По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Поїздка до села Буша дарує пишний букет вражень, складений із захоплення його таємничими пам’ятками та повноцінного відпочинку на природі. Попри те, що Буша розташована всього в трьох годинах їзди від Вінниці та 20 км від Ямполя, натовпом туристів це місце похвалитися не може. На перший погляд невеличке село видається таким самим, як і тисячі інших сіл по всій Україні, але другий погляд одразу змушує забути про перше враження. 

Одним із найцікавіших туристичних об’єктів цього села, безперечно, є найбільший у Європі музей кам’яних скульптур під відкритим небом. Вже майже двадцять років підряд Буша приймає скульптурний пленер “Подільський оберіг”, під час якого митці-каменярі створюють шедеври зі свого впертого матеріалу. Серед близько двох сотень робіт центральне місце займають скульптури на тему козацьких часів та релігії.

Неподалік від музею височіє біла вежа – єдина вціліла частина колишньої Бушанської фортеці, зведеної тут на межі 16 та 17 століть. Поряд із вежею можна розгледіти руїни фортечних стін та залишки підземних ходів.

Безумовно, найцікавішою та найбільш незвіданою пам’яткою Буші є скельний храм 5-16 ст. Відкритий світу київським археологом Антоновичем лише у 1883 р. храм по сьогоднішній день залишає більше питань, аніж відповідей. Датування храму достатньо умовне, адже досі невідомо, хто і коли його збудував. Деякі вчені стверджуються, що зображення на камінні були вирубані тут іще у дохристиянський період Русі. Інші ж переконані, що храм був заснований ще раніше – у дослов’янський період. Коли б і ким би не був заснований цей унікальний храм, безперечним лишається один факт – аналогічних за своїм сюжетом та технікою виконання наскальних зображень немає більше ніде у світі! 

На вході до храму в очі одразу кидається величезна кам’яна брила, на якій висічено зображення людини, оленя, дерева, на якому сидить півень, та дивного квадрату, що нагадує телевізор. На іншій брилі навпроти “телевізора” видніється круглий отвір, що його в народі прозвали “проектором”. Любителям всього загадкового залишається лише піднімати нижню щелепу, яка не здатна опиратися силі гравітації від подиву та захоплення.

Невеличке за своїми розмірами село Буша може похизуватися іще одним цікавим об’єктом. Місцеве козацьке кладовище 18-19 ст. дивує формами хрестів, за якими можна прослідкувати еволюцію їхнього оформлення. Серед них зустрічаються навіть мальтійські хрести. На багатьох з цих хрестів ще у наш час можна розібрати імена, прізвища та дати життя похованих.

Не залишайте Буші, не оглянувши чарівне творіння природи – Гайдамацький яр. Схожа на каньйон долина, утворена річкою Бушанкою, примітна в першу чергу декількома скелями, серед яких “скеля-гриб”, “скеля-мамонт”, “двійнята”, камінь Гонти та “висяча скеля”. Остання являє собою унікальне природне явище, коли на відносно невеликій скелі-основі вертикально стоїть інша скеля, що значно перевищує свій “п’єдестал” за розмірами та вагою.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook