В Англії з'явилося перше в світі Wikipedia-місто

 

В Уельсі (Британія) запустили унікальний проект першого Wikipedia-міста.

Суть полягає в тому, що по всьому місту розташовані спеціальні таблички з QR-кодами - QRpedia. Вони розміщуються на будинках, пам'ятках, магазинах, школах та інших об'єктах. Просканувавши таку табличку за допомогою смартфона або планшета з встановленим додатком для розпізнавання QR-кодів, користувач переходить на відповідну сторінку в Wikipedia, що описує об'єкт, на якому була встановлена табличка.

Зазначимо, що статті доступні багатьма мовами. Щоб користувачі без проблем могли отримати доступ до Wikipedia, по всьому місту також були встановлені точки доступу Wi-Fi, аби забезпечити можливість безкоштовного підключення до інтернету.

Підготовчий період проекту зайняв шість місяців. За цей час виготовлялися таблички з QR-кодами (всього було встановлено понад 100 табличок), встановлювалися точки доступу Wi-Fi, вносилися статті до Wikipedia. 

Загалом було додано понад 500 статей більш ніж 25 мовами. Також були додані і відповідні відео-матеріали. У підготовці проекту Monmouthpedia брали участь понад 200 комерційних структур, кілька університетів і групи добровольців.

ТСН