По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Домівка Папи Римського

Площа: 44 га
Мова: латинська, італійська
Валюта: євро (EUR)
Рух: правосторонній
Релігія: католицизм
Часовий пояс: UTC +1

Контакти Українського посольства:
Адреса: Via Sabiniano, 25, p.1, int.1 00165 Roma, Italia
Телефон: (8 10 39) 063 937 88 00
Факс: (8 10 39) 0645439216
E-mail: emb_va@mfa.gov.ua, ukrembva@fastwebnet.it

Важливі телефони:
Карабінери (військова поліція) - 112
Поліція - 113
Пожежна охорона - 115

Ватикан - найменша у світі країна, "карликова" держава посеред столиці Італії Риму, котра розмістилася у межах кількох кварталів у центрі міста і має площу ледве 44 гектари. Проте, Ватикан має свою армію, монетний двір, власні номерні знаки, пошту і, навіть, залізницю. Главою Ватикану є Глава Католицької Церкви - Папа Римський.

Фото: MPOBrien / Flickr

Туристи можуть відвідувати лише Замок Святого Ангела, Музеї Ватикану, площу Сан-П'єтро і однойменний собор, решта території охороняється ось упродовж багатьох століть незворушними швейцарськими гвардійцями. Постійне населення Ватикану - менше 900 осіб.

Фото: World Armies / Flickr

Площа Сан-П'єтро або, простіше кажучи, Святого Петра - одне з найбільш відвідуваних туристами місць світу. Крім туристів, до Ватикану збігаються потоки християн-паломників з в усіх куточків планети Земля - вони п'ють "святу воду" з фонтану на площі, милуються неповторною архітектурою, чекають у черзі на вхід до собору Святого Петра, а також сподіваються побачити на балконі фігурку понтифіка - Папи Римського під час ранкової недільної проповіді.

Фото: Thomas Linders / Flickr

Особливості отримання візи

Для в'їзду на територію Ватикану громадянам України необхідно мати Шенгенську візу, яку можна отримати у візовому центрі Італії у Києві, який знаходиться за адресою: Київ,
вул. Круглоунiверситетська, 3-5.

Процес подачі документів: 

Заявка на візу, що подається в Італійському візовому центрі, приймається після попереднього запису. Ви можете записатися на подачу документів такими способами:

- Зателефонувавши до Call-центру за телефоном (+38)  0 44 594 96 17 або (+38)  0 50 117 9004

- Натиснувши тут для запису

- Відіславши свої дані на нашу електронну скриньку: info@italyvac-ua.com

Запит на візу має бути поданий принаймні за 10 робочих днів до дати запланованої поїздки. Прийом заяв і видача паспортів проводиться з понеділка по п'ятницю з 08:30 до 15:30.

Консульський збір: 35 євро, у випадку відмови консульський збір не повертається.

Терміни виготовлення візи: від 7 робочих днів.

Загальні вимоги для всіх категорій віз:

- Анкета-заява на отримання в'їзної візи (заповнена та підписана)

- 2 кольорові фото (за останній період) розміром, як на паспорт (3.5 * 4.5 см)

- Закордонний паспорт, термін дії якого закінчується принаймні через три місяці після візи, на яку подається запит. Паспорт повинен мати принаймні 2 вільні сторінки (для візи та печаток прикордонних органів) та бути виданим не раніше ніж 10 років тому (ст. 12 Візового кодексу). Паспорти, термін дії яких продовжено, не прийматимуться, за виключенням термінових випадків гуманітарного характеру за наявності цьому підтвердження.

- Усі дійсні закордонні паспорти в оригіналі та паспорти, термін дії яких закінчився, в оригіналі та копії, за умови, що вони є у заявника.

- Копія внутрішнього паспорту.

- Поліс медичного страхування (термін дії повинен бути на 15 днів більше, ніж дата запланованої поїздки), якщо ця вимога не скасована.

- Бронювання квитка в обидва кінці, або документальне підтвердження наявності власного транспортного засобу для подорожі (карта міжнародного автомобільного страхування, водійські права, документи на право власності на автомобіль).

- Документи про наявність особистих фінансових гарантій, згідно з директивою Міністерства внутрішніх справ Італії від 01.03.2000 р. (натисніть тут): дорожні чеки або банківська гарантія або виписка з поточного банківського рахунку разом із копією банкомат-картки чи кредитної картки.

Необхідно представити документи, що підтверджують соціально-професійну діяльність  заявника:     

- довідка з місця роботи (або копія трудової книжки, завірена печаткою роботодавця), що має містити  дані всіх реквізитів (адреса + телефон) + печатка й підписи, вказана посада заявника; розмір заробітної плати не менше 3 000 грн. Гарантії збереження фірмою робочого місця й окладу на час поїздки.

- довідка з місця навчання, залікова книжка та копія студентського квитка.

- для приватних підприємців необхідно надати: Свідоцтво про реєстрацію та довідку про доходи.  Якщо роботодавець заявника приватний підприємець: Свідоцтво про реєстрацію та Трудовий договір,завірений в податковій інспекції.

