По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
Сергій Неретін: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

На україно-польському кордоні зникли черги (оновлено). Додано фото

14 октября 2011, 10:56

Без мандрів життя нема. Кажу вам як людина, яка встигла закосити трохи грошей (у межах нормального) і зрозуміла, що робота - не найголовніша річ на світі. Але роль звичайного туриста - теж досить нудна забавка... Куди цікавіше подорожувати у статусі журналіста, поєднуючи таким чином приємне з корисним! А статус тележурналіста дає в рази більше можливостей. Словом, я (Сергій Неретін) і мій попутник Дмитро Федоров вирушили відкривати Польщу для глядачів Першого Національного. І ці маленькі подорожні замітки я печу для Автотревел прямісінько в дорозі.

Почнемо з найголовнішого. З дороги. В ніч з 11-го на 12-те жовтня ми вирушили з Кійова (так поляки називають "мать городов русскіх") до Кракова. У квітні цього ж року я вже мав можливість подорожувати до Берліна за допомогою автівки, а тому був приємно здивований, що турки, які лагодять ділянку від Києва до границі з Поляндією - конкретно постаралися. Щоправда, до Житомира шлях ще ремонтують, а тому є певні ускладнення - їдеш не більше 100 км. на годину в одному ряду. Переганяти інші тачки немає можливості, бо у напрямку Києва фігачать так, шо аж гай шумить. Висунешся і пропав. Короче, ділянка тимчасово одностороння. Натомість від Житомира до кордону траса просто кайф... І до того ж, практично нема гаїшників. 150 км на годину як пить дать! - можна гнать! Є, правда, одна пошарпана 20-кілометрова ділянка перед самим кордоном, але й ту ремонтують.

На кордоні ж інша дивина... - український погранпост в режимі офлайн. Тобто не працює! Зате шкварить онланй польський пост, на якому всі машини спільно перевіряють українські та польські прикордонники. А тепер увага - черги (для легковиків) - відсутні! Ну, є 20-хвилинні, але не добові ж, як це було ще у квітні. Бо процедура дуже спростилася. Не знаю як воно буде по поверненні (бо ми перетинали кордон через Краковець, а повертатимемося через Ягодин), але висновок очевидний: Євро-2012 - корисна штука. Шкода тільки, що лафа, скоріше за все, закінчиться вже за рік. Враховуючи наші часом нелогічні політичні баталії - безпроблемний Шенген нам не світить.

Йдемо далі... Після перетину кордону одразу починаєш відчувати різницю між Поляндією та Хохляндією. Дорога від Житомира до кордону рідко підсвічена, на відміну від польських автошляхів. Причому мова навіть не в електриці, а в наявності світовідбивальних знаків. У Польщі, не зважаючи на досить вузькі шляхи - їх чомусь удосталь. І розмітка, в принципі, нанесена охайніше та логічншіе. Але менше з тим... За 5 годин після перетину кордону ми опинилися у Тарнові, екс-українській столиці - колись саме тут очікував кращої долі Симон Петлюра. Принаймні, поляки роблять акцент на цьому для українців... Очевидно для того, щоб привабити їх до маленького (70 тищ мешканців) містечка. В самому містечку, в принципі, є на що подивитися - будиночки, костьоли, пам'ятки, людішки - але, чесно кажучи, одразу тхне провінцією. Ні, в принципі цікаво... години-дві максимум.

Втім, в мене особисто було два позитивних враження. Одна кобіта (це я вже опановую потроху польську) вийшла о восьмій ранку зі склепу (не плутайте з нашим склепом - це у них так магазин зветься) і почала драїти його шибки... Я так розумію - це була працівниця склепу. Оскільки ми все знімали, то весь процес було зафіксовано на камеру... і в моїх штанях також.

Мрія ззаду (на обличчя вона була, повірте, не гірше за Мерелін)

Вона драїла, а подумки я її драїв. Бо дівка виявилась дуже і дуже на фігуру та обличчя - майже модель з журналу - еротична донестями.

Ну, а друга побачена річ цікава іншим. Центральну вулицю Тарнова - Краківську - активно приводять до ладу бульдозерами і тракторами... звісно, у супроводі робітників. Вони стелять бруківку, трохи марафетять будинки, усувають недоліки у комунікаціях... Прикол весь у тому, що оздоровлення маленьких містечок проводиться за кошти Євросоюзу. Є у них така спеціальна програма, яка приводить у порядок провінцію. Тільки за це нам треба прагнути вступити до ЄС... Тіки, як вже було сказано вище, - хто ж нас там,таких красівих, чекає?

Словом, 2 години проведені у Тарнові, засвідчили: фірмову кондитерку польської фірми Wawel можна купити і тут (є крамниці), але затаритися нею там, де власне і стоїть замок Вавель (у Кракові) - ну якось логічніше буде чи шо...

(далі буде)

Сергій Неретін, ведучий, телепродюсер

(автор циклу фільмів "Мандри" (Перший Національний)


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: Україна, Польща, кордон
Комментарии [3]
Комментарий
Защитный код:
orest _ 15.10.2011 22:07
Насправді це у них такі проби тимчасові.
Мій товариш пару днів тому їхав у протилежному напрямку і натрапив на спільні навчання польсько-німецьких митників, через яких утворилася тригодинна черга в напрямку до України. Німці провіряли такі речі, про які поляки навіть не здогадувалися. Тотожності кузова з двигуном та інші прибамбаси ітд.
Казали, що це впровадження єдиної системи контролю по всіх зовнішніх кордонах ЄС.
Ехххххххххххх.

Варіант автора приємніший звичайно.
Подивимося як буде насправді.......
faust _ 14.10.2011 11:32
Відсутність черг на польському кордоні – це справжнє диво:))) Я колись 6,5 годин простояв))
Olesia Yedynak _ 14.10.2011 11:18
Дякую за кльовезний пост! З нетерпінням чекаю на продовження. А про відсутність черг приємна новина, саме збираюся через місяць в подорож.
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook