану дозволяє транслювати на водну гладь зображення 16 метрів заввишки та 45 метрів завширшки. Погодьтеся, проекційні спектаклі таких масштабів, до того ж, у супроводі потужного звукового ряду, не можуть не вражати!


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото

Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx