Інфузорія-туфелька

Rogoznica, Hrvatska

Тихе містечко на березі Адріатичного моря в самому серці Далмації. Готелів ми тут не побачили, проте будинків, вілл, апартаментів в оренду дуже багато. У старовинному кам'яному будинку жили і ми під час нашого літнього відпочинку в Хорватії. Пляжі тут не переповнені, вкриті маленьким дрібним камінням або скелями. І їх багато - якщо з одного боку було вітряно та хвилі, ми йшли на інший бік, там було затишно, штиль. Море надзвичайно чисте, а вода - кольору прозорого, срібного, зеленого - коли є хмари, та блакитного, лазурного, синього на яскравому сонці. Бачили біля берега морських їжаків, морську зірку, крабів (маленького зловили, він жив у нашому тимчасовому акваріумі - банці, потім випустили назад у море). Ще бачили різну рибу, велику та маленьку.

Острів увесь з каменю. Щільно вкритий соснами. Ну й, звичайно, скрізь тріщать цикади - візитівка Хорватії))

Старовинна частина міста зосереджена на острові. Саме туди на променад приходили туристи)) Ну а ми саме там і мешкали. Острівець можна було обійти - доріжка така, що й машина проїде. Коли ми ходили тими доріжками, помітили навіть два спортивні майданчики, один прямо серед сосен.

Недалеко зовсім були розташовані національні парки Корнаті та Крка, останній трохи подивилися по дорозі до Плітвіцьких озер.

Великі міста у радіусі 20-35 км - Шибеник, Трогір, Спліт.

Цікаві об'єкти Рогозніци:

- Церква Богородиці

- Кам'яні будинки

- Озеро Zmajevo oko

- Порт Marina Frapa

- Порт Rogoznica і Маяк