По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Золочів

Україна, Львівська область, Золочівський район
Однією з найстаріших пам'яток міста є золочівський двір, мурований із каменю будинок місцевого господаря.
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Адреса: Львівська область, м.Золочів
Телефон: (265) 4-33-85

Працює щоденно, крім понеділка.
У літній період: з 11:00 до 18:00 (каса до 16:00)
У зимовий період: з 10:00 до 17:00 год (каса до 16:00)
В неділю: з 12:00 до 17:00 год. (каса до 16:00)

Вартість квитка:
Великий Палац: для учнів та студентів - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)
для дорослих - 10 грн.(вартість екскурсії - 50 грн.)
Китайський Палац: для учнів та студентів - 4 грн.
для дорослих - 6 грн.

Перша згадка про Золочівський замок вперше зустрічається в документах в 1532 році. Саме тоді власник міста Станіслав Сенінскій продав замок познанському дворянину - графу Гуркову. Пізніше замок перейшов у руки Якова Собеського - батька майбутнього короля Польщі.     

Собеський взявся активно займатися своїми володіннями. У 1634 році він перебудував замок, зміцнивши його чотирма бастіонами. Прямокутний замок оточували земляні вали, покриті кам'яними плитами. По кутах валів розташувалися бастіони зі стороженвимі вежами.   

А ось польський король Ян ІІІ Собеський у замку практично не бував. У 1672 році будова сильно постраждало від руйнівних дій турків. Але вже через три роки замок був відновлений. Після смерті Яна ІІІ замок перейшов у володіння його сина Якова.    Наступними господарями фортеці стали представники роду Радзивіллів. На жаль, станом замку вони особливо не цікавилися, що спровокувало його руйнування. Чергові господарі Золочева - Комарницькі - відреставрували замок, але в 1840 році продали австрійцям під військові казарми. Пізніше влада Австрії використовували приміщення в якості суду і тюремних приміщень.          

З 1939 по 1941 роки в Золочівському замку розташовувався відділ НКВС. Тут же, за часів німецької окупації, знаходилося гестапо. У 1986 році, стараннями історика Бориса Возницького, у Золочівському замку нарешті було відкрито музей.         

Ще одна пам'ятка - так званий Китайський палац. Гордістю Золочівського замку завжди вважалися... туалети. І це неспроста: конструкція туалетів дозволяла уникнути смороду, який долинав з вигрібних ям. На ті часи саме з цієї причини туалети в житлових приміщеннях зустрічалися рідко. А ось в замку були всі зручності для життя.     

Як і належить такій будові, Золочівський замок оповитий таємницями і легендами. На замковому подвір'ї лежать два камені, покриті загадковими письменами і малюнками. Хто зробив написи, і що вони означають - невідомо. Але, за однією з версій, на камені нанесена частина шифру, який вказує, де заховані скарби лицарського ордену тамплієрів. Подейкують, що якщо «правильно» торкнутися каменів, то збудеться бажання - романтичне чи матеріальне.    

В даний час в Золочівському замку триває реконструкція. Але обидва палаци відкриті для відвідування, вже відновлено внутрішній інтер'єр. Крім того, тут можна побачити експозицію, присвячену жертвам сталінських репресій.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook