Українці стали подорожувати частіше

Україна увійшла до десятки держав зі збільшення видатків на виїзний туризм. Про це свідчать дані Всесвітньої туристичної організації, повідомляє ТСН з посиланням на журнал "Кореспондент".

У 2013 році жителі України витратили на подорожі за кордон на 15% більше, ніж у 2012-му. Якщо у 2010 році витрати українців на виїзний туризм становили $3,8 млрд, у 2011-му - $4,5 млрд, то в 2013-му ця цифра досягла майже $6 млрд.

Як стверджують фахівці з туризму, на підвищений інтерес українців до подорожей, серед іншого, вплинула економічна нестабільність - люди побоюються накопичувати гроші, поспішаючи витратити зароблені кошти на розваги й туризм.

Крім того, в очах співвітчизників можливість часто їздити за кордон – це показник високого соціального статусу, наголошують соціологи. Відповідність йому у будь-яку ціну стає для багатьох самоціллю, навіть якщо гроші на подорожі доводиться займати, стверджують експерти.

Ще одним фактором, який вплинув на туристичний сплеск у країні, туроператори називають збільшення тіньових доходів українців.

З іншого боку, за даними опитування української компанії Research and Branding Group, 77 % українців ніколи не були за кордоном. У той час як, згідно з інформацією Eurostat, щороку за кордон виїжджають 76% бельгійців, 53% голландців, 40% словаків, 33% німців і 15% поляків й лише близько 5% українців. 

tsn.ua