Льодовик Періто Морено: природне диво Аргентини

Льодовик Періто-Морено, розташований в 78 км від селища Ель-Калафате, був названий на честь дослідника Франциско Морено, який вивчав цей регіон в дев'ятнадцятому столітті. Льодовик зіграв важливу роль у захисті прикордонній території Аргентини від домагань сусідньої країни - Чилі.

Льодовик Періто Морено, довжина якого становить 30 км, а площа - 250 км. кв., є одним з найважливіших туристичних об'єктів в аргентинській частині Патагонії. Він знаходиться на території Національного парку Лос-Гласьярес на південному заході провінції Санта-Круз.

Періто Морено - один з 47 льодовиків, які є частиною крижаного поля Південної Патагонії в гірській системі Анд на території Аргентини і Чилі. Це крижане поле є третім за величино запасом прісної води в світі.

Періто Морено - один з трьох льодовиків у Патагонії, які зростають. Причину гляціологи (вчені, які вивчають льодовики) досі не встановили. Край льодовика має ширину 5 кілометрів і середню висоту 74 м над рівнем озера Аргентино. Загальна товщина льоду становить 170 метрів.

Доїхати до льодовика менш ніж за дві години можна автобусом від Ель-Калафате, і багато туристичні компанії щодня влаштовують сюди поїздки. В останні роки набувають популярності піші тури по льоду. Двома стандартними турами є "міні-похід" тривалістю в півтори години і "велика льодова" прогулянка, яка триває близько п'яти годин.

Фото: Мартін Сен-Амана, Крістоф Бергер, Якуб Поломскій

За матеріалами Bigpicture.ru