По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
nashelito: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

Хмара тегів
jazz Jazz Koktebel Іркутськ Іссик-Куль Ґерґеті Ґерґеті Трініті Абхазія автостоп Ананурі Ангара Арагві Арка Дружби Ахалхалакі Білорусь Байкал Боржава буддизм Бурхан Бурятія Бухара Військово-Грузинська дорога вірмени Ваніс Квабебі Вардзія Великий Шовковий Шлях Верхній Ларс вино гори греки Грузія Гур Емір джаз Джварі дорога Жинвалі Жинвальське водосховище законодавство залізниця Кавказ Казахстан Казбеґі Кам'янець-Подільський караван-сарай Карпати КБЖД Киргизстан книги Коктебель кордон Крим Кумурдо Ліствянка література лобіані Львів мінарет міст Міст Миру Мале Море Малий Кавказ мандри маршрут медресе Мейдана Метехі мечеть мис митниця мовзолей монастир монахи море мотаня Мткварі Мцхета Ніноцмінда ніч навпростець напівпустеля Нарікала озеро Ольхон остріа Ош Південна Осетія пішки Паравані плов полонина пором Порт Байкал прикордонний перехід прогулянки Регістан Російська Імперія Російська Федерація Росія руїни Сіоні Сакартвело Сакгамо Самарканд Светіцховелі Свецісховелі свята Ніно Середня Азія Сибір скарб Степанцмінда таємниця Тамерлан Ташкент Тбілісі Тимур Тмоґві Тоба-Варчхілі трекінг Тсхрацкаро тунель Тянь-Шань Угулбек Узбекистан Україна фестиваль фортеця Форум Видавців фото Хіва хінкалі хачапурі Хертвісі Хобой Ходжа Насреддін храм храми Хрестовий перевал християнство Хужир Цалка цариця Тамара церква Цмінда Самеба шаманізм Шаманка Шердор
AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Гур Емір. Усипальниця Тамерлана

7 февраля 2012, 23:21


У Самарканді є багато історичних пам'яток, проте особливе місце серед них займає мовзолей великого азійського полководця Тамерлана - шедевр архітектури і історична пам'ятка всесвітнього значення - Гур Емір. Це місце є священним для багатьох мусульман. 

Мовзолей збудував у 1404 році онук Тамерлана Угулбек. Тепер там знаходяться могили Тамерлана, двох його синів та кількох онуків. Крім того, поруч з Тамерланом похований його наставник і вчитель - Мір Саїд Барака.

Тамерланом завойовника Тимура називали європейці, в Азії ж всі називали його "залізом" (з монгольської) - Тимуром.

Між 1360 та 1450 роками імперія, створена завоюваннями Тамерлана та його нащадків, простягалася на величезній територій, від Середземного моря на заході, до Делі на сходу, і від Кавказу і Аральського моря на півночі, до Перської затоки і Індійського океану на півдні. 

Протягом тривалої і буремної своєї історії усипальниця часто руйнувалася, проте завжди відбудовувалася, востаннє - в радянські часи, коли було повністю відновлено глазуровану мозаїку зовні і в середині мовзолею.

Гур Емір - місце паломництва туристів з усього світу. Тому, найкраще приходити сюди зранку, близько 7-ї. До того ж, за словами одного з працівників цього архітектурного музею, саме в цей час можна побачити унікальне явище - падіння сонячних променів на нефритовий надгробний камінь Тамерлана. Завжди темний, аж чорний нефрит набуває тоді прекрасного, темно-смарагдового кольору.

Сонячні промені освітлюють надгробний камінь Тамерлана один раз на добу

Мені пощастило почути тут молитву одного літнього чоловіка біля надгробків, Він присів на лавку і затягнув монотонний, проте мелодійний спів. Спів, що викликав відчуття присутності таємничої сили і "мурашок" на шиї...

Вигляд куполу мовзолею зсередини

Звісно, таке місце не може обійтися без легенд.

За однією з них, у 1740 році один з перських воєначальників вивіз нефритовий надгробок Тамерлана, аби зробити його сходинкою перед своїм троном. Одразу після того на нього посипалися нещастя. Камінь повезли назад в Самарканд, проте по дорозі він розколовся.

Інша легенда значно пізніша, з радянських часів. Її розповів один з працівників музею. За його словами, навесні 1941 році в мовзолеї працювала група радянських вчених. Вони потривожили камінь, дослідили рештки людини, що виявилася там похованою, змогли відтворити риси обличчя Тамерлана... А ще в могилі була знайдена записка із застереженням, що тих, хто потривожить спокій великого полководця, чекає невдовзі страшна і руйнівна біда. Невдовзі після того, 22 червня 1941 року гітлерівські війська напали  на Радянський Союз, розпочавши найжахливішу бійню всіх часів і народів.

Зараз нефритовий надгробок ніхто не тривожить, глазурована блакитно-синя мозаїка будівлі сяє на сонці, а навколо ростуть шовковиці...

Фото автора


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: Узбекистан, Самарканд, Гур Емір, Тимур, Тамерлан, мовзолей
Комментарии [0]
Комментарий
Защитный код:
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook