У США почалися випробування винищувача п'ятого покоління

Американський перспективний винищувач F-35B Lightning II (версія з укороченим зльотом і вертикальною посадкою) вперше здійснив посадку на палубу корабля.

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Defense News.

Літак з бортовим номером BF-2 сів на палубу універсального десантного корабля "Уосп", що знаходиться в Атлантичному океані. Таким чином почалися морські випробування F-35B, які, якщо будуть проходити без збоїв, триватимуть два тижні.

У випадку, якщо в ході морських випробувань F-35B будуть зафіксовані якісь неполадки, термін проведення перевірок може бути продовжений - Морська піхота США, в інтересах якої створюється літак, отримала УДК "Уосп" в своє розпорядження на шість тижнів.

 

У разі, якщо випробування F-35B на палубі корабля завершаться успішно, Пентагон може переглянути подальшу долю проекту. [L]

У 2010 році Роберт Гейтс, будучи ще керівником міністерства оборони США, призначив проекту F-35B дворічний випробувальний термін, після закінчення якого програма може бути закрита.

У США будуть випускатися три версії F-35: наземна (F-35A CTOL), палубна (F-35C CV) і з укороченим зльотом і вертикальною посадкою (F-35B STOVL). Винищувачі зможуть розвивати швидкість до 2,1 тисячі кілометрів на годину і будуть озброєні 25-міліметровою гарматою.

Крім того, літаки отримають шість зовнішніх точок підвіски і по два пілона в двох внутрішніх бомбоотсеках. Як очікується, розробка F-35B завершиться в 2018 році. Командування морської піхоти США має намір придбати 340 таких літаків.