По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Хмара тегів

AutoTravel у соціальних мережах


500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Мова автомобілістів: абетка для новачків
8 травня 2013АвтоТревел

Професійні водії запевняють, що зменшити кількість аварій і вберегти нерви можна дуже простим способом - тільки знати і використовувати ніде не прописані, але вироблені практикою, правила дорожнього етикету, йдеться в сюжеті телеканалу 2 +2.

Невербальну мову водіїв краще за інших знають далекобійники, які переймають цю моду на європейських дорогах. Наприклад, якщо на трасі автомобіль попереду увімкне правий поворот і продовжить їхати не повертаючи праворуч - водій повинен розуміти, що йому дають дорогу, а попереду вільно.

"Якщо ж я ввмикаю лівий поворот, то це означає, що попереду є авто - обганяти не треба", - пояснив журналістам водій Михайло Куделя.

Щоб сказати "дякую" по-водійськи, досить кілька разів блимнути аварійними вогнями. А ось коротке мигання дальнім світлом означає, що вас просять звільнити дорогу. Але якщо водій з яких-небудь причин не може цього зробити, далекобійники радять або увімкнути лівий поворот, або злегка натиснути на педаль гальма - і тоді нахаба відстане. Якщо ви забули увімкнути фари ввечері, зустрічні водії покажуть пальцями на очі.

Про засідку ДАІ водії на зустрічній можуть повідомити навіть не блимаючи фарами. Наприклад, постукавши по плечу, немов по погонах, або ж зімітувавши помах жезла.

Якщо в заторі водій захоче, щоб його пропустили в іншу смугу, частіше діє навіть не увімкненй поворот, а піднята рука. Згода - коротке блимання фарами у відповідь.

Всі інші жести, які раніше існували в неписаних водійському кодексі, кажуть далекобійники, витіснили автомобільні рації. "Навіть водії легкових авто зараз теж купують та встановлюють радіостанції. По ній все можна почути, всю інформацію, яка є на трасі, все це ми передаємо", - розповів Куделя.

Всі ці жести і блимання поворотів та фар лише повинні допомагати водіям зорієнтуватися на дорозі. Але вірити їм беззастережно не варто, адже вони можуть суперечити правилам дорожнього руху.

Основні жести та сигнали автомобілістів:

- Декілька коротких блимань дальнім світлом з зустрічки - необхідно зменшити швидкості і їхати обережніше, оскільки попереду небезпека або пост ДАІ. Часте миготіння зустрічних авто може значити те, що ви їх сліпите або у вас проблеми з фарами.

- Декілька блимань дальнім світлом ззаду значать, що вас просять поступитися дорогою.

- Одне коротке блимання дальнім світлом у заторі - "проїжджай".

- Короткочасне увімкнення аварійки - подяка або вибачення.

- Якщо за містом на вузькій дорозі при обгоні вантажівки або автобуса у них блимає лівий поворотник, це попередження - обганяти не варто, на зустрічній смузі авто, а якщо увмкнувся правий сигнал повороту, шофер повідомляє, що обгін безпечний.

- Рука, що показує коло і веде вниз - у вас спущене колесо.

- Якщо водієві показують "дулю", то між спареними колесами вантажівки "поселився" камінь (звісно, "дулю" можуть показати і за безпосереднім її значенням).

- Рука показує на узбіччя - з вашим автом щось негаразд, треба зупинитися.

- Рука показує на двері авто - одна з дверок не зачинена до кінця.

- Удар долонею в повітрі - перевірте, чи зачинений багажник.

Фото на головній: Andres Putting

Auto.bigmir.net за матеріалами 2+2

500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx

500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx