По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
Орест Зуб: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

Хмара тегів
ізраїль індія єрусалим аліканте білокриниця бакота барселона бен-гуріон бенідорм берлін болгарія боржава борислав борщів валенсія варанасі велика слобідка вилкове вифлеєм воловець генеральське глобальні міста гори делі джур-джур дикі верблюди дністер дороги в україні драгобрат дрогобич дубай дунайські плавні Ейн Геді жирона жовква замок збручанське золочівський замок кара-даг кременець крехів крехівський монастир крим кудринці лижі лисяча бухта міські горизонти меганом Мертве море Молниця нагуєвичі нью-делі об'єднані арабські емірати олеський замок оман оренда мотоциклів орест зуб орест зуб. піргорецький замок палестина пилипець подобовець почаїв почаївська лавра пустеля рибачьє розгірче румунія свірж Свято-Вознесенський монастир смішні ситуації сноуборд сові яр стільсько старе село таррагона трансільванія тропа голіцина трускавець Туреччина туристична виставка тустань унів унівська лавра устя фільми про подорожі фірман хеврон цигани цитати цитати про подорожі червоноград
AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Замок в селі Свірж

2 ноября 2011, 22:25

Замок в селі Свірж, що знаходиться на пів шляху між Бібркою та Перемишлянами відомий вже майже пів століття. Його історія напряму пов’язана з тутешнім селом, перші згадки про яке датуються ще початком 14го століття, коли це поселення мало статус міста. Згодом це досить велике поселення розділилося на місто та село, а тупу тут проживає не більше як 1000 мешканців.

Твердині просто неможливо не помітити, якщо їхати зі сторони Бібрки. Я це називаю так званим «ВАУ-ефектом», коли щось побачене на шляху заставляє відразу сильно тиснути на гальмо (добре, якщо є ABS), щоб зупинитися і насолодитися ідеальним несподіваним моментом. Це якраз воно тут у Свіржі.

Перші камені замку були закладені ще на початку 15го століття, щоб слугувати резиденцією місцевих шляхтичів. Його неодноразово здобували козаки і татари протягом бурхливих літ 16го століття і сучасного вигляду він набув якраз внаслідок перебудов після навал. Вагомий внесок у розвиток замку зробила родина Цетнерів, останній член якої і власник замку помер в 1821 році. За час їхнього розпорядження до і так гарного замку додається мальовничий парк, облагороджується ставок та приналежна територія. Згодомо чарівна будівля багато разів переходить з рук в руки, аж поки в 1939 році не націоналізується з приходом «визволителів» зі Сходу. З час Другої Світової війни всі надбання розграбовані і колись замок-красень залишається нікому не потрібний. Розпочата ще 40 років тому реставрація не закінчилася і досі, а тому в’їзна брама практично весь час зачинена. На жаль мені жодного разу не пощастило потрапити в середину, хоча, дивлячись крізь шпарини можна побачити, що нічого путнього в середині нема. Хіба купа хаотично розкиданих будматеріалів.

Тим не менше це мій улюблений замок України за свій казковий образ над ставочком та чудовий оборонний стиль, як у справжніх середньовічних твердинь. А можливо мене він так тягне, бо я ніяк не можу пробратися до середини. Хто зна..?

До речі, Свірзький замок неодноразово фігурував у знаменитих радянських фільмах «Три Мушкетери». Приїдьте сюди і спробуйте відчуйти себе одним із них :-)

Суміжні пости: 

Маршрут Замками "Золотої Підкови" Львівщини (частина - 2)

Замок в Старому Селі

Свято-Успенська Унівська лавра


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: свірж, замок, орест зуб
Комментарии [0]
Комментарий
Защитный код:
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook