Сталактитова печера Авашалом

Печера Авшалом розташована на західних схилах Іудейських гір в Ізраїлі. Це справжній природний музей, площею понад 5000 квадратних метрів, в якому експонатами є численні сталактити і сталагміти.

Нарости сягають 4 м в довжину і нагадують дивовижні предмети: величезні шматки тканини, коралові рифи або виноградні грона. Спеціальне освітлення, встановлене в печері, ще більш посилює ефект від побаченого.

Печера Авшалом була виявлена ​​випадково, в травні 1968 р., під час робіт з видобутку будівельного щебеню. Після чергового вибуху робітники побачили вхід у печеру.

Перше враження було фантастичним: печера переливалася всіма барвами веселки, немов була вкрита безліччю діамантів. Пізніше першовідкривачі побачили, що це блищала вода, яка стікала по сталактитах.

До вивчення печери взялися геологи і з'ясували, що вона утворилася близько 25 мільйонів років тому, коли гірське пасмо Юдейських Пагорбів піднімалися над поверхнею води. Тисячоліттями вода, насичена вуглекислим газом, просочувалася через тріщини і крізь шар грунту, що і сформувало таке вражаюче "вбрання" карстової печери.

У наш час в печері протягом всього року підтримується постійна температура (+22 С) і висока вологість (92 -100%), що забезпечує безперервне зростання сталактитів і сталагмітів.

Печера названа на честь ізраїльського солдата, якого звали Avshalom Shoham, який загинув під час війни 1967-1970 рр.. Після того, як печера була відкрита, ще декілька років її існування зберігалося в таємниці, оскільки уряд побоювався, що недбайливі туристи просто поламають ту красу, яка тисячоліттями створювалася природою.

Авшалом відкрилася для відвідувачів лише у 1975 р. З того часу туристи з усього світу з'їжджаються, щоб подивитися на це диво природи.

За матеріалами Trasyy