Baldwin Street у Новій Зеландії: найстрімкіша в світі вулиця

Baldwin Street знаходиться у другому за розмірами місті Південного острова Нової Зеландії Данідіні. Вона бере свій початок на Норс-Роуд і закінчується перетином з Б'юкенен-стріт.

Довжина вулиці 359 метрів. Болдуін-стріт занесена в книгу рекордів Гіннеса як найстрімкіша житлова вулиця в світі: вона піднімається на висоту майже 80 метрів. Найкрутіший відрізок становить 161,2 метра, а рівень підйому на ньому 47,22 метра, що відповідає нахилу у 38 градусів.

Місто Данідін був засноване в 1848 році. Крутизна вулиці було ненавмисною, просто вся архітектура вулиць планувалися в Лондоні, абсолютно без поправок на місцевий рельєф.

Проект вулиці Болдуін, як і всього Данідіну, був розроблений Чарльзом Кеттлом, який абсолютно не підозрював, що північно-східна частина Данідіна - не найкраща місцевість для прокладання автомобільних доріг.

Це уже робітники побачили, що їх чекають великі неприємності. Зрештою, верхню частину вулиці довелося вкрити бетоном, інакше у спекотну погоду частина асфальтового покриття стікала б вниз.

На вулиці Болдуін щорічно проводять захід під назвою "Baldwin Street Gutbuster". Це забіг, у ході якого необхідно якнайшвидше пробігти вулицею знизу вгору, а потім згори вниз. Змагання відбувається кожного року влітку, у лютому, починаючи з 1988 року.

А ще вулиці Болдуін, починаючи з 2002 року, щорічно проводиться "Cadbury Jaffa Race". Під час цього свята близько 30 000 маленьких круглих шоколадних цукерків "Jaffas" скочуються по Болдуін-стріт згори вниз.

Перед запуском кожна цукерка отримує свій особистий номер, завдяки чому їх можна відрізняти між собою. У кожної цукерки є свій спонсор. Потім відбувається запуск "Jaffas".

Спуск зазвичай триває від 15 до 25 секунд. Перед фінішем цукерки потрапляють в спеціальну лійку і перші п'ять кульок, які пройшли крізь неї, вважаються переможцями. Всі зібрані при цьому кошти йдуть на благодійність.

Trasyy