Архіпелаг Ментаваї: портрети корінних жителів

23-річний канадський фотограф Джоуї Лоуренс (Joey Lawrence) вважається неперевершеним майстром гіперреалістичної фотографії. Серед його клієнтів: Warner Brothers Records, Forbes, Kawasaki, Arena Magazine, NBC. У пошуках пригод і гарних фото Лоуренс нещодавно побував в Індонезії, де познайомився з корінними жителями архіпелагу Ментаваї - ментавайцями. Вони відрізняються від інших народів Індонезії більшою архаїчністю соціальної організації та сімейних відносин.

Найголовнішою прикрасою кожного ментавайца старшого 20 років є татуювання.

Складністю малюнка воно не відзначається. Його особливістю є те, що візерунки вкривають все тіло людини від обличчя до стоп. У жінок малюнок починається біля носа і спускається по шиї. Художник покриває плечі паралельними лініями, потім збирає їх в пучок і веде до грудей. Потім, з концентричних кіл, наче нитки з клубка, лінії розбігаються по животу, стегнах і стікаються на щиколотоки.

Фарбу роблять із соку цукрової тростини, змішаного з барвниками, які отримують з коренів декількох рослин. Ментавайці наносять татуювання на своє тіло протягом усього життя.

Ментавайці вірять у духів природи і поклоняються двом божествам - Тетеу ("старий, що викликає землетруси") та Батукерабау (бог війни).

За матеріалами Bigpicture.ru