По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
nashelito: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

Хмара тегів
jazz Jazz Koktebel Іркутськ Іссик-Куль Ґерґеті Ґерґеті Трініті Абхазія автостоп Ананурі Ангара Арагві Арка Дружби Ахалхалакі Білорусь Байкал Боржава буддизм Бурхан Бурятія Бухара Військово-Грузинська дорога вірмени Ваніс Квабебі Вардзія Великий Шовковий Шлях Верхній Ларс вино гори греки Грузія Гур Емір джаз Джварі дорога Жинвалі Жинвальське водосховище законодавство залізниця Кавказ Казахстан Казбеґі Кам'янець-Подільський караван-сарай Карпати КБЖД Киргизстан книги Коктебель кордон Крим Кумурдо Ліствянка література лобіані Львів мінарет міст Міст Миру Мале Море Малий Кавказ мандри маршрут медресе Мейдана Метехі мечеть мис митниця мовзолей монастир монахи море мотаня Мткварі Мцхета Ніноцмінда ніч навпростець напівпустеля Нарікала озеро Ольхон остріа Ош Південна Осетія пішки Паравані плов полонина пором Порт Байкал прикордонний перехід прогулянки Регістан Російська Імперія Російська Федерація Росія руїни Сіоні Сакартвело Сакгамо Самарканд Светіцховелі Свецісховелі свята Ніно Середня Азія Сибір скарб Степанцмінда таємниця Тамерлан Ташкент Тбілісі Тимур Тмоґві Тоба-Варчхілі трекінг Тсхрацкаро тунель Тянь-Шань Угулбек Узбекистан Україна фестиваль фортеця Форум Видавців фото Хіва хінкалі хачапурі Хертвісі Хобой Ходжа Насреддін храм храми Хрестовий перевал християнство Хужир Цалка цариця Тамара церква Цмінда Самеба шаманізм Шаманка Шердор
AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Дощ у напівпустелі

15 февраля 2012, 22:09

Всю ніч в прекрасному готелі Бухари мені снилися одаліски і дорога. Вони дивилися мені в саме серце величезними, як Аральське море, очима і просили взяти їх з собою в автостопкупити морозива. 

Від таких снів, а може тому, що була 4:30 ранку, зовсім не хотілося прокидатися. Здавалося, десь там, за стінами чути сріблястий сміх і звабливі східні смагляві стани кутаються у найтонші шовки...

Б-р-р-р!

Аллах акбар! ее, прости Господи, чуваки, вставайте! - у мене летять кеди, горнятка, складні ножі, фотоапарати і бумеранги шкарпеток - явна ознака того, що одалісками тут і не пахло. Треба ловити шанс, користуватися відсутністю людей на вулицях, піймати Бухару на гарячому, без одягу, у перших променях сонця.

До Хіви - менше 500 км степу і напівпустелі, та скільки тут їхати - до обіду вже питимемо "колу" там, на місці. Підступні думки. Лиш о 8-й ранку ми добралися до краю міста, звідки було видно як дорога тонкою ниткою зникає за обрієм, в міражах. :)

З боку Бухари - теж міражі, у повітрі, що починало гарячіти, йшли ще дві постаті з наплечниками. Штефан і Катаріна рік волонтерували в Таджикистані у гуманітарних організаціях. Настав час повертатися у Фатерлянд, а не подивитися на древні міста сусіднього Узбекистану - великий гріх.

Ми побраталися з німцями і стали чекати на пепелац. Минали хвилини, потім година, пепелацу все не було, проте під'їхав таксист. 50 тисяч до Нукуса поехали! (Нукус - місто неподалік від Хіви.) Барига...Ми не погодилися на 50, потім на 45 і 40 тисяч не погодилися теж. Щас заправлюсь и договоримся! - біла "Волга" зникає у хмарці куряви.

Натомість з'являється мікроавтобус і після жорстоких і кровопролитних торгів нас уже везуть до Хіви по 30 тисяч сум (~ $12) з людини. Разом з нами їде узбецька сім'я, вони починають їсти лаваш, помідори, сосиски, годувати тим усім водія, годувати нас.

Довга дорога в Хіву

За бортом спека близько 40 градусів за Цельсієм і бідний пейзаж - спершу степ з кущиками, потім пісок з кущиками. Вражаюче різноманіття.

Дорога змінна. В тому сенсі, що потрісканий асфальт іноді змінюється грунтовкою, або ідеальною бетонкою китайського виробництва.

Через 3 години у нас закінчується вода, залишається менше літра гарячих недопитків. Біля траси, посеред пісків, стоїть військова база. Набираємо там мутної, проте, за словами водія, цілком придатної до пиття води. 

Знову кілометри і години піску та кущів...

Після 5 годин в дорозі закінчуються теми для розмов. Я перебираю пальцями кц і думаю, що мені робити в такому пейзажі без червоних штанів. :)

Те, що було потім дуже хотілося сфотографувати, проте не вистачило сміливості. Пустельною дорогою рухалася колона з якогось американського фільму про "солдатів удачі". Кілька бронетранспортерів, пара навантажених контейнерами вантажівок і близько 20 командос. Військові йшли, або їхали з класичним, знайомим по фільмах, виразом мачо на мужніх обвітрених обличчях...

Після зустрічі з колоною військових трапилася халепа - наше авто задимілося. Мусили зупинятися, водій охолоджував двигун, пасажири ходили до вітру, чи бігали по барханах за перекотиполем. Тобто, розважалися, як уміли. :)

Труднощі гігієни

За пів години наш "залізний верблюд" знову став випускати пар і відмовлявся заводитися. Ми дружно штовхали авто, проте, тільки за допомогою вантажівки і тросу вдалося рушити далі.

Вантажівка, чи міраж? :)

Знову минали роки і парсеки, мені снилося спойлери, як приїхали в Хіву, знайшли там гарний і затишний готелик, гуляли тихими вечірніми вулицями , як довго розмовляли з німцями про долі світу... Хтозна, як воно було насправді.

Але пам'ятаю точно, як прокинувся десь під кінець цієї спекотної і довжелезної подорожі від чарівного звуку - шелесту крапель: за вікнами нашої автівки, прямо на гарячі жовті піски, можливо, навіть, від доторку до землі випаровуючись чистими білими хмарками, з роси і води, з хмар небесних, йшов дощ.

Я не обманюю :)

Фото автора


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: Бухара, Хіва, напівпустеля, автостоп, Узбекистан, Середня Азія
Комментарии [0]
Комментарий
Защитный код:
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook