Вилкове

Дунайська дельта відома своїм багатим та унікальним тваринним і рослинним світом. Тут знаходиться унікальне для України місто Вилкове, яке потопає у зелені. Його називають "українською Венецією".

Місто знаходиться в Кілійському районі Одеської області, там, де Дунай впадає в Чорне море, поруч з румунським кордоном. Це місце вважається наймолодшою ділянкою європейської суші, більше того - його формування продовжується досі - Дунай несе зі своїм плином тонни намулу.

Фото з vilkove.at.ua

Частина міста знаходиться на штучних і природних острівцях, дістатися до яких можна тільки на човні або по вузьких дерев'яним містках. Своєрідність Вилкового здивує туристів будь-якого віку. Вас проведуть уздовж каналів, "єриків", по вузьких дерев'яних доріжках, "кладка", через горбаті містки, розкажуть про історію виникнення міста, провезуть по Дунаю на великих човнах з тентом, "могунах", - на острови. У цьому місці річка впадає в море декількома рукавами. Один з них - Кілійський - ділиться на три гирла, які утворюють своєрідну вилку. Можливо, тому місто і має таку назву.

Фото з UAfacts.com

Вилкове було засноване в першій половині XVIII століття старовірами (липованами), які втікали від релігійних переслідувань після ніконіанського розколу російської ортодоксальної церкви. Перші жителі Вилкового почали освоювати плавні, але для того щоб побудувати будинок і розбити сад і город, спочатку потрібно було побудувати штучний острівець.

Фото з uk.wikipedia.org (Архів Фетисова Миколи Федоровича)

Будівельний матеріал брали тут же, викопуючи навколо острівця канал. У наш час населення старого міста продовжує жити на тих самих  острівках, кожен з яких оточений "єріками". Дороги від будинку до будинку прокладені по кладках і містках. У кожної родини є свій човен - основний транспортний засіб вилківчан.

Фото з touregion.od.ua

Місцева туристична індустрія допоможе організувати риболовлю відпочинок з сім'єю або друзями на одному з островів. Всюди розкидані невеликі затишні кафе, де для туристів приготують юшку з цінних порід риб, страви з баранини, а також почастують кількома сортами виноградних вин.

Вилкове може також похвалитися безліччю екзотичних птахів, котрі живуть в плавнях: це і рожеві пелікани, і казарки, і смугасті яструби, і славнозвісні орлани-білохвости.

Фото з UAfacts.com

Але зовсім кумедною для міської людини буде можливість побачити, як корів возять на човнах пастися на заповідну сушу, а ночувати повертають на острови. На човнику, в який і людині сідати лячно і де весляр, як венеціанський гондольєр, стоячи вправляється з чотирьохметровим веслом, гордо їдуть корівки, чіпляючи рогами очерет. У Вилковому їх ласкаво називають "морськими корівками".

Як дістатися у Вилкове

Добиратися до Вилкового потрібно з Одеси. Автостанція знаходиться поруч з вокзалом на Привозі. Автобуси і маршрутки ходять туди з Одеси приблизно 10 разів на день, розклад можна подивитися на сайті avodessa.com, а дорога займе близько 4-х годин на автобусі і 3-х - на маршрутці.

Можна в Вилкове доїхати і на власному транспорті: з Одеси потрібно рухатися в південно-західному напрямку по трасі Е87, а у Спаському повернути ліворуч, на дорогу Т1628.

Збираючись в "українську Венецію" прихопіть із собою паспорт, оскільки поруч знаходиться кордон з Румунією, і в Вилкове можливий контроль з боку прикордонників.

За матеріалами UAfacts.com