Поліція ЄС розробляє систему дистанційної зупинки авто

Євросоюз розпочав секретну розробку спеціального пристрою, який дозволить поліції дистанційно зупинити будь-яке авто. Про це повідомляє газета The Telegraph, у розпорядженні якого опинилася частина документів з закритих засідань робочої групи проекту, що складається з високопоставлених поліцейських чинів країн ЄС.

Згідно з цими документами, до кінця поточного десятиліття у всі авто в Європі пропонують додавати в стандартне обладнання прилад, здатний глушити двигун, перекривати подачу пального і вимкнути запалювання в автомобілі порушника або злочинця. Вмикатися пристрій буде з комп'ютера у відділку поліції

"Водії, які перевищують швидкість, являють серйозну небезпеку для пішоходів та інших учасників руху. Крім того, багато злочинці використовують автомобілі для того, щоб втекти з місця злочину. В більшості випадків поліція не здатна застосувати заходи, які одночасно були б як ефективними, так і безпечними для оточуючих", - йдеться в документах.

Передбачається, що дана технологія допоможе налагодити взаємодію поліції всіх країн ЄС і позбавить правоохоронців від необхідності переслідування авто порушників, а також виставлення на дорогах загородження і стрічки з шипами.

У свою чергу низка правозахисників, опитаних The Telegraph, виступають проти обов'язкового оснащення всіх автомобілів подібними пристроями, називаючи ініціативу "порушенням цивільних прав" і "драконівськими заходами".

Секретні документи проекту опублікувала громадська організація з контролю за поліцією Statewatch. Організація побоюється, що проект може являти серйозну загрозу цивільним правам і свободам.

autogeek.com.ua