- для фахівців вільної професії необхідно надати документацію, що засвідчує професійну діяльність у заявленій галузі. Ліцензія на діяльність та довідку про доходи.

- пенсіонерам необхідно надати пенсійне посвідчення.

Документи, необхідні для підтвердження мети поїздки

- Документація  щодо  проживання в Італії,

- або  туристичний ваучер, або бронювання готелю,

- або документація, що підтверджує оплату оренди житла,

- або лист-запрошення та копія документу особи, яка запрошує (включаючи сторінку з підписом вищезазначеної особи).

Митні правила

Офіційні митні правила дозволяють безмитне ввезення не більше: 200 сигарет або 50 сигар, 2 літрів столового вина або 1 літра алкогольних напоїв міцністю понад 22%, або 2 літрів алкогольних напоїв міцністю до 22%, або 2 літрів ігристого вина, до 250 мл туалетної води, 50 мл духів.

Кількість ввезених і вивезених платіжних засобів не обмежена.

Крім особистих речей, кожен громадянин країни, що не входить до Європейського Союзу, який в'їжджає до Італії, може ввезти: прикраси, два фотоапарати, одну відеокамеру, один радіоприймач, один магнітофон, один велосипед, один човен (можна моторний), дві пари лиж, дві тенісні ракетки, одну байдарку, одну дошку для серфінгу.

На митниці немає ніякого особливого огляду, не потрібно ніякої спеціальної декларації ні при в'їзді, ні при виїзді. При покупках на суму понад 100 USD у магазинах можна оформляти чеки "tax-free", при виїзді з країни вам повернуть 11-15% від вартості покупок.

Місця, які варто побачити

Собор Святого Петра

Фото: Lollo [neon] / Flickr

Це місце є не лише центром Ватикану, але й серцем всього католицького світу. За легендою, собор побудували на місці, де був убитий апостол Петро. Будували храм більше 120 років - і не дивно, адже його площа - 15 тисяч кв. метрів, на такій території може розміститися понад 100 тисяч людей.

Собор Святого Петра приваблює туристів своєю величчю та красою, а паломники сподіваються знайти тут зцілення від хвороб та душевний спокій. Всередині Собору знаходиться могила Святого Петра.

Фото: Olivia Heredia / Flickr

Купол Собору має 133 м заввишки, будували його за проектом Мікеланджело. З оглядового майданчика під куполом відкривається вражаючий краєвид на Рим. Щоб піднятися сюди на ліфті доведеться заплатити 7 євро, підйом пішки коштує всього на 1 євро дешевше.

Фото: dawid.martynowski / Flickr

Потрапити у Собор Святого Петра можна: з квітня до вересня - з 7:00 до 19:00 (на купол - з 8:00 до 18:00), з жовтня до березня - з 7:00 до 18:00 (на купол - з 8:00 до 16:45).

Музеї Ватикану

Фото: Vvillamon / Flickr

Ці вражаючі експозиційні зали мають більше 9 км завдовжки. Серед експонатів можна побачити: величезні статуї фараонів і розписні глечики древніх етрусків, таємничі мумії і красиві фрески Мікеланджело, Палати Рафаеля, стровинні карети та колекцію "папамобілів" тощо. Саме тут знаходиться легендарна Сикстинська капелла, розписана руками Мікеланджело та Ботічеллі.

Фото: Antonio Torres Ochoa / Flickr

Музеї працюють щодня, крім неділі та релігійних свят, з 8:30 до 18:00 (зайти в Музеї можна до 16:00). Ціна: 15 євро. Безкоштовно в Музеї Ватикану можна зайти в останню неділю кожного місяця та 27 вересня.

Фото: stechico / Flickr

Квиток можна замовити на сайті Ватикану і роздрукувати електронне підтвердження. За бронь доведеться заплатити додаткові 4 євро.

Скульптура "Земна куля"

Фото: juandesant / Flickr

Скульптура була куплена Ватиканом у якості шедевра сучасного мистецтва в 1990 році, за папи Івана Павла II. Автор - італійський скульптор Арнольдо Помодоро (або Помадоро). Діаметр зовнішнього кулі - 4 метри.

Замок Святого Ангела

Фото: gt0011 / Flickr

Замок Святого Ангела має довгу історію: побудував його на цьому місці римський імператор Адріан з метою свого наступног оу ньому поховання. На пагорбі розбили кипарисовий сад і прикрасили мармурової скульптурною композицією у вигляді четвірки коней і колісниці з Адріаном. А через річку Тибр перекинули широкий кам'яний міст, який веде до мавзолею. Пізніше тут стали ховати інших імператорів Риму, зрештою мавзолей Адріана став кладовищем монархів.

Фото: EdZa / Flickr

У 400 році н.е. гробницю перебудували у фортецю і назвали Замком Святого Ангела - після видіння, яке трапилося папі Григорію І. Ще пізніше тут влаштували катівню священної інквізиції - саме у застінках Замку Святого Ангела чекав вироку Джордано Бруно.

