По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Площа: 27,9 км2
Населення: 82 300 осіб
Етнічний склад: українці, угорці, росіяни, євреї
Основні конфесії: правосляв'я, греко-католицизм, іудаїзм

Друге найбільше за величиною в регіоні, давнє та не менш славетне місто Мукачево – розташоване на стику Карпатських гір та Тисо-Дунайської рівнини вздовж берега річки Латориця.

Коли саме виникло Мукачево достеменно не відомо. Археологічні знахідки свідчать:  на території сучасного міста люди проживали ще у добу палеоліту, тобто 40 тисяч років тому.
Перші слов'янські поселення появились тут в VI-IX столітті, а в історичних джерелах назва міста вперше з'являється лише 896 року.

У X-XI столітті територія Закарпаття входила до складу Київської Русі. Та княжі міжусобиці послабили могутню державу, тому вона була не в змозі захистити усі свої володіння  від іноземних загарбників. В результаті, у середині XIII століття Закарпаття захопили угорські феодали.

В XIII столітті на Галицьких землях правив князь Лев Данилович, що розповсюдив свій вплив на частину Закарпаття, у тому числі і на Мукачево, яке до першої половини XIV століття входило до складу Галицько-Волинського князівства.

З кінця XIV століття Мукачево стає центром князівства подільського князя Федора Корятовича. Володіючи містом, він неабияк посприяв розвитку торгівлі та ремесел.

Після поразки Угорщини у війні з турками Мукачево переходить у володіння турецьких васалів — трансильванських князів, та стає здобиччю австрійських Габсбургів, а починаючи з XVII століття – стає власністю трансільванських князів династії Ракоці.


Проте недовго князі Ракоці правили в місті – в другій половині XVII століття польські війська напали на місто та спалили його. Після цього місто почало заново відроджуватись і навіть стало одним з головних опорних пунктів угорського національно-визвольного руху.

На початку XVIII століття загони куруців під керівництвом князя Ференца II Ракоці звільняють Мукачево від австрійських військ, але за домовленістю обох володарів усі землі Ференца II Ракоці переходять до рук Габсбургів.

На початку XIX століття місто починає активно розвиватись. Це відбувається одночасно із міграцією населення, що масово покидало рідні домівки та їхало шукати нової долі на Захід Європи та за океан.


Після Першої світової війни місто складу Чехословаччини, а після Другої світової – до складу СРСР.

 

Безперечно, найважливішою архітектурною пам'яткою міста, його символом є місцевий замок. Так, у південно-західній частині міста на горі вулканічного походження знаходиться старовинний замок "Паланок", пам'ятка фортифікаційної архітектури та історії ХІV-ХVІІІ століття, що довгий час була найміцнішою фортецею на сході Австрійської імперії.

 

Вченим не відомо, коли саме замок було збудовано, проте вони запевняють: ще коли замок був дерев’яним, в 1089 році, впродовж п’ятдесяти днів за нього воював половецький хан Кутєшко, який так і відступив без всякої надії на успіх.

 Мукачівський замок" Паланок" було збудовано для охорони та контролю торгових, воєнних шляхів, він відіграв важливу роль у історії самого міста. Саме із замком пов'язують походження назви міста.

 

Одна з легенд свідчить, що колись коло ще дере'вяного замку знаходились млини, де жителі мололи зерно на муку, тобто на борошно. Так, від слова "мука" й походить назва міста.

 

В першій половині XV століття подільський князь Федір Корятович на місці старого дерев’яного побудував новий, кам’яний замок, що у модифікованому вигляді зберігся до наших днів.

 У ХVIII столітті Мукачівським замком заволоділи трансільванські князі династії Ракоці, які так удосконалили фортифікацію замку, що він не мав собі рівних у Центральній Європі.

Не менш унікальною є також готична римо-католицька каплиця Святого Йосифа - пам'ятка кам'яної церковно-храмової архітектури XIV століття. Стіни каплиці посилені міцним контрфорсом, а портал оформлений лучковою аркою та прикрашений трояндою. У фасад вмуровані плити з датованими епітафіями.

Варто побувати й у Святомиколаївському жіночому монастирі. Він знаходиться на Чернечій горі і зведений також у XIV столітті. У XVII столітті при монастирі засновано бібліотеку, в якій було зібрано багато цінних церковнослов'янських книг, виданих в Острозі, Києві, Львові, Чернігові та інших містах.

Після пожежі 1862 року монастир був відновлений лише у 1865 році. Сьогодні двері мукачівського жіночого монастиря відкриті для усіх охочих.

Одна з найцінніших пам'яток палацового будівництва Закарпаття - Білий палац, колишня резиденція князів Ракоці. Збудована у стилі ренесансу та доповнена елементами бароко, вже п’ять століть ця архітектурна форма надає місту особливого старовинного шарму.

 

Вікна прикрашені декором багатих форм, у центрі головного фасаду будівлі архітектор Балтазар Нейман розмістив портал у стилі раннього бароко.

У західному напрямку від центру, на перетині вулиць Пушкіна та Зріні, знаходиться друкарня Грінштейна, де колись був торговий дім. Фасад споруди прикрашає скульптура язичницького бога Меркурія – символу промислової могутності Мукачева.

Мукачеве — єдине місто в Західній Україні, де діє російський драматичний театр. Взагалі традиції русофільства ХІХ століття тут до цього часу сильні: є не лише театр, а й російська лазня.

 

Популярний серед гостей міста Музей історії та побуту краю, де можна ознайомитись з багатовіковою історією краю.

 

Мукачево - місто фестивалів, головним з яким є фестиваль вина і, який щороку фестиваль проводиться у середині січня. В цей день з усіх куточків України та з-за кордону сюди з’їжджаються гурмани, аби покуштувати смачного закарпатського вина.

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx