Біле місто Альтеа в Іспанії: фотографії Романа Юдкіна

Альтеа (Altea) - невелике курортне містечко в провінції Аліканте, на узбережжі Коста-Бланки - найпрестижнішого курортного району Іспанії. Колишня рибальське село адаптувалася до прогресу, не втративши неспішного ритму життя Середземномор'я, і тепер вважається найбогемнішим курортом узбережжя, знаходячись всього за 10 км на північ від "Іспанського Манхеттена" - міста Бенідорм.

Альтеа відома ще з фінікійських часів. Завоювали потім цю область маври перебудували місто по-своєму і дали йому назву "Альтайа", що на мавританському означало "здоров'я для всіх". Таким чином, саме їм місто зобов'язане статусом не лише курорту, а й місцевої здравниці.

Як і інші іспанські міста на середземноморському узбережжі, Альтеа розташовується на пагорбі, де височить Старе місто - історичний та культурний центр, справжній лабіринт вузьких старовинних вуличок.

Незважаючи на гарний вигляд, старе місто зовсім не виглядає як музей: саме в цій частині міста розміщується найбільша кількість кафе, барів і ресторанів. Щоб потрапити в старе місто, необхідно подолати сходи з 257 сходинок.

Саме слово Альтеа для Іспанії - бренд. Місто знамените "колонією художників", які прибули сюди в 50-х роках і буквально перетворили його. Сьогодні Альтеа вважається одним з найкрасивіших курортів Іспанії. Не випадково на честь міста названий автомобіль Seat Altea.

Альтеа - богемний курорт, і в літньому сезоні в місті проводяться концерти класичної музики, художні виставки та арт-програми, присвячені сучасному мистецтву.

Сторінка автора: markych.livejournal.com