Фото: atadese / Flickr

Всередині замку знаходяться Національний музей зі скарбами католицької церкви, бібліотека, арсенал і Музей військової історії Риму.

Замок відчинений для відвідувачів з 9:00 до 19:30. Ціна квитка: 8 євро.

Пасетто

Фото: Володимир Махонін

Укріплений прохід в стіні, котрий з Середніх віків поєднує Ватикан із Замком Святого Ангела.

Папський палац

Фото: Soegi.Hartono / Flickr

Папський палац  також називають Апостольським палацом, Ватиканським палацом, а офіційна (і рідко використовувана) назва - Палац папи Сікстуса V. Якщо ви не належите до числа кардиналів або особ, особливо наближених до Папської персони, то у палац вас не пустять, тож залишається хіба фотографувати смугастих гвардійців Папської Гвардії, форму для яких, за переказами, досі шиють за ескізами Мікеланджело.

Сади Ватикану

Фото: juandesant / Flickr

Сади займають більше половини території держави Ватикан. У ватиканських садах росте, окрім середземноморських, величезна кількість рідкісних екзотичних рослин і вікових дерев, є різноманітні будівлі, серед яких китайська пагода, всілякі вежі, палаци й будиночки, всюди облаштовані фонтани, з оглядових майданчиків відкриваються приголомшливі краєвиди. Тут можна побачити безліч скульптур - від мармурових античних статуй до сучасних витворів.

Фото: Randy OHC / Flickr

Потрапити у сади можна забронювавши місце в екскурсійній групі на сайті biglietteriamusei.vatican.va, що коштуватиме близько 30 євро на людину. Ці квитки додатково дають право пройти до Ватикану без черги, а після закінчення туру можна самостійно оглянути музеї.

Місцевий транспорт

На території Ватикану є власна залізниця, довжина якої складає аж...852 метри. Вона поєднує станцію біля Собору Святого Петра з основною залізницею Італії. Залізниця призначена для вантажоперевезень, проте, час від часу, нею користується сам Папа Римський.

Пересуватися на авто в межах Ватикану незручно, бо пересування по більшості території "карликової" держави є обмеженим, усі парковки забиті, а на вулицях безліч піших туристів.

Зазвичай, відвідувачі Ватикану пересуваються по ньому пішки, адже обійти всі доступні місця у цій державі можна по декілька раз за один день.

Правила дорожнього руху

Заповіді для водіїв від Ватикану

1. Ви не повинні вбивати / Не убий

2. Дорога повинна об'єднувати людей, а не завдавати їм смертельної шкоди.

3. Ввічливість, порядність і розсудливість - те, що допоможе вам впоратися з непередбаченими ситуаціями.

4. Будьте чуйні, допомагайте своїм близьким, коли вони потребують цього. Особливо якщо це постраждалі в аваріях.

5. Автомобіль не має бути засобом показати свою силу і могутність, або бути приводом для гріха.

6. Водії будь-якого віку не повинні сідати за кермо, якщо цього не дозволяє їхній стан. Переконати їх у цьому допоможе доброзичливість.

7. Допомагайте близьким постраждалих в аваріях.

8. Водіям, винним в аваріях, і постраждалим слід зустрічатися, коли вони зможуть це зробити, просити вибачення і прощати.

9. Захищайте на дорозі тих, хто потребує цього.

10. Пам'ятайте, що ви несете відповідальність за інших.

Важливо знати

Ватикан вважається однією з найбільш "кримінальних" держав світу. На площі всього 44 га тут здійснюється стільки ж кишенькових крадіжок, як і у всьому багатомільйонному Римі. Влада посилено борються з цією проблемою - для охорони правопорядку у Ватикані на службі складаються більше 700 поліцейських (не рахуючи гвардійців), але все одно рівень крадіжок дуже високий (згідно з офіційними даними поліції, кожен третій мандрівник стає жертвою крадіжки). Тому при відвідуванні Ватикану слід бути уважнішими до своїх речей в транспорті та місцях скупчення великої кількості народу.

Церкви відкриті з раннього ранку до 12:00 або 12:30, потім вони закриваються на 2-3 години, знову відкриваються після "сієсти" і працюють до 19:00 або навіть пізніше. Основні собори і базиліки відкриті весь день, але частіше графік роботи індивідуальний.

Оглядати церкви під час релігійних церемоній не рекомендується. Слід заздалегідь приготувати достатню кількість 50-центових монет для автоматів, що включають освітлення церковних інтер'єрів. Розглядати розпис на стелях і куполах церков зручно через бінокль. На час екскурсій краще мати м'яке спортивне взуття, адже доводиться багато ходити пішки.

На території Ватикану забороняється палити в околицях храмів, у громадському транспорті, у таксі, в більшості театрів і кінозалів, а також у магазинах.

Фото на головній з Flickr (by freemysoul)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook