Сьогодні у світі вперше відзначається День щастя

Дату обрали невипадково: день весняного рівнодення краще інших символізує рівні права кожного жителя планети.

ООН зазначає перший в історії Міжнародний день щастя, до цієї дати приурочено цілу низку заходів.

У своєму першому посланні з нагоди цієї дати Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що «щастя лежить в основі людських бажань», передає ІТАР-ТАРС.

«Я закликаю всіх зміцнювати прихильність до всебічного і сталого розвитку людського потенціалу і знову заявити про своє зобов'язання допомагати іншим. Співчуття сприяє щастя і допоможе побудувати майбутнє, якого ми прагнемо», - сказав Пан Гі Мун.

Він виступив за розширення списку країн, які беруть участь у розробці національних стратегій, націлених на підвищення добробуту громадян, соціального розвитку та захист навколишнього середовища. Ці три компоненти, впевнені в ООН, є обов'язковою складовою людського щастя.

Повідомляється, що першим заходом з нагоди Дня щастя у штаб-квартирі ООН стане презентація аудіокниги відомого індійського духовного вчителя Шрі Чінмоя «Скарби Щастя».

Резолюція, яка проголошує 20 березня Днем щастя, була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 12 липня 2012 року.

Документ "пропонує всім державам-членам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй та іншим міжнародним і регіональним організаціям, а також громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та приватних осіб, відзначати Международниі день щастя відповідно, у тому числі шляхом проведення просвітницьких та громадсько-роз'яснювальних заходів".

Сегодня