Розумна дорога в Голландії

Інтерактивне дорожнє покриття живиться сонячною енергією і підсвічується вночі. У майбутньому такий асфальт зможе попереджати автомобілістів про ожеледь, отримає енергоефективну систему освітлення і виділені смуги для електромобілів з можливістю одночасної зарядки акумуляторів.

У Голландії стартував проект з оснащення території країни "розумними" дорогами (Smart Highway), які світяться в темряві і сповіщають водіїв про небезпечні погодні умови.

У місті Осса була побудована експериментальна ділянка дороги довжиною близько 500 метрів. Її спорядили спеціальною дорожньою розміткою з люмінесцентної фарби, яка вдень заряджається від сонця, а в темний час доби підсвічується. За словами розробників, тривалість нічного освітлення становить вісім годин.

Авторами даного проекту є Dann Roosegaarde і компанія Heijmans Infrastructure.

Автори пропонують створити також "розумні" знаки, які автомобілісти зможуть бачити в певних умовах. Наприклад, коли на вулиці холодно і є ймовірність ожеледі, інтерактивна дорога відобразить попередження у вигляді сніжинок.

Крім того, планується реалізувати на автомагістралях енергоефективну систему освітлення: енергію вона отримуватиме від вітру і буде вмикатися лише під час наближення автомобілів.

Також в планах є створення виділених смуг для електромобілів, пересуваючись якими "зелений" автотранспорт зможе заряджатися на ходу.

За матеріалами cnews.ruautogeek.com.ua

Всі фотографії: studioroosegaarde.net